Work Plan 2014 | Creation to Curation

344548

זה לא יהיה ראוי לכתוב סדרת פוסטים על תוכניות עבודה 2014 מבלי להעלות לפחות פוסט אחד שעוסק בנושא- התוכן. אין ספק שהתוכן נעשה חשוב יותר מיום ליום. המציאות המשתנה שלנו קובעת סטנדרטים חדשים לגבי צריכת מידע, ומותגים מסחריים שרוצים להרוויח מההזדמנות צריכים לדעת איך עושים זאת, ואיך לפעול נכון- אחרת הם עלולים למצוא את עצמם בעצם במצב של הפוך על הפוך. בכדי להבין את השינוי לאשורו, צריך להכיר בהופעתה של תכונה חדשה יחסית שהתמסדה והתחדדה בשנים האחרונות : אנחנו, כגולשים וכצרכני תוכן- שינינו את הרגלי הצריכה שלנו מן היסוד. אם פעם נהגנו לצרוך מידע באון ליין בעמודי אינטרנט סטאטיים הרי שכיום תרבות צריכת התוכן שלנו עברה מהפך, מעיון בדף אינטרנט לצריכת Content בפיד. אותו הפיד למעשה מתפקד כמאגזין חי ודינמי שאוצר בתוכו פיסות מידע שלוקטו מהרבה מאוד מקורות- והופך את הסטרימינג שלנו למבנה רבוד של מידע.

אי לכך אם אתם מבינים את ההשלכות של התופעה, אתם לבטח תיווכחו שהמותג המסחרי אשר פעיל ברשת החברתית מתפקד למעשה כמאגזין לכל דבר ועניין. מי שבוחר לעקוב אחר המותג ברשת החברתית, בין אם זה ב- Facebook, Twitter או בכל מדיה אינטרנטית אחרת- נרשם למעשה כססקרייבל של המותג. וכשאתם פעילים הוא רשום בפועל כמנוי של המותג שלכם ושל התכנים שאתם מספקים. מכיוון שתרבות צריכת התוכן שלנו השתנתה באופן כללי לגבי כלל התכנים שאנו צורכים בפיד- החל במגזינים ועד למידע המגיע מחברים ומקהילות שאנחנו שותפים בהן- כמו גם ממותגים מסחריים, האחריות שלכם כמותג היא לפעול ולהתנהג באופן שיהיה תואם למציאות העכשווית.

המאגזין החדשני משקףשילוב של אוצרות תוכן שנקלט מהרבה מאוד פעולות שהגולש נחשף אליהן. מכאן נובע שאחריות שלכם לתוכן שאתם משתפים היא כפולה ומכופלת, שהרי אם תיתָפסו כDisruptive, כמפריעים לחווית הקריאה  סביר ש״ידפדפו״ אתכם החוצה. מכיוון שיש שפע של תוכן יחד עם הרבה מידע בפיד- ברור שהמידע והסיפור שנוצר ומוגש מטעמכם צריך להיות קליט, בעל תועלת וכזה שמייצר ערך לגולש. התחרות שלכם על הקשב הולכת ונעשית קשה יותר, כי הוא נחלק  עם עוד אוסף רחב של פיסות מידע אליהן הגולש שלכם נחשף. אם תשכילו לראות את עצמכם כגוף מדיה חי ונושם, שמחויב לתכנים שהוא מפיק, סביר שגם תייצרו נוכחות חכמה ונכס שמשתלב באופן טבעי במאגזין התוכן החדש.

מרגע שתחשבו כך תתחילו ליצור את המסרים הרלוונטיים לקהל הקוראים שלכם  הם מחפשים לדעת על : חדשניות, על ידיעות שמתמקדת סביב מידע משמעותי ומזוכך- שמוגש כטיפ או כתובנה אשר קשורים לעולם התוכן של המותג שלכם ולתעשייה בה הוא פועל. באופן כזה מובטח שתדעו לייצר נרטיב חכם שנותן לסיפור שלכם נופך מפתיע ומעניין, ובמיוחד כזה שיעזור לגולשים, לקוראים שלכם להשביח את איכות חייהם.

והעיקר, תפסיקו להתייחס רק לפרטי המידע שאתם מעוניינים לקדם דרך הסיפור שאתם מספרים, תחשבו אחרת ותנסו להיכנס לנעלים של הגולש אותו אתם רוצים למשוך- תתחילו לחשוב מה יעניין אותו : מה יגרום לו להנות, וכן גם לקבל ערך מוסף מתוך היכרות עם התוכן שאתם משתפים. להיכנס לנעלי הצרכן במקרה הזה הוא רעיון חשוב מאין כמוהו, נעליים אלה יזיזו אתכם מהמקום שמתעסק רק באינטרסים הפרטיים שלכם כעסק וימקדו אתכם בפעילות מוטת צרכי לקוח.

צירפתי לכם סרטון קצר, שמתאר את הפילוסופיה של אוצרות התוכן כיצירה ברמה אומנותית. זה יעזור לכם בעיני לקלוט את מהותו של עולם המידע המשתנה ולעצב את דרככם בתוכו באופן חכם. ולמי שרוצה לקרוא את כל סדרת הפוסטים העוסקת בתוכניות עבודה 2014, תוכלו להתעדכן בלינק הבא- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.