LUMA’s State of Digital Media 2017 | Data

אחד הדוחו”ת החשובים ביותר שמופצים מדי שנה יהווה את תוכנה של רשומה זו, המסמך מתייחס למצב המדיה הדיגיטלית לשנת 2017- ויש בו פרקים רבים ונתונים משמעותיים שלא אוכל לעבור על כולם- החלטתי להתמקד בפרק של הדטה, ככזה שיכול לעזור לנו להבין מגמות ולדעת לחלץ מתוכן את הדברים שאנחנו אמורים לעשות בדומיין העסקי שלנו. אעבור אתכם על השקפים מפרק הדטה, וארשום את הפרשנויות ותוספות של אינסייטים שאני מביאה- מחברת עבורכם את המסמך המלא בתחתית הרשומה וממליצה מאוד שתצללו אליו ותקחו ממנו תובנות ונתונים נוספים.

D1

ישנה חשיבות גדולה לזכור מה אנחנו מנסים להשיג, אנשי שיווק רוצים להגיע לריווחיות גבוהה יותר ובד בבד להוזלת עלויות- על מנת שנוכל לעשות זאת אנשי השיווק נמצאים כל הזמן בפוקוס על אופטימיזציה של חווית הלקוח זאת באמצעות דילוור המסר הנכון בזמן הנכון לאיש הנכון- ואם אפשר לכל אדם ממש על פי מידתו. זה “ההולי גרייל” של עולם השיווק הדיגיטלי, ואנשי שיווק מחפשים את התשובות לעשות זאת. לרוב, השיחה נעה חזק יותר אל עבר התהליכים, מנגנונים ותשתיות- אבל פחות מדברים על התוכן שאמורים להגיש דרך אותה צנרת שבונים- ובעיני זה יהיה האתגר הגדול של השנים הקרובות.

D2

בשביל שבכלל יהיה אפשר ללכת לכיוון, אנשי שיוק חייבים להיות מאסטרים בשני אזורים- היכולת לעשות אידנטיפיקציה לדטה ו”ללהק אותה”- זה מה שמבטיח שנוכל להגיע עם המסר הנכון בזמן הנכון.

D3

המערכות הטכנולוגיות שתומכות את האתגר התפתחו לאורך זמן, וכיום הן מאפשרות חיבור למערכות CRM, אנליזה על לקוחות ו-Tag Management. היכולת לעשות חיבורים בין ההכרות של הלקוח ובין השכבה של האנשים הלא מזוהים מאפשרת ליצור הזדמנות מדהימה להשביח את גישת השיווק של-CRM Marketing ואת הדטה שנמצאת ב-DMP. ככל שהזמן עובר הטכנולוגיות נהיות יותר מדויקות לצרכים של אנשי השיווק, והרבה פעמים יכולות לעזור לנו לבחור את הבחירות הנכונות ולדייק את התפיסות של מסעות לקוח- ומה בפועל אנחנו יכולים לעשות עם התפיסה.

D4

אולי אחד האתגרים הגדולים ביותר בארגונים- הוא לשבור את תפיסת הסיילו ולדעת לעשות בלנד בין מקורות המידע השונים, זה מוכל באופן טבעי גם על התשתית הטכנולוגית והמנגנונים אבל יותר מכך זה חייב להיות מוכל על השיטות והדרך בה אנחנו בארגונים תופסים את מהות הנכסים. בעיני, בשנים הבאות הנכסים יפסיקו להיות האתרים ויתחילו להתאפיין כמסעות שאנחנו יודעים לשרטט- מסע הלקוח, ביכולת שלנו לאפיין אותו יהפוך להיות לנכס האמיתי של החברה. התשתיות השונות בחיבור ובאינטגרציה תאפשרנה להקים לתחיה את הרעיון הזה.

D5

חברות שרוצות להתקדם בעולם הזה, צריכות ליצור פלטפורמות דטה של לקוחות- ולהבנות סיסטם שמאפשר לאסוף את הדטה, להגדיר אותה ואת המקור שלה- לעשות אנליזה על הסגמט והיוזר הבודד על מנת שניתן יהיה לייצר אינטראקציה עם כל לקוח דרך ערוצים שונים.

D6

זה ללא ספק הרגע בו אנחנו צופים בכל הרעיון של הדטה משתנה ותופס תאוצה למקום חדשרגע הבינה המלאכותית, טרנד שישנה את השיחה בשנים הקרובות. שיווק דיגיטלי יכול להשתנות מהיסוד באמצעות יכולות של בינה מלאכותית שמאפשרות לייצר סקייל גדול יותר לפעולות ולניתוחים כמו כן מוסיפות קיפביליטי של ניתוח חכם ופרדיקיטיבי.

D7

אנשי שיווק יצטרכו לעשות אינטגרציה של מקורות הדטה שלהם, ולשנות את תפיסת הסיילו- הם ישתמשו בטכנולוגיות ופלטפורמות שמאפשרות להם לעשות זאת- וזה יהפוך לחלק משמעותי מהדרך שבה מגיעים אל לקוחות ופועלים מולם. כל הדברים הללו יונעו באמצעות בינה מלאכותית שתאפשר לייצר מרקטינג חכם באומניצאנלס- ותעזור לעשות אופטימיזציה על הצרכן, החוויות שלו והגשת המסר הנכון בזמן הנכון- באופטימליות וברמת תוצאה איכותית לעסק וללקוחות.

כפי שהבטחתי לכם אני מצמידה את המצגת המלאה לתחתית הרשומה, על מנת שתוכלו לצלול בעצמכם ולקחת תובנות ואינסייטים חשובים נוספים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.