Trends 2022 | Influencer Marketing

לקראת 2022 החלטתי לערוך לכם סדרה של פוסטים, ולהצביע על מגמות מעניינות ששווה להתעכב עליהן. זו סדרת פוסטים שבכל אחת אמסגר מגמה אחת עם דוגמאות. השלישית בסדרה תהיה: שיווק מבוסס משפיענים. 

עבודה בין משפיענים ובין מותגים היא לא חדשה בכלל, בארה”ב מדובר בפרקטיקה שקיימת כבר למעלה מעשור ומתפתחת כל הזמן. הנקודה והשינוי שעליה צריך להתעכב היא ההתפכחות של מותגים בהבנה איך ומה צריך לעשות, כמו גם הגודל של הסיפור וכיצד משפיענים הופכים להיות לסיפור עצמו ולא למשהו צידי. בכנס בו הייתי השנה בניו יורק, שדיבר על פרקטיקות שיווקיות עבור מנהלי מותגים וחברות דיברו הרבה על הנושא- וחידדו שעבודה עם משפיענים זה כבר לא חלק מתמהיל המדיה, צריך אולי לעשות חישוב מסלול מחדש ולחשוב על הרעיון- כמדיה עצמה. נקודה.

בהסתכלות על הרעיון לא מדובר רק על השת”פים בין משפיענים לבין חברות אלא גם על העובדה שארגונים צריכים ללמוד לפתח אוזן קשובה מאוד גדולה, ללכת אל קהילות ומשפיענים ולהבין על מה אנשים מדברים, כיצד נוצרת שפה, מושגים, צרכים ומשם לבנות את ההיפותזות שלהם לגבי המוצרים, השירותים והתקשורת השיווקית.

תתעכבו על הדוגמא של קים קרדשיאן שבאנקטודה של מה שהיא מספרת יש בעצם את האמת כולה- הזמינו את קים לפתוח את התוכנית Saturday Night Live, והיא צחקה ואמרה- מרגיש לי נעים ונוח פה עם 10 מיליון צופים, זה קטן ואינטימי כי לי יש יותר מ260 מיליון עוקבים באינסטגרם- עכשיו אתם מבינים? מי המדיה הלכה למעשה?

גם בטיק טוק, שחקנית ופלטפורמת המדיה החברתית המנצחת של השנה האחרונה- מחדדים את החשיבות למותגים שצריכים להקשיב ולחפש את השיחה של המשפיענים. בטיק טוק מדברים על כך שמותגים צריכים באופן קבוע לנטר את השיחה בפלטפורמה, ולבחון האם מדברים עליכם או על עולם התוכן שלכם. ההנחה היא שגם אם אתם לא פעילים ברשת, יש סיכוי מאוד גדול שמתקיימת עליכם בצורה כזו או אחרת שיחה. זה לא מתייחס רק למשפיענים בגודל של קים קרדשיאן, וחשוב להגיד שגם משפיענים ב”טירים” נמוכים יותר משפיעים מאוד על הקהילה שעוקבת אחריהם (אני חושבת שלפעמים אולי אפילו יותר, כי המפגש הוא יותר אינטימי ופחות גנרי לכולם).

יצרני תוכן משחקים תפקיד חשוב בבניה ויצירת מעורבות בקהילות. מותגים עושים שיתופי פעולה עם משפיענים בכל פלטפורמות ואפליקציות הסושייל מדיה וגם מעבר להן, בשביל לייצר מסרים וקשרים עם הקהל שהם אותנטיים, לבנות תוכן מעניין ובכך גם להרחיב את הקהלים על ידי אותו תוכן שיכול להפוך כך למעניין ומלהיב. שיווק מבוסס משפיענים יכול להיות בשימוש על ידי קמעונאים, ומותגים על ידי מציאת המשפיען הנכון והמתאים מבחינה ערכית ופילוסופית למותג, זה יכול לעזור כפי שכתבתי קודם לכן בקצירת תוכן קיים של משפיענים על עולם התוכן שלכם ולעשות את ההקשרים למהלכים וקמפיינים ועוד. על פי CB Insights ההשקעות בתחום זה עומדות על 14.75 מיליארד דולר, זאת בהשוואה ל2016 שם הסכומים עמדו רק על 2 מיליארד.

יש גם לא מעט חברות טכנולוגיה שנכנסות לעולם הזה, כמו למשל: Influence.co פלטפורמה שמאפשרת למשפיענים לייצר פרופיל של העבודה שלהם עם מותגים וזאת בשביל להרחיב את החשיפה שלהם ולבנות קשרים נוספים עם מותגים אחרים.


הספר החדש שלי באוויר! הספר החדש שלי יצא לאור. חודשים של שינוי, לידה מחדש של המציאות…הסיפור המצרפי של החודשים בתוך הקורונה. השיעורים הגדולים והקטנים שלקחתי בדרך ועל רמת היכולת שלי להתמודד עם השינוי. יומן בן עשרות ימים מוגש לכם ללא מסכות – חשוף. כך נראה שינוי. למי שרוצה לרכוש רצ”ב לינק-Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.