Highlights Instagram Stories | AW NYC 2021

היסטוריה, אחרי 25 חודשי קורונה נסעתי לכנס בניו יורק, והחלטתי לשתף בחוויות מהכנס ותובנות חשובות. לכל אורך הועידה הסטרמתי דברים מהכנס- בסטוריז שלי באינסטרם, היילייטס מהדברים החשובים… הפוסט הזה יתעמק בחלקם, עם קצת העמקה בטקסט שמתחת לתמונה. בהמשך הדרך אבנה הרצאה על הועידה וגם אפרסם כאן בבלוג תכנים מעמיקים על הרצאות ספציפיות שלקחתי מהן תובנות חשובות.

יש תובנות קטנות/ גדולות כאלה, שישר מייצרות היגיון ברור. התובנה הזו על כך שאנשים צריכים עזרה, אבל הם לא בהכרח רוצים שתדברו על הצרה אלא על הפתרון.

הרבה דובר בכנס על כך שאין ממש פאנל כיום– הוא נהייה שטוח- למעשה, תחשבו על התוכן שלכם במרחב כקונצרט: הצעד הראשון הוא ליצור עניין (אמיתי כזה, משהו שמעניין אחרים ולא רק אתכם) והצעד השני הוא לייצר אקטיבציה על העניין. המשמעות היא שכפתור המכירה נמצא כיום על כפתור ההשראה.

גם בטיק טוק (שהייתה המלכה והמלך של הכנס) מדברים באותה נימה- הפאנל הרגיל התכווץ ולמעשה אנשים רואים משהו שמייצר עבורם השראה ומיד לוחצים על כפתור המכירה.

בעידן של הרבה סקרנות, חדשנות, שינויים מהירים- צריכים להיות קרוי אוזן ובעיקר- פתוחים! תחשבו על הרעיון הזה של לייצר פגישות קבועות עם הספקים שלכם ולתת להם הזדמנות להציג דברים שונים שלא תכננתם לעשות- OPEN זה המצפן החדש שאתם צריכים.

מעורבות, היא הדרך שלכם להבין מה עובד ומה לא! ובעיני זה המדד היחיד שצריך לספור בפעילות שלכם בסושייל מדיה, ובדיגיטל בכל הקשור לשיחתיות ולקשר עם אנשים. דבר ראשון זה משפיע על מדדי הNPS שלכם, דבר שני השיחה יוצרת בפועל (אם היא טובה) מכירה.

אני חושבת שזו אחת האמירות המעניינות ביותר, נקלענו למצב שבו אנחנו חושבים שהכל מדיד באמצעות הטכנולוגיה, באמצעות אלגוריתם! אבל לא, בשביל שנוכל להכיר את הקהל שלנו בפועל אנחנו צריכים לאמץ גישה של חוקר שיוצא החוצה ובוחן כמו גם מכיר בפועל את הקהל.

אחת הגישות לעשות זאת, הינה להקשיב לשיחה בפועל- תצאו לקהילות שונות שקשורות לקהל שלכם, תקשיבו מה אנשים אומרים, תשאבו מושגים ותהפכו אותם לקריאטיב בפועל שלכם. זה ממש אומר להפוך סקרנות לטקסונומיה (שפה וסימנים) שאיתה אפשר לייצר ולעצב מסרים קריאטיבים.

דטה, צריכה להפוך לכלי מחקרי עסקי– והמקרה הזה של אסתי לאודר מהדהד את הרעיון בצורה אימפקטיאלית ומשמעותית. תחשבו על כך שאנשי הדטה באסתי לאודר הבינו מחיבור של כמה דטאות שהצרכנים שנתפסו אצלם כצרכני הכי הכי רווחיים בעצם לא היו כאלה בכלל עבור המותג.

בנוסף, חשוב להתעכב על כך שכשאנחנו עסוקים באתגרי איסוף הדטה- הסברה שאומרת שכל הדטה חשובה אינה נכונה! צריך להיות חכם ולאסוף דטאות שאכן באמת יכולות לתרום לביזניס.

אודיו, הייתה שיחה משמעותית בכנס. ואולי זו התובנה החשובה ביותר (היא תובנה שלי)- למעשה, אודיו זה הEyeball החדשים- זה המקום בו מותגים צריכים להיות שכן שם בפועל הצרכנים נמצאים (באוזן, למי שלא הבין).

בעולם של כל כך מעט ביטחון, מותגים חייבים לחשוב באחריות על הדרך שבה הם משתמשים במידע על הלקוחות, קחו מושג חשוב שנדרש להטמיע בחברות- Fair AI כיצד אנחנו משתמשים בדטה של הלקוחות בצורה אחראית מבלי הטיות, וכיצד אנחנו מספקים ללקוחות שלנו תשובות לגבי השימוש בדטה על מנת שירגישו שהם בטוחים וירצו לספק לנו את המידע. מותגים שפועלים כך יהפכו למותגים שממותגים כטראסטבילים.

ודטה, היא כבר לא דבר טכני אלא כלי אסטרטגי בחברה, בשביל לבנות את תפיסת הדטה בתוך החברה בצורה נכונה נדרש להכניס את האנשים שעוסקים בכך לשולחנות של מקבלי ההחלטות- ולא את הדוחות שלהם.

הסופר הירו של הקורונה, היו אחים ואחיות, רופאים, אנשים שעזרו לאנשים בתקופה כל כך קשה. זה מכתיב לנו הסתכלות חדשה על ה”הירו קונטנט”- מהו תוכן שיוצר קרבה, אמפתיה ורצון למעורבות.

שינוי, זה דבר קשה (מי כמוני שעוסקת בנושא כל כך הרבה שנים יודעת). האמירה הזו נהדרת, כי היא ממחישה את הקושי! זה ממש כמו השתלת איבר לגוף, ולוקח זמן להכיל ולעכל את האיבר ככזה שהופך להיות לחלק בלתי נפרד.

המסר הזה הוא חשוב, להיות אמיתי, להיות מציאותי זה חלק מהטרנספורמציה שהקורונה הביאה אותנו אליה. מי שפועל כך מקבל נקודות זכות על כך. גם מותגים צריכים להיות כמו אנשים (כי מותג בנוי מאנשים בסופו של דבר)- וככל שהוא יהיה אמיתי ומציאותי יותר כך רמת האמון בו תעלה.

לא הכל זה פרפורמנס, כי הסתכלות חזקה מדי על התוצאות מרחיקה אתכם מהתמונה הגדולה. מי שמתעלם ממחשבות על “ברנד סייפטי” ועל יצירת אמון מול לקוחות מפספס את אותה תמונה ובסופו של דבר לא משנה כמו מוטי ROAS אתם- ללא הפרמטר הזה תקלקלו לעצמכם את התוצאה.


הספר החדש שלי באוויר! הספר החדש שלי יצא לאור. חודשים של שינוי, לידה מחדש של המציאות…הסיפור המצרפי של החודשים בתוך הקורונה. השיעורים הגדולים והקטנים שלקחתי בדרך ועל רמת היכולת שלי להתמודד עם השינוי. יומן בן עשרות ימים מוגש לכם ללא מסכות – חשוף. כך נראה שינוי. למי שרוצה לרכוש רצ”ב לינק-Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.