3D printing

הפוסט הזה יעסוק בתחום מסקרן מאוד מבחינתי  התפתחותן של מדפסות העתיד, המדפסות שהופכות מרחב דו מימדי למציאות תלת מימדית. ואולי הן מסמנות שיטה חדשה להעברת אינפורמציה שדרכה יועתקו “חפצים” ממקום למקום. אמנם אין זה תחום חדש – הוא נחקר ומפותח באופן יסודי ויש בו פתרונות כבר המון שנים, אבל בהבדל משימושיו עד כה עושה רושם שהוא מגיע לבגרות טכנולוגית ולא ירחק היום בו נראה את המדפסות הללו כחלק מהמיינסטרים של חיינו. הפוסט הנוכחי יהווה אוצרוּת של מסרים שונים מהתחום על ידי סרטונים שמצאתי עבורכם ברשת – עשרה סרטונים שנותנים לכם “טעימה” על הפוטנציאל שבדבר.

הרצאה פשוט מדהימה מאתר Ted שמראה לנו איך מציאות שבה נהוגה הדפסה תלת מימדית כבר מתקיימת כאן. היא מוכיחה בבירור כי למרות שטכנולוגיה זו קיימת כבר עשרות שנים – הרי רק עכשיו היא מחלחלת אל חיינו השוטפים. בהרצאה מוסבר בפרוטרוט למה התאחרה התקבלות החידוש הזה שמגיע רק עכשיו לאחר שהתקיים למעלה משלושים שנה. למעשה כעת אנו עומדים בפני מהפכה שתשפיע על האופן שבו אנו צורכים ותשנה כָּלִיל את פניה של התעשייה. עוד מוסבר איך בדיוק זה עובד ומהו התהליך שבו  האינפורמציה, הטעונה בדטה הרצוי, הופכת להיות לתלת מימדית ועוברת דרך המדפסת הביתית שלנו ואז הופכת למוצר !

סרטון קצר שמזמין אותנו להצצה לעתיד – ומסביר לנו למה הכוונה במדפסת תלת מימדית, מאיפה מגיע הרעיון ואיך הוא למעשה מתפתח. הסרטון מראה לנו איך למעשה המגמה שמבוססת על הטכנולוגיה הזו מתחילה לחלחל אל חיינו והודות לתכונתה השימושית תהפוך עם הזמן לנוהג המוני. הסרטון גם חושף אותנו למגוון ההזדמנויות שדרכן אנו נוכל להרוויח מהתופעה. איך זה יגרום לנו להיות צרכנים שונים.

סרטון קצבי וחביב שמראה לנו את השינוי שמדפסות תלת מימדיות יכולות להטיל על התעשייה – למעשה, איך יכולות להיבנות תעשיות לוקאליות בעזרת דטה, כשהאינפורמציה עוברת דרך מכונות חדשות שמסוגלות להדפיס ואף לייצר מוצרים ריאליים שלא יוצרו בתעשייה לפני כן בשל חוסר מידע ופיגור ביכולת ההפקה.

מיצג זה מדהים בתכלית – איך מדפסות תלת מימדיות תוכלנה לעזור לאנושות, לצרכי רפואה, למשל לדמות תאים אנושיים. תחשבו על כך שיום בהיר אחד נוכל לשנות באופן “בַּיוני” את הגוף שלנו ולתקן אברים ש”נשברו” – ממש לא יאומן  !

איך מדפסות תלת מימדיות מסוגלות להכניס מימד פרסונאלי לתהליך היצור – הסרט מציג את המגמה כ”דבר הגדול הבא” אחרי האינטרנט, מה שישנה את החיים שלנו, את הדרך בה אנחנו לומדים, יוצרים ומיישמים על התעשייה.

סרטון שמציג את האבולוציה של המגמה, ואיך למעשה היא תהפוך למוצר ביתי שכל אחד נוהג להחזיק אצלו במשרד או בבית. איך היעילות והאמינות של המדפסות משתפרות מדי יום עד לשלב שכולנו נרצה להשתמש בהן, כפי שקרה במהפכת המחשבים והאינטרנט. הסרטון מראה בממש איך המדפסות יכולות להשפיע למשל על תעשיות כמו ייצור נעליים, רכב, ארכיטקטורה ועוד..

האם פיתוח המדפסות התלת מימדיות יכול להשפיע על עולם תעשיית הרכב ? מודלים של רכבים שיתוכננו במדפסת תלת מימדית ויאפשרו למדל את נפח התוצר הריאלי לפני שמייצרים הלכה למעשה את הרכב עצמו.

ואיך הדבר עשוי להשפיע על תעשיית האמנות ?  למשל בתוצרי קרמיקה ? עם אילו חומרים ניתן להשתמש במדפסות תלת מימדיות – איך יתרון זה יכול לעזור לפסלים ואמנים ? והאם מדפסת תלת מימדית יכולה לשכפל פרוטוטייפ עד לכמויות מסחריות.

סרטון הדגמה מתערוכה שמציגה בצורה מוחשית – חומרים שמהם ניתן לבנות מוצרים דרך מדפסות תלת מימדיות – המיצג מאפשר לכם לבדוק את מניפת ההיצעים הקיימת כבר היום על מנת שתוכלו “לטעום” ממידגם ההפעלות הצפויות לנו בעתיד נראה לעין.

הסרטון הזה ממחיש לכם באופן הברור ביותר את המדפסת בפעולה – ואיך היא לוקחת פלסטיק והופכת אותו למוצר אמיתי.

מילת סיכום, מקווה שנהניתם כמוני מהסיור התלת מימדי במחוזות העתיד, ונוכחתם במה שהחידוש מזמן לנו – אישית קיבלתי המון מהחיפוש הזה ומבטיחה לכם להמשיך ולחקור במטרה לגלות עוד דברים חדשים, וכמובן להביא אותם לכאן.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.