AW NYC 2021 | Changing World

אחת ההרצאות המעולות מהכנס בניו יורק, שבו ביקרתי לאחרונה הייתה של David Shing מומחה לחדשנות ודיגיטל אותו כבר יצא לי לראות בכנס בקאן בשנת 2016. ההרצאה של דיוויד דיברה על השינוי שכולנו עוברים, עם מבט (איך אפשר בלי) גם על הדברים שקרו בקורונה. אני רוצה לתת לכם הצצה למספר תובנות ושקפים שנראים לי כחשובים, ובטוח שבהמשך הדרך אשתף במידע שנראה לי כמשמעותי מתוך ההרצאה. אם תרצו, הקלטתי את כולה בלייב באינסטגרם שלי ואפשר לצפות בה שם-Link.

אנחנו עוברים שינוי משמעותי בתרבות הצריכה שלנו, ובעיקר בכל מה שקשור למכירה ישירה ללקוח וליחסים ישירים מול הלקוחות-D2C.

דיוויד מדבר על כך שהמושג Direct to Consumer לא מדויק וצריך לקרוא לזה Design to Connect – מעוצב כך שנרצה כלקוחות להיות מחוברים, ושימו לב לדגש עך המילה “עיצוב” כמה חשוב להיות מעצבים חכמים בעידן הנוכחי.

אנשים השתנו בזמן הקורונה, אכפת להם והם מצפים ממותגים שגם לכם יהיה אכפת! מותגים צריכים להפוך להיות יותר ויותר אנושיים וצריכים להתחבר למה שאנשים צריכים ורוצים.

אנשים מביעים את הרגשות שלהם באמצעות אימוג’י, וניתן לראות באמצעות השפה הויזואלית הזו את מצבי הרוח- זה משהו שצריך להתחבר אליו ולקחת בתוכו עמדה, זאת אם אתם רוצים להפוך למותגים אנושיים. מותג חייב להיות מחובר לתרבות ולחברה ולאנשים.

כל מושג הנוחות, נבחן מחדש. למשל החנויות של לואי ויטון שנסגרו בזמן הסגרים של הקורונה הפכו להיות לנקודת מגע אישית מול לקוחות. נקודת VIP אשר מאפשרת ייעוץ 1:1 ומנטורינג על הלבשה ויופי וזאת על מנת לשמר את המגע של המותג עם לקוחותיו.

ובלואי ויטון לא עצרו שם! הם אמרו שאם לקוחות עשירים רוצים חווית VIP אז אפשר להביא את החנות אליהם ישירות…קרוון שמשמש כחנות “פופ אפ” אשר מביאה את הקולקציה אל בית הלקוח באופן ישיר.

כולנו גם הפכנו למאוד נוסטלגיים בזמן הקורונה, אנחנו קוראים יותר, אופים יותר, ומספרים יותר סיפורים לילדים לפני השינה.

אנשים גם מרגישים יותר נוח, לדבר על הבעיות שלהם ולהיות יותר אמיתיים לגבי המצב שלהם- גם הנפשי וגם הגופני. לאנשים אכפת היום ומותגים חייבים להבין את עקומת השינוי ועקומת האכפתיות ולהשתלב בתוכה.

הדברים שהכי חשוב למותגים כיום לשים אליהם לב הם: אכפתיות, טראסט! פאן והפתעה. זה מה שאנשים מצפים ממותגים ובעיקר בתוך כל המיקס הזה מותגים חייבים להפוך ולהיות ליותר אנושיים, זה אומר שהפניה שלכם אל לקוחות וצרכנים חייבת להיות כזו- רלוונטית, מותאמת לאדם ולצרכים שלו.

ארבעת הP’S המפורסמים של השיווק משתנים! כיום, ארבעת הP הם: פלטפורמה, פרטנרשיפ, פדגרי (יחוס), ופרפורמנס.

כל מה שאנחנו עושים כיום כאנשים, מתכווץ למכשיר הטלפון הקטן שלנו- וכל מה שאנחנו צריכים לגרום לאנשים חייב להיות אמוציונאלי- למה? כי יותר משמונים אחוז מההחלטות שלנו כצרכנים מבוססות על רגש ואימפלס ולא על האציונל.

מותגים חייבים לעבוד בלהיות מעניינים ורלוונטים, ולייצר רגש ולגרום באמצעות כך לאנשים שיהיה להם אכפת מהמותג- זו אכן משימה לא קלה אבל אסור לברוח אל מה שקל- אל הפרפורמנס, צריך להתעקש על יצירת סיפור שמתחיל מרגש, עובר לסטוריטלינג ומשם רק לפרפורמנס. מותגים צריכים להיות אמיצים ולנקוט בעמדה שתעזור להם להיות מבודלים, שתעזור להם להיות מפתיעים.


הספר החדש שלי באוויר! הספר החדש שלי יצא לאור. חודשים של שינוי, לידה מחדש של המציאות…הסיפור המצרפי של החודשים בתוך הקורונה. השיעורים הגדולים והקטנים שלקחתי בדרך ועל רמת היכולת שלי להתמודד עם השינוי. יומן בן עשרות ימים מוגש לכם ללא מסכות – חשוף. כך נראה שינוי. למי שרוצה לרכוש רצ”ב לינק-Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.