Brands on Instagram

download

מאוד אהובים עלי הסיורים הדיגיטליים ברחבי הרשת, כאלו שמפגישים אותי עם העשייה הבלתי פוסקת של מותגים חכמים שמבינים את הכוח שביצירת נכסים עצמאיים. במיוחד אני אוהבת לטייל במחוזות של אינסטגרם- לראות איך התפתחו מותגים שכבר סקרתי בעבר, מה הם עושים כיום שלא עשו אתמול ואילו מותגים חדשים ראוי להוסיף לארסנל של הסקירות שלי. לכן, הפוסט הזה יערבב בין חדש לישן על מנת שתוכלו כמוני להתרשם מהאבולוציה של מותגים שכבר סקרתי בעבר בבלוג שלי, וכמו כן להיחשף לחדשים.

המבנה של הפוסט הזה הוא פשוט : הצגת המותג עם לינק לזירה, צילום מסך שיראה לכם הלכה למעשה את עושר הויזואליות, וכן כמה מילים על הצעדים הטובים שכל אחד מהם עושה- על מנת שהמדגם ישמש אתכם לגיבוש ארגז כלים עדכני. באופן כללי ניראה לי שזה הזמן הנכון לגבש נוכחות אינסטגרמית שכן בקרוב הפלטפורמה תעבור אבולוציה משמעותית, בהתחשב בעובדה שנוסף לה הפרמטר של כלי פרסום שיקדמו הלכה למעשה את המסרים הויזואליים שלכם. עם זאת, אין לשכוח שזוהי זירה שמיועדת למספרי הסיפורים. לכן, על מנת שתוכלו להעביר סיפור טוב- חשוב שתצאו קודם כל מהקונספט ומהחשיבה שלכם ותלמדו בפועל מסיפורי “תמונה ווידיאו” של האחרים. בואו נתחיל…

Top Shop | אחד המותגים הפעילים ביותר באינסטגרם, עם כמות מטורפת של עוקבים ועם פעילות שבועית קבועה, כולל העלאת מספר תמונות בכל יום נתון. מכיוון שמדובר באתר סחר לבגדים ולאקססוריז בעלי הפלטפורמה משתדלים להציג את המבחר המוצע כשהוא מוגש במיגוון תמונות שמראות איך הבגדים והאקססוריז משתלבים בחיים השוטפים. איך הפריט נראה על הגוף, בחלון הראווה, על דוגמניות ולחילופין על נשים במידות רגילות בשעת מדידת הבגדים. התמונה שמתקבלת באינסטגרם הזה ממחישה את העשייה של המותג במיצג אותנטי שמחובר היטב למרקם החיים היומיומי.

111

Starbucks | מבחינתי סטארבקס הינו מותג ש”חושב סיפור” הלכה למעשה ! הנוכחות שלהם באופן כללי במדיה החדשה מדהימה וגם באינסטגרם הם מצליחים בגדול. הסיפור שלהם מלווה אותנו בהווית הקפה העולמית ומתאר איך סטארבקס משתלבת בכל העולם באירועי החיים האותנטיים. חשוב לומר שכמותג פתוח לחידושים הם גם עורכים המון ניסיונות במדיות השונות. לדוגמא השימוש בוידיאו שמיוצג לא פחות ולא יותר על ידי המנכ”ל המוערך של סטארבקס האוורד שולץ שמעביר מסר לאומי דרך- אינסטגרם. אימבדתי לכם גם את הסרטון ישירות בפוסט על מנת שתוכלו לראות בעצמכם איך מותג חכם יכול לנצל את המדיה למגוון מסרים תקשורתיים מול מחזיקי העניין השונים שלו !

10000000

הסרטון של הווארד שולץ קורא לעם האמריקאי באינסטגרם- שימוש שונה וחכם במדיה.

Boston Celtics | כן כן- גם תחומים שאולי לא חשבתם שיהיו רלוונטים למדיום זה מתחילים לצוץ כאן. עוד ערוץ מפורסם, בין החזקים באינסטגרם מציג קבוצת כדורסל אמריקאית שמשחקת בNBA עם רקורד של 17 אליפויות. יש לה פרופיל אינסטגרמי בהיקף עצום עם מאות אלפי עוקבים. היא מיוצגת בפרופיל על בסיס שבועי קבוע שפועל לאורך זמן, בין שתיים לשלוש תמונות בכל שבוע נתון. התמונות של הפרופיל משקפות את ההווי של הקבוצה- השחקנים, המגרש, המעריצות, מבחר תמונות של מהלכים יפים מהנעשה במגרש עצמו ועוד. יש שימוש מאוד אינטנסיבי בתמונות ומעט מאוד שימוש בוידיאו, הרבה מהתמונות מסוננות ברוח ה”עיצוב האסתטי” של התמונות שעולות כאן. עושה רושם שהפרופיל משדר סיפור בהמשכים על הקבוצה וקורותיה במבט של 360 מעלות על חיי האנשים עם כל מה שסובב אותם. 

2222

Gucci | אין ספק שתחום האופנה יכול לחגוג כאן בענק, ואכן אנו רואים יותר ויותר מותגי אופנה יוקרתיים המבססים את הנוכחות שלהם ברשתות החברתיות ובזכות העובדה שזוהי רשת חברתית שעוסקת בויזואוליזציה גם באינסטגרם. הנה מותג אופנה יוקרתי שיודע לעבוד בניו מדיה בצורה משכנעת ביותר וברצינות מעוררת פליאה. גוצ’י מחזיקים פרופיל עצום שפועל כבר תקופה ארוכה, ומעלים מידי שבוע סדר גודל של שתי תמונות. המיקוד שלהם כרגע מתרכז רק בתוכן תמונה ולא בוידיאו- תמונות מאוד מוקפדות שמציגות לראווה אביזרים, תיקים, שעונים ושלל אקססוריז של המותג בצילום איכותי ביותר. כאן נישמר הסגנון המינימליסטי של פלטת צבעים מאוד מיוחדת בהרכב גווני חום וכחול סגול המתיישר עם קו האופנה העכשווי. הפרופיל מרגיש כמו תצוגת אופנה דיגיטלית עם הפיקנטריה המתבקשת בליין האופנתי הרווח כיום .

3333

Levi’s |  הינו מותג שאני מאוד אוהבת לראות את הפעילות שלו ברשתות החברתיות ובמיוחד בכל הקשור ליצירת תוכן, שהוא איכותי במובהק. ליוויס אכן מחזיקים מעמד לאורך זמן רב כיוון שהם יודעים לעבוד נכון והפעם הם עושים זאת גם באינסטגרם. הם מעלים סדר גודל של שתי תמונות בשבוע- במבנה ייחודי שהולם את הפעילות שלהם: תמונות מלוהקות עם דגמי האופנה העכשויים בשילוב של גיזרי תמונות בצורת “פאזל” שמציג  מבחר מרקמים, צבעים וגימורי תפירה. פרופיל מאוד עשיר בתמונה ובתוכן שמדגיש את איכות הבגדים ואת הסגנון המיוחד של החברה.

4444

American Express | אמריקן אקספרס הינו אחד המותגים החזקים ביותר בתחום המדיה החדשה. צורת העבודה שלהם מעוררת התפעלות בכל אמת מידה. הם פותחים נוכחות בכל מדיה חדשה שנוצרת על מנת להעביר את התדמית של “נמצאים בכל מקום”. אבל מאחורי הסיסמה הזו ניכרת מחויבות אמיתית לעקרון של יצירת תוכן איכותי וייחודי שיגיע לכל מקום בו הם מבססים את הימצאותם. טבעי אם כך שהם בין הראשונים לטפח את הנוכחות שלהם גם ברשת חברתית זו. הם מעלים בממוצע שתי תמונות בשבוע, ומרכזים את עיקר פעילותם סביב תוכן תמונה. לאחרונה גם אימצו בחום את תוכן הוידיאו בו הם מתנסים אט אט. המיצוב של העמוד שלהם בא להכריז : תעקבו אחר העמוד של אמריקן על מנת שתוכלו לקבל הצעות, חדשות, והטבות אקסלוסיביות.  הם משלבים יפה בין הפעילויות שהם מקיימים בכל מיני מקומות ברשת ומפיקים חוויה רב ערוצית במלוא מובן המילה דרך תוכן התמונה על מנת שהגולשים יכירו את מכלול הצעות הערך של אמריקן וידעו שהחברה עומדת לרשותם בכל המרחב הדיגיטלי.

5555

General Electric | מדהים לראות ארגון כמו GE מאמץ בצורה כל כך יפה את כלי המדיה החברתית והניו מדיה. לא הייתם מצפים שלחברה כזו יש באמת מה לספר לנו. והנה באופן קבוע ונועז הם מייצרים נוכחות במגוון פלטפורמות שונות. הנוכחות שלהם באינסטגרם קבועה, יש להם בממוצע שתי תמונות בשבוע וההתמקדות שלהם היא סביב “ההצצה למאחורי הקלעים” שמזמינה לראות את חלקי המכונות, לראות את פנים המכונה על מנת להעביר את המסר של בטיחות, מקצועיות, שקיפות ומדיניות של “אין מה להסתיר”. בעיני זהו אחד הפרופילים היפים ביותר והמוקפדים ביותר הקיימים במדיה והוא הוכחה ניצחת לכך שלכל מותג יש סיפור- ורק תלוי מאיזו נקודת מבט אנחנו מספרים אותו על מנת שיהיה גם מושך ומעניין.

6666

Audi | מותגי רכב פעילים מאוד במדיה החדשה, ואין ספק שהמדיה הזו מתאימה להם כמו כפפה ליד, בדומה למותגי אופנה. והנה לפנינו דוגמא מדליקה מבית היוצר של אאודי שעובדים כמו שצריך באינסטגרם. הם מפעילים עמוד עשיר שמפרסם בממוצע שתי תמונות בשבוע ומציג לנו דגמים שונים של הרכבים בכל אזורי העולם. החיבור בין דגמי הרכב השונים לבין נופים שונים ברחבי העולם משלב מוטיבים של בינלאומיות, גיוון, כייף וחוויה אסתטית. בין המראות הגיאוגרפיים מופיעות גם תמונות שמספרות על תכנון הרכבים על מנת להכניס אותנו להווית הייצור- משלב התכנון עד להרצה הריאלית.

77777

Redbull |  זהו כמובן אחד המותגים הבולטים ביותר בעולם הניו מדיה, מספר הסיפורים המוקפד ביותר, רדבול יודע לספר עלילה מוצלחת גם דרך תמונה והוא פעיל בצורה אינטנסיבית ברשת החברתית אינסטגרם. במסורת הסיפור שלו כל התמונות נסבות על מופעי אקסטרים שמראות איך האדם מסוגל לשאוף ליותר: ספורט במקומות אקזוטיים בכל רחבי העולם כשהתמונה היא כלי מדהים בידיו של המותג ובכוחה להעצים את המסר.

8888

Nike | נייקי הוא אחד המותגים האהובים עלי בשל הפעילות הדיגטלית שלהם, וכמובן גם בעשייה הפיזית . תוכן תמונה משרת אותו היטב ועובר יפה באינסטגרם. הם מעלים מבחר מצומצם של תמונות- תמונה אחת מידי שבוע,  אבל כל תמונה מאוד מוקפדת, חוויתית ומעוררת מחשבה. הפעילות שלהם מכוונת להדגיש את החיבור בין ליין המוצרים של נייקי לבין אנשים- על מנת לשדר את ההיבט האנושי של המותג ואת המפגש שלו עם החיים. התמונות כולן מראות אנשים בתנועה, בפעילות זו או אחרת- וזאת על מנת להמחיש עד כמה חיוני להיות פעיל גופנית בכל עשייה בחיינו.

99999

מילת סיכום, כמו תמיד אני מקווה שנהניתם כמוני מהסיור הדיגיטלי ומשפע המידגמים שקיים ברשת, עושר ואינפורמציה שיהיו לכם לעזר בתכנון הנוכחות שלכם בצורה מיטבית ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.