Ignition 2017 | It’s All about Productivity

ignition

אני ממשיכה בסדרת הפוסטים על העתיד של הדיגיטל וחשוב לי לחלוק מחשבות ספיציפיות אשר עוסקות במילה פרודוקטיביות אשר יבאתי מהוועידה אליה נסעתי בניו יורק- IGNITION Business Insider 2016, הרשומה תתעכב על מסקנות, תובנות ומחשבות מעמיקות סביב הנושא בשילוב דברים שנאמרו באמצעות הדוברים בכנס.

בשנה האחרונה אני מתעסקת הרבה במילה פרודוקטיביות, ושמחה על כל הזדמנות אשר מרחיבה את הרעיון. אין ספק שבעידן הנוכחי מידת הייעילות, אפקטיביות והיכולת למקסם את ההזדמנויות פוגשת אותנו במגוון רחב וברבדים שונים. קחו למשל את העובדה שמקום העבודה משתנה ונשאלת שאלה אמיתית וחשובה : “האם אנחנו מעצבים את סביבת העבודה ואת חזון החברה על פי אותם ערכים שמחזיקים הדורות הצעירים שמתקפלים אל תוכנו ?”, או מצד שני האם כאנשים, משתמשים אנו יודעים לווסת ולנתב את כמויות המידע וההשתעבדות שלנו למדיה הדיגיטלית בצורה כזו שלא תסרס אותנו אלא תעצים ותספק עבורנו כלי משביח לחיים ?

כל הנקודות הללו, ועוד גורמות לי לעסוק ברעיון של הפרודוקטיביות לא מעט, ולהסתכל כמו גם לבחון מה הם הדברים האסטרטגיים שחברות צריכות להתעכב עליהן- וכיצד מעצבים תרבויות אשר מתאימות את עצמן לשינויים העצומים שמתקיימים בתקופה הנוכחית.

p1

מקום העבודה. בפאנל מצויין אשר התקיים ביום השני של הכנס, היו על הבמה שני השותפים אשר הקימו את- We Work- אדם נוימן ו-Miguel McKelvey אשר דיברו רבות על הנושא של סביבת העבודה. ב-We Work עובדים כפלטפורמה שמבוססת על טכנולוגיה We OS וזאת לטובת ניהול העסק והאופרציה, גם בצד של העובדים- גם בצד של חברי הקהילה, וכמובן בצד של העסק- We Work יכולים למעשה להבין המון על הצרכים של האנשים והפלואו בתוך כל המבנים זאת מבוסס האפליקציה. התפיסה עוזרת לניהול האופרציה המאוד מורכבת, מאפשר לנטוורקינג, ניהול ישיבות בחדרי הישיבות בכל העולם וגם כמובן מהווה קו של שירות לקוחות.

p22

אבל חשוב להדגיש כי פילוסופיית העולם של השותפים ושל אדם בפרט מדברת על כך שהטכנולוגיה צריכה להיות ככזו שתומכת קונקטיביות אבל לא חיבוריות דיגיטלית אלא בדגש על חיבור בין אנשים דווקא בסביבה הפיזית- זה בטוח חשוב בעידן בו הדיגיטל יוצר בפועל דיסקונקטיביות, צריך להשתמש בטכנולוגיה ככלי ולא להיות עבד שלה.

ב-We Work מאמינים כי סביבת עבודה “שמחה” מעלה את הפרודוקטיביות של העובדים, למעשה-ישנה אפשרות באמצעות הדטה בפלטפורמה הטכנולוגית של החברה לראות האם אנשים שמחים, מדד השמחה יכול לשקף את מידת היעילות של העבודה, שכן כשאנשים באים לעבודה שמחים הם מלאים באנרגיה-עושים יותר ועוברים למוד של יזמות ושל קידום האתגרים המורכבים. הדטה באפליקציה אשר מנהלת את העסק עוזרת לחברה לזהות מקומות בהם יש כשלים, ובהתייחס לכך לתקן בעיות שיכולות להיווצר עוד לפני שהן הופכות להיות למשמעותיות וגדולות מדי.

p3

אפקטיביות עסקית. המנכ”ל של סיסקו- Chuck Robbins דיבר על כך שצריך למנף כל יכולת שקיימת בחברה בהתחשב במהירות התזוזה שאנחנו חווים בעידן הנוכחי, בסיסקו ייצרו תרבות של סטארטאפ בתוך הארגון אשר כוללת צוותים קטנים ומאפשרת לשנות את הקאלט של החברה- ועבודה משותפת עם סטארטאפים ולקוחות עוזרת להבין מדויק ונכון יותר זאת ככלי להתמודדות במהירות .

p5

צ’אק מדבר על האינטרנט של הדברים, או כפי שסיסקו אוהבת לקרוא לכך- The internet of Everything וטוען שלפעמים אנחנו עושים- Over Estimation על טכנולוגיות שנראות חמות כרגע ו-Under Estimation על ההשפעות שלהן לאורך זמן, מדובר בחשיבה משמעותית שצריך להתעכב עליה שכן היא מכתיבה את היכולת שלנו להשקיע במקומות הנכונים ובכך להיות הרבה יותר יעלים ותועלתיים בהשקעות אליהן אנחנו מפנים את העסק.

שכשמנסים לעשות משהו שאינו קרוב ל-Core Business מסתבכים, צריך לעצב פתרונות חדשניים המתכתבים עם השינוי שהעולם עובר אבל בד בבד להיות מחוברים באינטגרציה לCore Business-.

יש עכשיו המון ניסיונות בעולם של IoT בכל הקשור ל-Consumer אבל הדברים הבאמת חשובים עם האימפקט האמיתי מבחינה עסקית קורים בכלל בתעשייה- מחיבור של רובוטיקה, של קמעונאות שיכולה להיות באינטראקציה  יותר מתוחכמת ללקוחות והשענות על אנליזה חכמה ודטה- כל אלו מכתיבים את הרעיון של שרשרת מחוברת המייצרת בכל התהליכים האחוריים של העסק מיקוד מדויק יותר ואבחנה לגבי בעיות, הזדמנויות וניהול יעיל וחכם.

p2

האיזון הפרטי. האריאנה האפינגטון  דיברה על כך שצריך ללמוד כיצד יוצרים גבולות בעולם הטכנולוגי- כיצד יוצרים גבולות דיגיטליים ? היא מדגישה שכמו שהסלולר שלנו מת אם לא ממלאים אותו, גם אנחנו נמות מטאפורית אם לא נמלא את עצמנו באנרגיה. אנחנו מתרוקנים מהכיף של החיים אם אנחנו כל הזמן מחוברים, ולא צריך להתיש את עצמנו בשביל להצליח- ישנן מספיק דוגמאות טובות לאנשים שמצליחים מאוד ועדיין ישנים שמונה שעות בכל לילה (ג’ף בזוס).האריאנה אומרת שאנחנו טוענים שאנחנו-Data Driven, אבל אנחנו מתעלמים מה- Data שמדגישה את העובדה שאנחנו לא נחים מספיק ולא מתנתקים מהרעש הדיגיטלי שתוקף אותנו ביום יום, לתפיסתה צריך ללמוד להכניס גם שמחה לחיים ולא להתעסק רק בהצלחה.

p4

זמן. במימד העסקי והפרטי. זה עולם בו יהיה לנו יותר זמן, ונצפה שבאותו זמן שנוצר לנו להיות חשופים ליותר תוכן איכותי ומידע שעוזר לנו לקבלת החלטות נכונה, גם נצפה ל-Engagement איכותי. וחשוב להגיד כי זו תקופה בה ניתן לייצר עסקים חדשים לגמרי בזמנים שונים לחלוטין, ה-Market Entry Level השתנה לגמרי, ועסקים יכולים לבנות את עצמם כיום בצורה הרבה יותר מהירה באמצעות שירותי ענן שמאפשרים לעשות דברים כמעט ב-אינסטנט. כל אלו יחד קובעים סוג חדש של איכות חיים עסקית ופרטית שאם נדע לתכנן אותה נכון ולנצל אותה בחוכמה נשביח בצורה משמעותית את הסביבה שלנו.

teens-are-ditching-instagram-for-snapchat-at-a-stunning-rate

דור הMillennials. וישנם דורות חדשים המתקפלים אל עולם העבודה ומכתיבים את סביבת הסחר והם מהווים את כוח האדם החדש, והופכים להיות למקבלי ההחלטות המרכזיים. עסקים שמבינים את השינוי צריכים לאמץ חשיבה שונה, אחרת מידת הפרודוקטיביות תרד בצורה משמעותית. סביבת עבודה שמתאימה לדור ה- Millennials יוצרת לו תנאים נכונים ומייצרת התייעלות והשבחת התוצר. צריך ליצור את ה- Digital Chemistry של העובד.כלי תקשורת טרקביליים מגלים את ההתנהגות של העובדים וכך יכולים לדעת מהו ה-Foot Print של העובד והאישיות דרך השימושים שלו במערכת טכנולוגיות.

מילת סיכום. מדובר באחד הנושאים שמרגשים אותי יותר מכל, ואדאג להעמיק להעמיק בו ולדבר עליו במהלך השנה הבאה, מקווה שגם אתם הבנתם את חשיבותו ושתתכנסו לנקודה בה תחשבו כיצד אתם יכולים להשביח את הפרודוקטיביות במימדים שונים :העסקים, הפרטיים ובהתייחסות לתנאים ולדורות המשתנים. הסדרה שעוסקת בכנס בניו יורק עדיין לא הסתיימה ומובטח תכנים בנושאים שונים אשר יפתחו לכם את הראש ויגרמו בעיקר- לחשוב ולחשב את המסלול בהתאם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.