Halo Top | Case Study

הפוסט הנוכחי יתמקד בקייס נהדר של מותג גלידות ללא קלוריות אשר הגדיל את העסק ב-2500 אחוז באמצעות שיווק פה לאוזן- WOM בסושייל מדיה. למותג קוראים- Halo Top, והרשומה תהווה מסד נתונים מדהים עבורכם ששוטח כיצד זה קרה ומה הם עשו, על מנת שיהיה לכם כלי מחשבה לארגז העבודה.

396439011_0_640x640

החברה הוקמה ב2011– והיא מוכרת בשל המוצר שלה שיש בו מעט קלוריות, והרבה מאוד פרוטין, מעט סוכר ועדיין- טעימה. הגלידה מלאה במרכיבים טבעיים בלבד אשר ממש מרגישים כמו- “הדבר האמיתי” או אפילו הרבה יותר טוב. מדובר במוצר שנמכר בארה”ב בכל מקום, בלוס אנג’לס, ניו יורק ועוד- ונכון שבתוך המרכיב של אסטרטגית השיווק החכמה של המותג נמצא גם המוצר המצויין בעצמו, אבל יש שם מנת קסם אמיתית נוספת, שכדאי ללמוד ממנה- והיא העובדה שהם משווקים את המוצר רק באמצעות-WOM בסושייל מדיה. צרכנים שמכירים את הלו טופ כפי הנראה נמצאים במרחב הדיגיטלי ב-Social Media ובמנועי החיפוש.

0_OXoK963wNF6vR-tG_

במקום לעבוד במדיה המסורתית, השיווק של הלו טופ מתמקד במודעות בפייסבוק ובאינסטגרם- מטורגטות ללקוחות באופן דמוגרפי, פסיכולוגי וגאוגרפי– שבכל מודעה כזו יש מסר ייחודי ותמונות של גלידה שאי אפשר לעמוד בפניה עם הטוויסט המודרני שמכיל בתוכו בריאות ללא קלוריות. ועושה רושם שהאסטרטגיה עובדת, למעשה המכירות של המותג הגיעו לכמעט- 66 מיליון דולר בתוך-52 שבועות זאת נכון לפברואר בשנה שעברה.

HT1

להלו טפו יש אישיות בסושייל מדיה– והעובדה הזו מאפשרת ליצור פוסטים אותנטיים מאוד, הקול האנושי יוצר תנועה של שיתופיות- הם מחזיקים את כל הסושייל מדיה בבית, ובונים את הערוצים כמו גם את השיווק במדיה באמצעים פרטיים. המסקנה שעומדת מאחורי ההחלטה הזו, מחזיקה תובנה עמוקה אשר אומרת שהם לא רוצים לענות כמו כולם, זה יהיה משעמם לאנשים- אם המסרים מונעים מהבית זה מוביל לקול מאוד אותנטי, ובאמצעות הגישה המיוחדת- יוצרים תכנים שקשורים לתרבות, לזמן אמת ולמוצרים שלהם כמובן.

חשוב לקחת בחשבון שאנשים בסושייל מדיה נמשכים אל דברים אנושיים, והאישיות של המותג חשובה מאין כמותה בשביל לקדם מסרים- על ידי מעורבות בסושייל מדיה שעושה “אינפוזיה” ל-Pop Culture ומשתמשת בשפה חופשית ומשוחררת קרובה לשיח היומיומי- מצליחים לבנות מערכת יחסים עם הגולשים.

halo-top-youtube

לא פחות חשוב, המותג מעורב מול משפיענים גורואים לבריאות ביוטיוב אשר מגיבים על התכנים שלהם כמו גם על המוצרים. כשהחברה מוציאה טעמים חדשים היא שולחת דוגמיות למובילי דיעה, הבלוגרי וידיאו האלו מחזיקים מדיה בבעלות עם הרבה מאוד עוקבים ומעצם העובדה שהם ממליצים על המוצר מקבלים כוח פרסומי גדול מאוד.

halo1

האסטרטגיה השיווקית בסושייל מדיה של- Halo Top, כוללת טירגוט של אנשים במצבים שונים- כשהם יוצאים מחדר כושר, יוגה, על בסיס הדברים שהם אומרים ומבוסס הגילאים שלהם. העובדה שנשענים על הסושייל מדיה הופכת את המותג ל-Social By Design בו יוצרים באדיקות מודעות אותנטיות של אישיות המותג, יוצרים שיתופי פעולה עם משפיענים ומדגישים כל הזמן את היחודיות שלהם בכך שהם מחדדים את המוצרים אבל גם ביכולת שלהם להכנס לשיח התרבותי ולהיות חלק ממנו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.