Trends & Statistics | Gen Z

בואו נתעכב ברשומה הבאה על מספר סטטיסטיקות ונתונים מעניינים שמתמקדים בדור הZ. אנשי שיווק התמקדו הרבה מאוד שנים בדור המילניילז כי הם הבינו שזו קבוצת הגיל שהולכת להיות המשמעותית ביותר מבחינת כוח קניה. אבל הגיע הזמן להזיז את העין ולהתרגל להסתכל על קבוצת גיל חדשה. מדובר על צרכנים שהם קרובים מאוד לקבוצת הגיל של המילניילז, ומגיעה מיד אחריהם- אותה קבוצה של אנשים שנולדו בין השנים: 1995-2010. מילניילז מהווים כוח קניה שעומד על 600 מיליארד דולר בארה”ב בכל שנה…

אבל גם דור הZ מתחיל לתפוס תאוצה במעמד שלו בכל הקשור לכוח הקניה, ויש לו הרגלים מיוחדים של צרכנות שחשוב להכיר. הקבוצה הזו, שמאופיינת על ידי אנשים שהם מתחת לגיל 23, לא מפחדים להוציא כסף והם עושים זאת, כרגע כוח הקניה שלהם עומד על 44 מיליארד דולר בכל שנה (נכון לארה”ב) זאת על פי מחקרים ספציפים שמתמקדים בדור זה- Epsilon’s.

לאורך השנים, מותגים פיתחו טכניקות שונות עבור דורות שונים, ובחנו את ההתפלגות בכוח הקניה אשר מאפשרת להם להבין במי ומתי להתמקד, תוכלו לראות את התפלגות הדורות בשקף הבא, שמציג בגרף אחד :

Generational Consumer Spending 2019

ניתן לראות בגרף הבא, את הקטגוריות של כל דור, וההתפלגות בהוצאה על פי תחום – למשל דורות צעירים יותר מוציאים יותר על קמעונאות מהמבוגרים  להם שמוציאים יותר על חינוך.

Generational Consumer Spending 2019

כששוברים על הניתוח של הקטגוריה לדברים יותר ספציפים כמו תיירות וקמעונאות, ניתן לראות שדור הZ מוציא יותר מכל הדורות על טיסות ועל ספינות קרוזינג.

Generational Consumer Spending

בקמעונאות, מילניילז מוציאים און ליין יותר מכל דור באתרים כמו אמזון וזאפוס, בעוד שדור הX מוציא יותר במחסני מכירה ועל כל מה שקשור לביגוד ספורט ואקססורייז.

Generational Consumer Spending

אילו סטטיסטקות מעניינות יש לגבי התפלגות הדורות? כולם אוהבים ללכת לחנויות הפיזיות, למעט מילניילז שמחלקים את ההוצאה שלהם – חצי חצי באופן שווה בין קניה און ליין לאוף ליין. דורות מבוגרים יותר מעדיפים לקנות בחנות פיזית על מנת שיוכלו לראות את המוצרים ולהחזיר בקלות. דור הZ מעדיפים לקנות בחנות הפיזית בשל המהירות של הרכישה והם גם אוהבים את הפיזיות בשל המפגש החברתי עם החברים שלהם. אמזון מהווה את ההעדפה הברורה על כל הדורות, דור המילנליילז מוביל. כ75 אחוז מדור הZ ומילניילז משתמשים במכשירי המובייל על מנת לרכוש און ליין- זאת יותר מכל דור אחר. 63 אחוז מדור הZ משתמשים בלפטופים שלהם בשביל לרכוש און ליין, וזאת הרבה יותר מכל דור אחר.

חשוב להגיד על דור הZ כמה דברים משמעותיים:

זה דור שלא סומך על פרסום, ועל ערוצי תקשורת והם מחפשים גישה יותר אותנטית שמייצרת את אותו אמון. הם מאוד נוטים להסתכל על “טסטמוניאלס” ולראות מה החברים שלהם עשו כמו גם מושפעים מאוד ממה שקרוי: Influencer Marketing.הם לרוב יזדהו עם משפיען שהם אוהבים, שיש לו ערכים ותחומי עניין כמו גם מוטיבציות דומות לרכישה של מוצרים ספציפיים.

מדובר בדור שמושפע מרשתות חברתיות כמו סנאפצ’אט ואינסטגרם, כמו גם ערוצים שיש בהם נוכחות גדולה של וידיאו ותמונה- יוטיוב זה אחד היעדים המובהקים שלהם ושם הם פחות או יותר “גרים”.

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.