Generations Change How Spending Is Trending

לאורך שנים אני חוקרת השתנויות שקורות בעידן הנוכחי, אחד המקומות המעניינים ביותר להישיר אליהם מבט הינו- השינוי הבין דורי, ולמרות שיש לי הרבה מאוד ספקות על האמירות הנחרצות על דור ה-Millennial מכיוון שאישית אני לא מאמינה שהרינג’ שלו יכול לשקף אמת חותכת אחת- עדיין, משמעותי להייות עירניים למחקרים וללמוד מהם על דפוסי התנהגות והשתנות לאורך השנים- בטח ובטח כשמדובר על חתך גילאים שמשפיעים כיום יותר מכל על ה : כלכלה, בחברה, ומקומות העבודה.

הפוסט הנוכחי יהווה התמקדות על הנושא- מתוך מחקר מעניין אשר מציג את העובדה שדור ה-Millennials הופכים להורים ויוצרים שינוי משמעותי בגזרה של הקמעונאות, מסעדנות, תחבורה, נדל”ן ועוד- וזאת בדרך בה הם צורכים, מתנהגים ומושפעים.

גילאי 18-35 ידועים ככאלו ששוכרים דירות במקום שירכשו אותן, הם מבזבזים יותר כסף סביב חוויות ופחות על נכסים, הולכים למסעדות בצורה דרמטית יותר גדולה מול דורות אחרים- זאת בהשוואה לאכילה בבית. אבל כל הדברים הללו משתנים על פי המחקר שכן גם ה-millennials מתבגרים, הופכים להורים ולמעשה התנאים סביבם משתנים ובכך גם משנים את הדרך שהם צורכים. בארה”ב יותר מ-60 מיליון מדור זה הופכים להיות הורים ומדובר בערך על 80 אחוז מהדור- אשר הופכים ויהפכו להיות הורים- ויקימו משפחות בעשור הבא, זאת על פי מחקר שנערך באמצעות- Marketing Platform Crowdtap.

על פי מחקר נוסף שנערך על דור ה-Millennials באמצעות- Exponential קבוצת האנשים הללו הופכים להיות להורים ובגלל עובדה זו ישנו את הרגלי הצריכה שלהם לדפוסי התנהגות אשר דומים יותר לדורות הקודמים על מנת שיוכלו לתמוך בתא המשפחתי- הם פשוט יעשו זאת מאוחר יותר מהדור שקדם להם. הגרף שצירפתי לכם ששוטח מידע ודטה מ-Wells Fargo מציג לכם את ההתפלגות בגילאים ומתי הם מתחתנים בארה”ב : december 22 cotd 2015

הנחת היסוד היא שברגע של-Millennial יש ילדים– הם למעשה משנים את ההרגלים שלהם ממסעות וטיולים, ממסעדות ובילויים- לרכבים ובתים בטוחים בהם הם יכולים לבנות את התא המשפחתי ובכך הם מתחקים אמנם באיחור לדור שקדם להם, ברגע שהם הופכים להיות הורים הקטגוריות שלהם במיקוד הופכות להיות סביב הבית והילדים והשבחת איכות החיים המשפחתיים.

millennial spending chart

קמעונאיות של מוצרי צריכה משנות את הדרך שלהן בעקבות הדור– חברות כמו Target, וואלמארט עושות שינויים על מנת להתאים את עצמן ל Millennial Moms, כי הן אלו שמובילות ומנהיגות את הקניה הביתית. מנכ”ל Target ממש נסע בכל הארץ על מנת לבקר בתים של אימהות מדור הMillennial ולהבין אותן טוב יותר ואת הדרך שבה הן רוכשות-Link.

חברות כמו וואלמארט וKroger משקיעות באינוונטורי רחב יותר של אפשרויות כמו מזון אורגני, כי הן זיהו שהדור הזה עסוק בנושא של אוכל בריא ועובדה זו משפיעה על הרגלי הצריכה שלו. Kroger גם הרחיבו את עולם הPrivet Label שלהם על מנת שיוכלו להציע מחירים נמיכים יותר- אנחנו מכירים את הסנריום הזה משופרסל ברמה המקומית אשר מובילה מסר של- “אותו המוצר בפחות כסף ללא המותג”- וזאת לטובת קידום המותג הפרטי של החברה שמוביל מסר של מחירים נמוכים.

גם-Whole Foods פותחת רשת חדשה של חנויות שאמורה להיות יותר זמינה עבור- Millennial Moms, כקהל שמחפש אחר נוחות מאוד גבוהה וAisles מאורגנים וקלים להתנהלות בחנות- החנויות החדשות של החברה תהיינה הרבה יותר קטנות- הן תצענה מחירים יותר נמוכים, ומותאמות מאוד לקהל שהוא בהגדרה-Technology Savvy Consumers.

מילת סיכום, כשלוקחים את כל הדטה הזו בחשבון צריך להבין שהדורות והצרכים שלהם משתנים- אבל הרגלים מסויימים נשארים כחלק אינטגראלי מהסיפור ולכן צריכה להיות אבולוציה שמתאימה את עצמה לסביבה נוחה יותר שמתחברת לעולם הדיגיטלי ומאפשרת לכך שההתבגרות של דור זה תהיה מותאמת גם לצרכים החדשים וגם להרגלים ה”ישנים”. על מנת שתוכלו לצלול טוב יותר בנושא צירפתי עבורכם מחקר שלם אותו הזכרתי ברשומה, ובו תוכלו למצוא מידע נוסף על החיבור בין אימהות לדור זה והשינויים אותן הן עוברות בעולם של צרכנות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.