Instagram Playbook | Content

77665544

אני ממשיכה את סדרת הפוסטים שאני כותבת עבורכם על אינסטגרם, והפעם, פוסט שמדבר על קהלי היעד ועל סוג התוכן שאתם צריכים לייצר בפלטפורמה על מנת שהעבודה שלכם תישא פירות.

Content, יש שלושה צירים שאני מאמינה שיכולים לעבוד באינסטגרם בפרט ובתוכן תמונה בכלל: הציר ההשראתי, השימושי או החדשותי. אסביר לכם בקצרה את כוונתי ולאחר מכן בהמשך הרשומה אתן לכם שתי דוגמאות לכל צורת עבודה. בעיני, תוכן תמונה חייב להיות תכליתי ! לא יכולות להתערבב בו כוונות שונות שכן אנשים צריכים להבין את המסר במיצמוץ מהיר- אחרת, יש סיכוי שהם פשוט “ינפנפו” אותכם ויעברו הלאה. לכן, צריך לשקול היטב מה אתם יכולים להעביר כמסר בפלטפורמה הויזואלית, וזה אגב נכון לכל פלטפורמה בה אתם פעילים בתוכן תמונה ולא רק לאינסטגרם.

תוכן שימושי, הוא הסבר למשהו שלא ידענו, מַפנה אותנו לתובנה, בתוספת- How To. הוא גם תוכן שמצביע לנו על החיבור בין עולמות ומבהיר לנו איך הדבר פועל לטובתנו.

תוכן השראתי, מגרה אותנו לחשוב, מייצר פיתוי להכיר את ההמשך, מעורר רגש. תוכן השראתי אמור “לצבוע את השדה האחורי של המוח שלנו” בצבעים נחשקים, עם רצון להתקרבות.

תוכן חדשותי, מעדכן אותנו באירוע שקורה עכשיו, או שיקרה בקרוב. המסר שלו צריך להיות מאוד ענייני כי הוא אמור רק לשמש ככותרת שהיא מבוא לסיפור רחב יותר.

Target Audience– בכל מדיה בה אתם פעילים, חשוב להחליט מראש עם מי אתם מדברים. אי אפשר לקיים שיח עם כולם, ולכן פנייה כללית לא תהיה הגיונית, כמו כן חשוב להבין כי האמירה שלכם לגבי קהל היעד שלכם תכתיב את סוג התוכן שתייצרו. צריך לבחור את הקהל שמתעניין וגם לקחת בד בבד בחשבון שלכל פלטפורמה יש באופן טבעי את קהלי היעד שלה. הבחירה שלכם בערוץ כזה או אחר צריכה לקחת גם את הפקטור הזה בקלקולציה של הפעילות שלכם- ולהתאים אותה אל מול העובדות בשטח- שאינן תלויות בכם. החלוקה לגילאים, תחומי עניין, קבוצות- קהילות, מיקום גאוגרפי, משפיענים- תיקבע את בחירת קהל היעד שלכם ותשפיע באופן טבעי על הדרך בה אתם מקיימים את הדיאלוג, ועל סוג הפעילויות שאותן אתם מייצרים בתוך הערוץ שלכם. חשוב לזכור שאינסטגרם היא זירה שמשתנה- ועם הזמן ייכנסו אליה כלי פרסום שיאפשרו לכם לטרגט ולפרסם בהתאמה לפלח מסויים של קהל איתו אתם חפצים לשמור על קשר- לכן, בניית הבסיס האינטראקטיבי בצורה נכונה כיום תהיה לכם לעזר רב בהפרחת הערוץ בעתיד כשיסתפחו אליו כלים חדשים.

אני רוצה לעבור אתכם עכשיו– על שלושת המוטיבים אותם הגדרתי לכם כנכונים ביותר לעבודה ברמת התוכן בפלטפורמה. אעשה זאת דרך דוגמאות מאוד מוצלחות של שחקנים שיודעים לעבוד בתוכן תמונה- על מנת שיהיה בידכם כלי אנרגטי ומעורר השראה כמודל לעבודה נכונה.

השראתי

#foodtone– אמנם אין זו יוזמה שמקבלת ביטוי בפלטפורמת אינסטגרם- אבל זו דוגמא נהדרת לאופן יצירת עולם תוכן דרך תמונה: מדובר בחיבור בין שני עולמות ויזואליים שנועד ליצירת בידול משמעותי משאר התכנים שהורגלנו לראות בתחום הקולינריה. פלטה של אוכל שמושפע מצבעי פנטון. בעיני, אם חיפשתם חומר השראתי אתם צריכים ממש ללמוד מהדוגמא הזו. עצם החיבור בין עולמות בדרך כלל מייצר סיפור מבדל וקובע טון וסגנון, זו אולי הדוגמא הטובה ביותר שאני נתקלתי בה כגורם מעורר השראה ומלא תבונות מפתיעות.

in33

סטארבקס אין ספק שסטרבאקס הינו מותג שיודע לעבוד נכון בנכסים עצמאיים. העמוד שלהם באינסטגרם וביתר הפעילות שלהם מעורר השראה. המותג יצא לאחרונה במהלך חוצה נכסים שמדבר על הרגעים המיוחדים שבחיי אנשים אותנטיים שנפגשו באקראי. סטארבקס מנסה לחזק מסר עקרוני- שאומר שעם ההתמסרות לפעילות הוירטואלית חשוב לנו לזכור את המימד הפיזי וחשוב שניפגש במימד הזה. היא עושה זאת דרך סיפורים מקסימים על אנשים אמיתיים שמספרים את הסיפור האישי שלהם ומשתפים את חווית המפגש הראשון עם הדמות המעורבת. זה שימוש במסר רווּי ברגש, מייצר השראה סביב הטיעון שסטארבקס הינו מותג של מפגשים עם אנשים.

in44

שימושי

Gap– גאפ גם הוא מותג שיודע לעבוד נכון במדיה החברתית ובאופן כללי בדיגיטל. רק לאחרונה פורסם ש16 אחוז מהמכירות של המותג ברמה הגלובאלית מגיעות מהאיקומרס. העמוד של גאפ באינסטגרם מתאפיין כמקום ממנו ניתן לקחת חיבורים חכמים של ביגוד ואקססוריז ולקבל רעיונות לדברים שמותאמים בחיבור האחד עם השני. השפה היא מאוד ויזואלית בלי להזדקק אפילו לאות אחת- והיא מעבירה בהחלט את המסר. בכל פעם הם בוחרים בסיטואציה שונה בה אתם מוזמנים לחשוב על החיבורים :לעבודה, ליציאה, לקהלים שונים. חכם ותורם.

in66

Oreo– אם מישהו חושב שעולם התוכן שלו צר מדי,  כדאי שיבדוק זאת שוב, כי אוראו מצליחים לקחת עוגיה בודדת ולספר דרכה סיפור שלם. חלק מהערוץ שלהם באינסטגרם מתכתב עם אירועים חדשותיים- ובחלק המרכזי הוא מתאר “מה ניתן לעשות עם העוגיה”- דרך סרטוני How To קצרים ומשעשעים כשהדגש ההעיקרי מושם על הפקה ברמה גבוהה, יכולת קריאטיבית מדהימה לקחת עולם תוכן כל כך צר ולהפוך אותו לסיפור רבוד ועשיר.

in55

חדשותי

Wired– זהו אחד המאגזינים הטובים ביותר בתחום החדשנות, הטכנולוגיה והדיגיטל. העמוד שלהם באינסטגרם תמיד מצליח לעורר השראה דרך אייטמים ומסרי פופאפ על אירועים שקורים בתחומים אלה. התמונות החזקות שנבחרות לטובת המסר הן מושכות ביותר, וגורמות לגולש לרצות להכיר את המשכו של הסיפור.

in11

MTV– אמ טי וי פונים לקהל יעד של צעירים, ומעבירים דרך תמונות חזקות ופרובוקאטיביות- מסרים על אירועים, קידום כוכבים ועוד. בבירור ניתן לראות שמי שמנהל את העמוד כאן מבין את קהל היעד שלו ויודע שעל מנת שיוכל לעורר אותו הוא חייב להשתמש בכוח התמונה בצורה יוצאת דופן ובוטָה.

in22

מילת סיכום. אני מקווה שהסיור המודרך שעשיתי איתכם בעולם האינסטגרם, כולל תוכן תמונה וחלוקה לשלושת המימדים יעזור לכם להבין כיצד לשרטט את דרככם בפלטפורמה זו ואיך לעצב את עולם התוכן שלכם. כפי שראיתם, ניתן לנקוט בשני קווי פעולה (כמו בדוגמא של אוראו)- הקו ההשראתי והשימושי – כל עוד תקפידו לעבוד בצורה קונסיסטנטית, שמשלבות בה שתי הבחירות שלכם כדי לייצר ערך מובהק לקהל יעד מסומן. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.