Change The Way We Search

+

ההרגלים של האנשים משנים את האקו סיסטם הדיגיטלי- וישנן מגמות שחשוב להיות קרוי אוזן אליהן ולהבין היטב ! הקשבתי לוידיאו השבועי של- Scott Galloway  מ-Index L2, ותוך כדי צפייה בוידיאו והתעמקות בדברים סקוט סיפק לי רעיון ותובנה אשר מעצבת את תוכנה של פוסט זה- אני מכינה אתכם מראש, זו רשומה שתדרוש מכם חשיבה עמוקה, כזו יודעת להתבונן לכמה כיוונים במקביל ולהבין דרך כך את מגוון השינויים אשר הולכים להשפיע עלינו, גם כצרכני תוכן וגם כמותגים אשר מחפשים להראות ולהחשף במקומות הנכונים.

הנחת היסוד של סקוט הינה שהדרך בה אנחנו מחפשים ומגלים מידע- משתנה.

CS3

Scott Galloway מגדיר את הSearch כמפסיד של התקופה הנוכחית– על פי הניתוח שלו הדיסקברי של האנשים עובר לרשתות החברתיות ולאמזון, יותר מ-39 אחוז מהרכישות מתחילות באמזון, מה שהופך אותה למנוע חיפוש בפני עצמה זאת מול 11 אחוז מהרכישות אשר מתחילות מגוגל.

CS1

גוגל בעצמה הצהירה על כך ש-Search במובייל עבר את מספר החיפושים ב-Desktop בעשר מדינות מובילות כולל יפן וארה”ב, והשורה התחתונה על פי סקוט היא שהמעבר הזה לא טוב עבור גוגל כי במובייל אנחנו נמצאים תשעים אחוז מהזמן באפליקציות- ואנשים, סביר להניח לא יעברו מאפליקציה ויחפשו בגוגל- זה סותר ומתנגש בהרגלים שלנו.

ההסתברות היא כי השינוי בהרגלים שלנו יכול לפגוע ב-Core ביזניס של גוגל אשר מגיע בתשעים אחוז מה-Search.

CS2

אבל חשוב להתבונן אל מעבר למספרים ולנתונים שסקוט מציג, גלאווי ידוע כVisionary- איש חזון אשר מעוניין שנתכונן נכון לתרחישים עתידים, ועל מנת שהתחזיות שלנו והבנת המגמה תהיה מקיפה ולא נעשה טעויות- משמעותי להסתכל על דטאות ממקורות שונים ועל פי קלקולציית המידע לתקף את מה שבאמת עשוי לקרות בעתיד.

Data ששלפתי מהביזניס אינסיידר מגלה כי חיפוש חופשי עדיין מוביל לרוב הרכישות און ליין (המספרים מציגים דטה מארה”ב- אבל אני מציגה אותם בכל זאת כי חשוב להתעכב על המגמה ולהבין אותה).

הנתונים מהביזניס אינסיידר הנשענים על מחקר של– Custora מראים כי כשזה מגיע לחיפוש וגילוי מותגים ומוצרים, חיפוש חופשי עדיין מהווה את הכלי הדומננטי ביותר כמקור שממנו מיוצרות מכירות און ליין. חיפוש חופשי מהווה 23.6 אחוז מכל הרכישות שנערכו בארה”ב ב-2014, נתונים אלו מציגים את ה-Search כמנוע אשר מייצר את התוצאה הטובה ביותר מכל ערוצי השיווק הקיימים.

הנתונים הללו מחדדים שמותגים וקמעונאים יכולים לסמוך עדיין על כך שלקוחות מחפשים און ליין במנועי חיפוש כמו גוגל ובינג- טרום קבלת החלטת קניה.

הקומבינציה בין חיפוש חופשי נייטיבי לבין חיפוש בתשלום יכולה להגיע ל-40 אחוז מהרכישות באתרי איקומרס, ועל מנת שמותגים יוכלו למקסם את הרווחיות מעבודה באקו סיסטם הדיגיטלי הם חייבים לאמץ אסטרטגיית קידום משולבת -עבודת קידום במנועי חיפוש, ועבודת תוכן אינטנסיבית- המבטיחה שאנשים יחשפו לסיגנלים השיווקים ויוצפו בתכנים הרלוונטים זמן כוונת קנייה.

לצד הנחת היסוד שהונחה באמצעות הביזניס אינסיידר על משמעותו של החיפוש בתמהיל השיווק- צריך לבחון שינויים נוספים אשר מתגוונים אל ההתנהגויות של האנשים- למשל, הדטה הבאה המובאת לכם גם כן מהביזניס אינסיידר המציגה את השינוי המאסיבי בשימוש של דור ה-Y בפייסבוק, ומשך הזמן שדור זה נמצא באפליקציית המובייל של הפלטפורמה.

הדטה משקפת לנו תמונה ברורה- ומוכיחה כי דור הY, או בשמו השני-Millennials (גילאים 18-34) משקיעים כמות עצומה ו-Overwhelming של זמן באפליקציית המובייל של פייסבוק, זאת בהשוואה לאפליקציות אחרות.

המידע מובא באמצעות מחקר שנערך על ידי- ComScore, בממוצע Millennials שהו כ26 שעות באפליקצית הסושייל מדיה ביוני, הנתון הזה מהווה כחמישית מכל הזמן שהם השקיעו בכלל באפליקציות מובייל. פייסבוק הינה האפליקציה הדומיננטית מכל האפליקציות האחרות בצורה דראסטית, Millennials משקיעים כמעט פי שלוש זמן באפליקציה של פייסבוק ממה שהם משקיעים באפליקציה המובילה הבאה- אינסטגרם.

אפליקציות מוביל הופכות להיות למקום בו אנשים צורכים : דיגיטל מדיה, תוכן של-Publishers וזאת במיוחד בפייסבוק, היא למעשה הופכת לפלטפורמת ה-Distribution והערוץ המשמעותי ביותר לחיפוש וחשיפה למידע.

באופן כללי Millennials משקיעים כמות מדהימה של זמן באפליקציות של סושייל מדיה, הממוצע של יוזר אשר משתמש באפליקציות עומד כמעט על 48 שעות- או יותר נכון כמעט שתי יממות שלמות- זאת בחמשת אפליקציות המובייל המובילות בחודש יוני 2015 האפליקציות הללו כוללות את : פייסבוק, אינסטגרם, Snapchat, Tumblr ו-Twitter. אפליקציות של שיתוף תמונות יוצרות הרבה מאוד מעורבות בקרב Millennials, ביוני- קבוצת גיל זו השקיעה כמעט 16 שעות באפליקציות מובייל של שיתוף תמונות מובילות כמו אינסטגרם ו-Snapchat.

תוכלו לראות בגרף שצירפתי לכם מעל פסקה זו– את התפלגות השימושים של דור ה-Millennials בישומים השונים במובייל, ואת מידת ההתחזקות של אפליקציות הסושייל מול שאר השימושים במובייל- ובמיוחד את כוחה של אפליקצית המובייל של פייסבוק. הסימנים הללו אכן מאוששים את החזון עליו סקוט גלאווי מדבר והוא : החלשות החיפוש בדסקטופ, מעבר של משתמשים למובייל ושימוש גובר והולך באפליקציות סושייל אשר מייצרות כלי חיפוש וגילוי משמעותי עבור דורות שלמים.

מילת סיכום. המידע שסיפקתי לכם בפוסט זה מבהיר לנו את המקומות בהם אנחנו צריכים “לחפש” תרתי משמע את התשובות ולשרטט את השיטות החדשות- להגיש תוכן רלוונטי לקהל של צרכנים. כסף עוקב אחר העיניים של הלקוחות, אנחנו חייבים להתאים את עצמנו לשינוי בהרגלים של המשתמשים על מנת שנהיה ריספונסיבים ומותאמים עם הפלייסמנטים הרלוונטים והנכונים בהם צריכים להשקיע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.