Mobile Marketing | in Numbers

תחום המובייל והעסקים מתקרב בצעדי ענק. הפעם, אני רוצה להתעכב על מסמך נדיר שמצאתי ברשת – על אומדנים מספריים בתעשייה – ולפיו נתמקד בשאלה מה עושים הצרכנים עם עולם המובייל. כמו כן הוא נותן לנו נקודת מבט מעניינת על שימוש במובייל מבחינה שיווקית. צירפתי לכם בסופה של הרשומה את המסמך המקורי למי שרוצה להיחשף לנתונים ממקור ראשון. נגמרו הימים בהם לשוחח בטלפון היה כל תכליתו של השימוש בסלולר. אך אם אתם בעלי סמארטפון רבים הסיכויים שאתם משתמשים במכשיר להרבה מֵעֵבֶר לדיבור בלבד. ואֵלו הן חדשות מדהימות עבור אנשי השיווק. הסקשן של מובייל והגדילה שלו מעניקים לאנשי שיווק את כל האפשרויות להצמיח סביבת עבודה חדשה עבור הצרכנים של מובייל.

מובייל במספרים : ישנם 72.5 מיליון בעלי סמארטפונים ומספר זה רק גדל מרגע לרגע. נתון מקומסקור שמעיד על כך שבמרץ 2011 נרשמו 72 מיליון משתמשי סמארטפון רק בארה”ב לבדה.

שימושים במובייל : כמו שתוכלו לראות בגרף המוצג להלן – תכיפות השימוש במוביל לצורך שיחות נמצאת רק במקום הרביעי, בעוד שהשימושים המובילים הם : הודעות טקסט, שימוש באינטרנט, משלוח אימייל. חשוב גם לראות את מיקום פריסת השימוש בין הרשתות החברתיות – הדגש מושם על Facebook.

שימוש במובייל בכדי לשמוע מוסיקה עלה ב14% , שימוש בגלישה עלה ב6% – מבט על דרך הצריכה שמבוסס על חברת המחקר ComScore מראה כי משלוח טקסט הוא הפעולה הנפוצה ביותר. כאמור, שימוש במובייל לצורכי האזנה למוסיקה הוא צורך שעלה ב14% ושימוש במובייל לחיפוש תכנים באינטרנט עלה ב6%.

שימוש במובייל לסושייל נטוורקינג מסתכם בעלייה של 10% – בטווח של של ארבעה חודשים מינואר עד אפריל 2011 נרשמה עלייה של 10% בשימוש במובייל של רשתות חברתיות. 28% ממשתמשי המובייל בארה”ב נגשו לרשתות החברתיות דרך מובייל בהשוואה ל25% בחודש ינואר. גם שימוש במשחקים במובייל רשמו עלייה של 10% בקירוב.

76% משתמשים בשירותים מבוססי מיקום בסה”כ 16.7 מיליון משתמשי מובייל כולל 12.7 מיליון משתמשי סמארטפון משתמשים בשירותים מבוססי מיקום על פי ComScore. משתמשי אנדרואיד הם הפלח הפעיל ביותר, כאשר כ34% הם משתמשי iPhone והם המשתמשים התכופים ביותר והמגיעים לתדירות  חזרה שהיא הגבוהה ביותר לשימושים אלו.

טרנדים ברכישת במכשיר מובייל – 123% גידול ברכישת מכשירי מובייל, מחקרים בארה”ב מראים כי שלושה מתוך עשרה (29%) מצרכני ארה”ב רכשו לפחות מכשיר סלולר אחד – 123% יותר מאשר בנובמבר 2009.

משתמשי טאבלט מסומנים כצרכנים דיגיטליים שרוכשים בסחר מקוון – מחקרים מחקרים מראים כי רובם המכריע של צרכני מובייל ובפרט של משתמשי טאבלט נמצאים בקבוצה שבה מסתמנת סבירות גבוהה מאוד שייצרו מעורבות קבועה ברכישות און לייניות – בתדירות יומית, שבועית או כמה פעמים בחודש. בעלי טאבלט רוכשים יותר.

חיפש במובייל לחנויות ברשת גדל ב78% – באוברוול – מספר המשתמשים האמריקאים במובייל למטרות חיפוש ברשת אחר מוצרים שנמצאים פיזית בחנויות גדל ב78% אחוז. 48% מהצרכנים חיפשו אחר מוצרים מסוג זה במהלך שנת 2010. אקטיביות זו יותר פופולארית בקרב צרכנים צעירים, ואֵלֶה, כפי שסביר להניח, גם יחפשו בזמן שהם נמצאים בחנות עצמה. אבל בכל זאת מתברר כי גם הקהל הבוגר יותר מראה צמיחה משנה לשנה.

השימוש במובייל – אנשים :

גברים מכפילים את הרכישות של מכשירי מובייל Y-o-Y – בדצמבר 2010 32% גברים רכשו מכשיר סלולרי – כפול מ2009. על פי מחקרים של אורקל ניכר כי גברים נוהגים לחפש אחר מוצרים באינטרנט מובייל הרבה יותר מנשים – 51% יותר, אם נדייק.

פחות נשים רוכשות את המכשיר או משוטטות במובייל – נשים אמנם רכשו מכשירי סלולר באחוזים דומים, אבל בעולם של רכישה במובייל האחוזים נמוכים בהרבה.

שני המינים מקליקים על יותר ויותר מודעות – בממוצע גברים נוהגים להקליק יותר על מודעות מאשר נשים – אבל שני המינים מקליקים הרבה יותר מבשנים קודמות.

61% מצרכני מובייל הם מתחת לגיל 35 – הם למעשה מהווים את האחוז הגבוה ביותר של צרכני מובייל, 36% בין הגילאים 24 – 34, בעוד ש22% נמצאים בין הגילאים 18 – 24.

 13.1 מיליון צרכני מובייל – בסך הכולל, 13.1 מיליון צרכנים במובייל, ומתוכם : כמעט 63% משתמשים במובייל לחיפוש, עוד 32% משתמשים במובייל להודעות טקסט, ו24% משתמשים במובייל לApp. כ42% משתמשים במובייל לחיפוש אחר קניות ספציפיות וממש רוכשים במובייל 38%..

הקהל הצעיר ממליץ דרך SMS – חשוב לקחת בחשבון את הנתון הזה 58% מהקהל הצעיר ממליצים על מוצרים ושירות דרך המובייל ברשתות החברתיות.

שיווק במובייל :

סכום הכסף המושקע במובייל בשיווק ובפרסום מגיע ל 56.5 ביליון – הסכום הכולל הכולל בצרכנות האמריקאית במובייל עומד על 56.5 ביליון בפרסום, וכן בקידום. ההערכה הכללית היא כי ב2015 סכום זה רק יגדל ויוטה לטובת שימוש במובייל כאחד מהכלים השיווקיים החזקים.

43% מאנשי השיווק משתמשים בערוצי המובייל – בעוד ש25% נוספים מתכננים להשקיע בתחום זה ב12 חודשים הקרובים.

128% גידול בקמפיינים במובייל בשנתיים האחרונות –  מחקרים של ComScore מעריכים כי קמפיינים במובייל ובהשקעות יגדלו בשנתיים הקרובות ב128%. תוכן במובייל ובפרסום ימשיך להיות מוטיב משמעותי בקרב משווקים רבים.

סיכום – היה לי חשוב לחבר עבורכם את הרשומה הזו, אשר חושפת בפניכם מגמות ומספרים משני עברי המתרס – הן של הצרכנים, הן של המשווקים – ומן הסתם מה שקורה בארה”ב יגיע גם אלינו באיחור אופנתי … אבל, חשוב שנראה כבר בשלב זה לאן נושבת הרוח וממה למעשה מוּנַעַת התכונה הזו. הלקוחות שלכם מיום ליום מחוברים יותר ויותר לכלי המובייל ובהתאם לכך גם אתם מחויבים ליצירת היגיון אסטרטגי ותשתיתי ביחס לנוכחות שלכם בזירה הזו. המובייל הוא אמנם מכשיר שימושי לכל נפש, אבל למעשה ערכו מתבטא בהרבה יותר מכך – הוא תחנת התקשורת הפרטית של כל אחד ואחד מאיתנו וכל מותג חייב להעריך בצורה רצינית איך לתכנן ולהפעיל את “זמן השידור” האפקטיבי שלו.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.