Work Plan 2016 | Changing Consumer Behavior

WPBP

אני ממשיכה לפרוס עבורכם את “שטיח התוכן” אשר עוסק בתוכניות אסטרטגיות ועבודה ל-2016, הפוסט הראשון התמקד בבניית מותגים בעולם המשתנה במהירות –Link, אחריו פרסמתי מצגת עשירה על מגמות ושינוי –Link. הרשומה הנוכחית מהווה בעיני קו ישיר של הסיפור כחוט השני הנתפר לתוך הסדרה-וזאת במיקוד על הצרכן המשתנה והכלים שאנחנו כאנשי שיווק, חדשנות, אסטרטגיה ופיתוח עסקי- צריכים להחזיק ביד על מנת שנהיה ריספונסיבים לרצונות ולהרגלים של הצרכן בעידן הנוכחי.

אחלק את האתגר לארבע מילים אשר מייצגות בעיני את הדרך בה הצרכן של היום מאופיין, על כל מילה אתעכב ואדאג להעמיק על מנת שתוכלו לקחת את התפיסה ולאמבד אותה אל תוך האתגרים שלכם.

ישנן ארבע מילים המגדירות בעיני את השינוי בהתנהגות של צרכן :  קונטרול, נוחות, ביטחון וזמן, אם תדעו להסתכל על ארבעת המילים הללו- להבין את המשמעות, ולענות עליהן דרך השירותים והמוצרים שאתם מקפלים אל השוק- תוכלו להבטיח לעצמכם מקום רלוונטי, בעל ערך ומשמעות לצרכנים – תנסחו בפועל פוזיציה אשר תבדל אתכם בנוף העסקי ותעזור לביזניס עליו אתם אמונים- לגדול ולהתפתח.

WP21

Control- לא היתה תקופה משמעותית יותר לתוקף המילה קונטרול- השליטה נהיית אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבור האדם ! החיים שלנו נהיים מורכבים, עם אתגרים רבודים ואנחנו צריכים להיות חשופים ליכולת וכלים אשר מאפשרים לנו לשלוט בכל האנסמבל הזה. חשוב לחדד שהמילה קונטרול מייצגת מספר דברים שונים אשר מתקפלים לתוכה : אנשים רוצים להיות בשליטה על החיים שלהם, על הכסף, המרוץ ומגוון ההזדמנויות כמו כן האופטימיזציה לצרכים האישיים.

חברות חכמות אשר עוסקות בלייצר כלים המאפשרים לצרכנים לבסס את אותה קרקע של שליטה- בונות את עצמן בכיוון הנכון ומיצרות ציר חדש של נאמנות וקשר עם הצרכן.

שימו לב לכך שישנו כלי מרכזי אחד בחייו של הצרכן, של האדם- אשר הופך אותו לבעל שליטה מלאה (לפחות בהרגשה)- על החיים שלו והוא המובייל. מכשיר הסלולר מאפשר לנו לבצע מגוון רחב מאוד של פעולות אשר בעיני מהוות “שלט רחוק” של ניהול החיים שלנו. העובדה שהמובייל הופך לתחנה אשר מאפשרת לנו כאנשים לשלוט בדברים, מדגישה עבורכם כמה חשוב המסך הזה ומהי מידת הנחיצות לעבוד בו ולחזק דרכו את הקשר שלכם עם הקהל הפוטנציאלי שלכם.

אך חשוב להדגיש כי עבודה במסך זה חייבת להיות מנוסחת יחד עם עקרונות של קונטרול- אם תאפשרו לצרכנים שלכם לבצע פעולות מרחוק, תספקו להם את השליטה בדברים שהם עושים ותתנו להם את ההרגשה שהם המאסטרים של הסיטואציה תקבלו העצמה כפולה- שלכם כמותג ושל הלקוח שלכם אשר יהפוך באופן טבעי לנאמן.

WP23

Comfortable- כל הדברים הנאמרים לעיל, לא יכולים לעבוד בלי נוחות, אנשים מתרגלים לכך שהעולם יכול להפוך ליותר נוח באמצעות ועל ידי הטכנולוגיה והדיגיטציה שנכנסת בעוצמה אל חיינו, אנחנו מחפשים נוחות בכל מה שאנחנו עושים- והתרגום של התובנה הזו לדרך בה אתם נוגעים באנשים הינה קריטית לטובת ההצלחה שלכם. הפתרונות בהם אתם נוגעים בצרכנים שלכם חייבים להיות מונחים מתוך אינסייט זה. 

ניתן לפרוט את הנוחות להרבה מאוד משתנים שמתקיימים בדו שיח בין מותג וצרכן, וחשוב להבין שהכלי הזה חייב להפוך להיות לדרך חיים שלכם דרכה אתם מעצבים את הפתרונות.

ניקח כדוגמא את שירות הלקוחות הדיגיטלי שלכם, אם אתם רוצים לייצר חוויה של נוחות- אתם חייבים להכנס לנעליו של המשתמש ולייצר פאנל נוח בצורה אמיתית אשר מצדיקה את המעבר שלו משימוש בשירות לקוחות אנולוגי או פיזי- לשירות מתקדם שמאפשר לו להיות חשוף לחוויה הרבה יותר נוחה- תרתי משמע.

WP22

Confidence- העולם המורכב שלנו נהיה לא בטוח עבורנו, אנחנו חשופים לסיכונים גדולים שכוללים : מידע רגיש, בחירות לא נכונות ופיספוס הזדמנויות משמעותיות, הקומפוננט של הביטחון הוא כלי ומפתח להצלחה שלכם במגרש של הצרכנים.

אם ארגיש בקונטרול ויהיה לי נוח- אבל לא יהיה בטוח, הרי שפיספסתי את השניים הקודמים שכן ביטחון נמצא מעל הכל ! חשבו על כך שכלי המובייל מאפשרים לנו להיות בטוחים בכך שאנחנו יכולים- לקרוא לעזרה, להיות בקשר עם האהובים עלינו ולוודא ששלומם טוב, להיות חשופים למידע שמבטח אותנו מפיספוס הזדמנויות ועוד.

האלמנט של הביטחון מהווה פקטור קריטי- ואתם צריכים למצוא את המידיות בסיגנלים השיווקים ובפיתוח העסקים שלכם, בצורה אשר משלבת את אלמנט זה אינהרנטי במוצר ובפתרונות שלכם, כמו גם כחלק מהסיפור.

WP24

Time – לתוך שלושת האתגרים הקודמים בהם העמקתי, השינוי בהתנהגות של הלקוחות שלכם קשור באופן ישיר גם לנושא הזמן– אין ספק שהזמן שלנו מתקצר ועומס הגירויים רק גדל מיום ליום. פקטור זה משפיע על העובדה שאנחנו מקבלים שימת לב מאוד מאוד מצומצמת מצד הצרכן, ואם שמנו לנו כמשימה לשבות את ליבו יש לנו שניות בודדות לעשות זאת. מצד שני זו גם הזדמנות גדולה לייצר עבורו כלים ושירותים המאפשרים לו לקצר את הזמן אותו הוא צריך להשקיע, ואם אתם מצליחים לעשות זאת צפו לכך שתקבלו נקודות זכות רבות- שיתורגמו כנאמנות לאורך- איך לא ? זמן ! 

מילת סיכום. אני מקווה שהפוסט הזה במיקוד של ארבעת המילים המאפיינות את השינוי בהתנהגות של הצרכנים ומאפיינות את הדברים המשמעותיים להם, עוזר ומכוון אתכם בצורה נכונה להחליט מה יהיו המקומות בהם תשקיעו וכיצד תעצבו את הפתרונות והמהלכים שלכם, חשוב להבין שלפעמים חדשנות ויצירת ערך מבודל לא נמצאת דווקא בדברים הגדולים כי אם במקומות הקטנים והמשמעותיים אשר עוזרים ללקוח שלכם לחזק את ארבעת הדברים החשובים בחייו.

אם תשכילו לאמץ את התובנות הללו ולבנות אותן אל תוך הפתרונות שלכם תייצרו ללא ספק בידול משמעותי אל מול התחרות ואף חשוב מכך תיצרו את הסיבות הטובות לכך שהלקוחות שלכם ירצו להשאר נאמנים וגם- יביאו לכם אחרים. לכל מי שרוצה לקרוא את הסדרה המלאה במלואה רצ”ב –Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.