IGNITION 2015 | The Future of Media

3344

העתיד של ה-Media-  הפעם, חשוב לי לחלוק אתכם מסקנות שיבאתי מהועידה אליה נסעתי בניו יורק- IGNITION Business Insider 2015, על עתידה של המדיה- כיצד אנחנו מגדירים מהי ההתפתחות של המדיה ? מהו הקשר לשינוי הבין דורי ? ומה אנשי שיווק צריכים להבין בנוגע לטרנספורמציה שעולם זה עובר, איך Ad Blocking נכנס לסיפור ? ומה תהיה המדיה הגדולה הבאה ?

BI1

Content is The Media– אתם מכירים את הסיטואציה הזו- שלפעמים צריך לטוס עד לקצה השני של העולם בשביל להבין משהו אשר עמוק בלב הבנתם מלכתחילה ? זה בדיוק מה שקרה לי בכל הקשור לעתידה של המדיה- אם צריך לשים את הדבר המרכזי, התובנה המשמעותית ביותר אז בעיני ישנה רק אמרה אחת- תוכן זו המדיה !

כל האירועים, התרחישים והכיוונים מעידים על כך שהמדיה המשמעותית ביותר- זו שתגרום לעניין אמיתי ולחיבור מטעם הגולשים והלקוחות הפוטנציאלים שלכם תלויה בסוג התוכן אותו אתם משתפים.

ההבנה הזו מחיבת חברות להסתכל יותר באחריות על האמירות שלהן, אי אפשר להגיד שאנחנו חושבים כמו פאבלישר מבלי לחשוב באמת כמו Publisher- ובאמת של החיים המדיות הגדולות מוכרות תוכן ותוכן איכותי ! אם אנחנו באמת רוצים להאמין בתוכן שלנו אנחנו צריכים להיות מסוגלים למכור אותו !- זה האומדן היחיד שיקבע את מידת איכותו של התוכן.

BI5

Ad Blocking– ניתן לבסס את האמירה הקודמת שלי בעובדה שהעולם הולך יותר ויותר אל עולם שמלא בטכנולוגיות שחוסמות מודעות במדיה, במציאות של 200 מיליון יוזרים בכל העולם אשר חוסמים בנרים ופרסומים של חברות מסחריות אנחנו מבינים בהחלט מה מפריע- מסרים שאינם קונטקסטואליים לצרכים של הצרכן והמשמעות שלהם הלכה למעשה שהם Spam בפיד שלו. Ad Blocking זו מגמה שמחריפה את הצורך בלייצר תוכן איכותי, נייטיבי- מבוסס זמן אמת- כזה שיכול לעשות הלכה למעשה מונטיזציה מבוססת צרכים.

החדשות הטובות בAd Blocking טמונות בתובנה שהמגמה הזו תכריח את כולנו לעבוד בצורה הרבה יותר איכותית- לייצר תוכן משמעותי, בעל ערך שמתכתב עם הצרכים הקונטקסטואלים של האדם אותו אנחנו מטרגטים בכלי המדיה הפנומניאלים שקיימים לרשותינו כיום. פרוגרמטיק יכול להוות כלי נהדר שעוזר למשווק, למותג ולצרכן לקבל את פיסת התוכן המדויקת בזמן הנכון- ומצד שני הוא יכול להפוך לכלי אינטרוסיבי- שעושה בומברדינג של מסרים לא מדויקיים ולא אחראיים.

המשמעות של כך היא שכולנו צריכים להוקיר את הכלי אך להשתמש בו מתוך פילוספיית חוקי נגיעה חכמים- אין צורך באימפרשן מטורף, יש צורך להגיע לקהל הנכון ולייצר איתו מעורבות אמיתית וגבוהה.

BI3

Millennials & Media– דור הMillennials הוא דור המובייל, הם נולדו אל תוך המציאות הדיגיטלית ומבחנתם מסך הסלולר הינו החשוב ביותר, כראייה הם מסתכלים במסך בכל עשר דקות בממוצע, וסביר להניח שחלקכם שלא נמנים בטווח הגילאים של דור זה עדיין יכולים להזדהות עם כך. זו למעשה הופכת למדיה המשמעותית ביותר בחיים שלנו ולפלייסמנט הקרוב ביותר אל העיניים שלנו המקום ממנו אנחנו מקבלים את כל ההחלטות. גוגל קוראת לחוויה שלנו במובייל- רגעים, Millennials קוראים לה- Life !

BI2

הרוב הגדול של דור הMillennials– שבעים ושלושה אחוז ליתר דיוק, בין הגילאים 18-24 מעדיפים לצפות במודעות מלהיות חשופים לשירותי ססקריבינג בכסף- אבל חשוב להגיד שאלו יהיו הראשונים שישתמשו בתוכנות של Ad Blocking לחסום את אותן פרסומות- משמע, הם חושבים שהמדיה צריכה להיות חינמית ומבחינתם פרסום במדיה מהווה הטרדה וספאם, רובם חושבים כך בשל הסיבה הפשוטה שמפרסמים לא מתאימים את הפרסומות שלהם ואת המסרים למצב הקונטקסטואלי בו הם נמצאים.

לכן, ישנה חשיבות אדירה בהתאמת המדיה לקהל ולצרכים שלו- בזמן אמת על מנת שפרסום לא יחשב בהפרעה אלא יותר ככלי, יוטיליטי שעוזר בזמן אמת באופן שמבוסס צרכים אמיתיים- הend game הנכון ביותר.

BI4

Native Advertising– פרסום נייטיב הופך להיות לכלי המרכזי שיוביל את תעשיית הפרסום במרחב הדיגיטלי בשנים הקרובות, קחו בחשבון שהמילה Native מתייחסת לכך שמסר בפלייסמנט נראה טבעי במקום בו הוא מתפרסם. כל מה שהוא נייטיב יעבוד, וכל מה שיעזור למשתמש להתגבר על כמות המידע הגדולה ומתרחבת, יהווה כלי של  אוצרות- והתאמת המסר לצורך יהפוך לרלוונטי וייצר תוצאות.

הטרנד הזה מייצר דברים נוספים כמו  אפליקציות שונות של Subscription אשר מייצרות לנו שכל בכל המידע- ומנרמלות עבורנו את הגודש של האינפורמציה לפיד מסודר אחד בו אנחנו יכולים למצוא את הידיים ואת הרגליים. כפי שאמרתי בתחילת הפוסט תוכן זה המדיה, ואם נדע לייצר תוכן טבעי לצרכים של האנשים נוכל “לזכות” בליבם, כיסם והזמן שלהם בפועל.

שקופית104

The New BIG Media– אין ספק שהמדיה הגדולה החדשה הינה הדיגיטל, אבל כאן חשוב להגיד שמי שיזכה בעוצמות הגדולות ביותר הינם השחקניום הגדולים-להם יש את  כוח ההפצה הגדול. חשוב להבין ששחקני ההפצה הגדולים הינם לרוב בכלל המותגים המסורתיים- כמו חברות התקשורת, או היצרנים להם יש אלפי מוצרים שמגיעים לכל בית והם יכולים בפועל להוות את המדיה החדשה.

השחקנים הגדולים הם אלו שפוגשים את הצרכן בכל יום כל הזמן- משחקניות התקשורת שלמעשה מוכרות לנו את התשתיח ומאפשרות את הגישה לדטה- ועד לשחקניות החומרה כמו אפל שדרכן אנחנו חשופים לתוכן אותו אנחנו צורכים על בסיס קבוע.

שקופית106

מילת סיכום– על מנת שבאמת תכנסו לראש של הביזניס אינסיידר ותדעו להבין את העתיד של המדיה- צירפתי עבורכם מצגת אותה שלפתי מהמנוי שלי אשר הוצגה בכנס ומדברת על המדיה בעיני דור הMillennials, מה מוביל אותם לצפות בתכנים, מה גורם להם “לכבות” אתכם עם Ad Blocking ומה בפועל מעניין אותם.

אני ממליצה בחום שתצללו אל תוך השקפים שכן הם מצויינים ויכולים להוות עבורכם כלי לקבלת החלטות איכותי וחכם. מצידי, אמשיך לפרסם עבורכם את הפלייליסט של התכנים אותם יבאתי מהוועידה בניו יורק, תוכלו למצוא את כולם תחת התגית IGNITION Business Insider 2015

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.