Social Media With Mobile Marketing

 

בהמשך לפוסטים הקודמים שלי שעסקו בתחום המובייל,  אני רוצה הפעם להתעכב על נקודה חשובה – אינטגרציה בין מהלכים שונים בדיגיטל וחשיבה חכמה ומתוכננת היטב בכל הנוגע לחיבור בין Social Media ובין מהלכי המובייל שלכם. לפני שנדבר על מה כדאי לעשות לגבי שיווק במובייל, עלינו לשאול את עצמנו “למה מובייל ולמה עכשיו ?” התשובה היא פשוטה – מכשירי מובייל סלולארים מהווים היום את המדיום המתרחב ביותר בעולם והוא מוסיף ומתפשט. שלא כמו האינטרנט אשר באופן שרירותי חולש על 24 אחוז מתוך אוכלוסיית העולם, ההתרחבות וההתפשטות של המובייל עומדת על צמיחה של 64 אחוז וממשיכה לגדול כל הזמן. ישנם יותר מ1.4 ביליון משתמשי סלולר בכל רחבי העולם, מספר שאמור עוד לגדול ולהתרחב ל5.6 ביליון עד סוף 2013. באופן מובהק המובייל משמש את צרכן הקצה למכלול תיפקודים – אינפורמציה, ליקוט מידע, בידור, סחר ועוד הרבה דברים אחרים.

לחבר יחד את המובייל ואת הסושייל – משווקים חייבים להבין שהמובייל והסושייל ישפיעו בוודאי על חייהם ועל המאמצים השיווקיים שלהם ואינם רשאים להתעלם מכך. שתיהן פרקטיקות עוצמתיות ומאוד מועילות לעסק גם כשהן עומדות כל אחת בנפרד. אבל – כשמחברים ביניהן הן יכולות לקבל יחד ערך מוסף הרבה יותר גדול, שהשפעתו רבה פי כמה. איך שלא מסתכלים על זה – מצד הגיל, המין, המוצא האתני –  נוכל למצוא עלייה משמעותית באימוץ של סושייל מדיה ומובייל בקרב כל קשת הלקוחות האפשרית. הדבר מתבטא באחוזים ובהתנהגויות כפקטור ממשי.

לקוחות מעורבים במדיה החברתית ברייטינג מעורר תדהמה. בינואר 2009 של Pew Internet דיווח כי 35 אחוז מתושבי ארה”ב הבוגרים משתמשים בכלי המדיה החברתית ו65 אחוז מהתושבים הצעירים (צריך לציין שזו עלייה משמעותית אל מול המספרים של 2005 – 8 אחוז). המחקר גם מצביע על 85 אחוז מבין המחזיקים בפרופילים שונים בכל מדיה חברתית אשר נכנסים לפרופילים על בסיס יומי או שבועי ולא על בסיס תקופתי – ונתון זה משתנה כלפי מעלה, כלומר רק עולה ועולה. באשר למדיה במובייל – ישנם 232 מיליון משתמשי מובייל בארה”ב, כ76 אחוז מכלל האוכלוסיה. ComScore חברת מחקר מובילה בתחום המדיה מציינת כי 60 – 90 אחוז משתמשים במובייל לפונקציות מגוּוָנות : אינרטנט, אפליקציות אשר מופעלות בפלטפורמות השונות. בנוסף, הנתונים של ComScore מעידים על כך שהיספנים, ואפרו אמריקנים משתמשים במובייל כמדיה המובילה שלהם לצריכת תוכן , חדשות ושימוש במדיה החברתיתת.

כשאנחנו רואים את הסטטיסטיקות הללו, ברור לכל עד כמה רבה חשיבותן עבור משווקים שישאפו מעתה למצוא את שביל הזהב: עליהם לשלב גם את מהלכי השיווק במובייל וגם את הסושייל בתוך התוכניות המתייחסות למפת הדרכים ההמשכית. על ידי יצירת אינטגרציה משולבת בין הסושייל למובייל אנחנו למעשה מרוויחים את הטוב ביותר משני העולמות. לא זו בלבד שנוכל לייצר פורום או קהילה  אשר קובעת חוקי משחק של מעורבות וקולבורציה עם כלי המדיה החברתית, אלא גם נזכה ביתרון הזמן המיידי: בכך שהוספנו את כלי המובייל כקומפוננט במארג אנחנו מאפשרים מעורבות בכל מקום ובכל זמן – זהו בעצם הגורם  המעשי שיבטיח את ההשתלבות המתמדת של הצרכנים והגולשים מכיוון שהמובייל נמצא איתם כמעט בכל מקום אפשרי במהלך היום.

כמסקנה – שיווק במובייל וסושייל מדיה מציע למעשה דרכים פנומנאליות שאַל לנו להתעלם מהן. הצרכנים מאמצים בחום את שתיהן וכמו שנאמר קודם – הם מייצרים באופן טבעי את האינטגרציה ביניהם. חיבור בין השתים יכול להוות כוח משמעותי שבהכרח יש לקחת אותו בחשבון. למעשה זו רק ההתחלה, שכן המשווקים רק לומדים בינתיים איך להשתמש ואיך להפעיל את כלי הסושייל מדיה וכלי המובייל. רק 18 אחוז מהמשווקים אשר התחילו להטמיע את כלי המדיה החברתית והסושייל ניסו גם לייצר אינטגרציה חכמה בין שתיהן. נזכור שאלו מדיות חדשות ואין פלא שהן נלמדות תוך כדי תנועה. כיום נמצא מדיומים אשר העזו לאמץ גישות וחשיבה הוליסטית – ויש לכך משמעות עמוקה מכיוון שזו הנקודה הקריטית בה הלקוחות שלנו למעשה מתחברים ויוצרים קהילה מובחנת.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.