Walmart Case Study | Digital Strategy

במסגרת קבוצת פוסטים שלי שעוסקים בקייס סטאדיז של חברות גדולות בעולם – קייסים מהם ניתן ללמוד על האסטרטגיה העסקית הדיגיטלית של החברה – הפעם, אני רוצה לדבר איתכם על וואלמרט. בחרתי במותג הזה כי בעיני וואלמרט היא בין הקמעונאיות שידעו לבסס בצורה הטובה ביותר את אסטרטגיית הmCommerce שלהן. שיטת השימוש שלה במרחב הדיגיטלי – מוביילי נועדה ליצירת בידול ולטיפוח מנהיגות עסקית חדשה. וואלמרט נכנסו לסיפור הדיגיטלי בצורה אגרסיבית תוך שילוב טקטיקות שונות בכמה כיוונים. העשייה שלהם כל הזמן מתפתחת ומתחזקת הודות לאימוץ טכנולוגיות חדשות, חיבור לסושייל מדיה ופיתוח אסטרטגיות מובייל מהירות על מנת להגיע למעמד של המובילות בתחום.

אסטרטגית המובייל והסושייל של וואלמרט יוצרת למעשה נוכחות לוקאלית בתודעתם של הלקוחות שלה. עמדה זו למעשה מגדירה אותה כחברה ויראלית שמזומנת עבור לקוחותיה בכל מקום ובכל זמן. הרעיון באסטרטגית המובייל של החברה הינו להיות בקשר קרוב ככל האפשר אל הלקוחות דרך השימוש בסמארטפונים. הגישה – היא לחבר את הטכנולוגיות אל מאפייני ההתנהגות של הצרכנים, כלומר לזהות את הצרכים והמישאלות שלהם ולהגיב עליהם בזמן אמת. היא פועלת במרחב המובייל בצורה שמעניקה ללקוח חווית קניה חדשה, המועשרת בשכלולים מגוונים : מאפשרות החיפוש אחר מבצעים ולוקיישנים בהם המותג ממוקם, עד לאפשרות למצוא את הקבלה על הקניה בסמארטפון ולא בחשבונית מודפסת. אם תחשבו על כך לעומק הרעיון במשלוח של חשבונית לסלולר משרת את שני הצדדים. עבור המותג נוצר צינור מידע חדש על הלקוח וכך גם עבור הצרכן שיכול לשמור את היסטורית השימושים שלו כאשר תהיה רלוונטית לזמן ולמקום שמתאימים לו.

וואלמרט רוצים להתחבר ללקוחות שלהם באופן אחיד המרוכז בסושייל מדיה – הכלי שהם בנו My Local Walmart בצירוף האפליקציה שלהם במובייל מאפשרים להם לעמוד במשימה. יש לרשותה של וואלמארט טכנולוגיות חדישות ושיכלולים שתכליתם להשיג סמיכות באמצעים על מנת שהחברה תוכל לגשת ישירות אל לקוחותיה ולהיות איתם בקשר קרוב דרך הסלולר, הסושייל – והערבוב ביניהם. האפליקציה של המותג מאפשרת לאתר את פוטנציאל הרכישה על פי צרכי הלקוח נכון לאותה שעה, ולפנות אליו באופן ישיר – עם הצעה שמתאימה לחנות סמוכה ובעיקרון מבוססת על הרגלי הצריכה של הלקוח. חשוב להבין כי המערכות הטכנולוגיות שוואלמארט פיתחה כוללות את השימוש ב“קופסאות שחורות” שמפוזרות בחנות שמראות את הצרכנים המסתובבים בקירבת מקום – ובכך למעשה מאפשרות לרשת לקלוט את כוונותיהם ומישאלותיהם של הלקוחות ולאפיין על בסיסם את המשך הפיתוח לגבי המוצרים, סידור המדפים והצעות הערך.

הסרטון הבא מציג שימוש של וואלמרט באפליקצית מובייל סביב תקופת החגים :

ראוי לקחת בחשבון שכל מה שנצבע בצבעי לוקאל משפיע באופן מאוד משמעותי על הנעשה בתעשיית המזון והמשקאות יש אפילו שם שנוסד במפורש עבור לקוחות שמחפשים תוך שהם בפוקוס על פתרונות לוקאליים – Locavores. למעשה המהלך הנועז של וואלמרט מאפשר ללקוחות לעשות לייק למקומות שהם אוהבים בFacebook דרך האפליקציה המיוחדת שהם יצרו ברשת החברתית – אינטראקציה זו מאפשרת לוואלמארט להיות בקשר מתמיד עם מיליוני האוהדים שלה. התשתית של Facebook מאפשרת לוואלמרט לא רק להיות בעמדת מעורבות עם הלקוחות שלה בסביבה הטבעית והלוקאלית שלהם – אלא בד בבד הם יוכלו גם לקבל נתונים לעריכת אנליזה ובכך לקלוט את הטרנדים שמעניינים את הלקוחות ברמה לוקאלית. הסרטון הבא מציג את האפליקציה של המותג בFacebook.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.