The Difference Between Generation | Gen Gap

gen2

אני אוהבת לחקור את הדורות השונים, ולגלות שינוי בהתנהגויות, דפוסי חשיבה- הרגלי צריכה ושימוש במדיה. זו לא הפעם הראשונה שאני מציפה לכם מידע בנוגע לדור הY ודור ה-Z, כתבתי עבורכם פוסט ארוך מבוסס על דור ה-Z תוכלו לקרוא ב- Link, כמו כן שטחתי בפניכם מחקר שנערך באנגליה המדבר על דור הMillennials תוכלו לקרוא עליו ב- Link זה. ופוסט נוסף ארוך המציג לכם את השימוש של הדור הצעיר ברשתות החברתיות השונות- Link.

הפעם, אני רוצה לרדת קומה אחת נוספת, ולדבר אתכם על משהו משמעותי ביותר בעיני והוא- ההבדל בין דור הZ לדור הMillennials וההבחנות שמציגות את הדברים המהותיים עליהם אתם צריכים להסתכל במעבר הבין דורי. על מנת שנבין באילו גילאים מדובר- דור הY שקרוי גם בשם נוסף- דור הMillennials – מוגדרים כאלו שנולדו בין השנים 1980- 2000. דור ה-Z עוקב מיד לאחר דור ה-Y, דור שמגדיר את אלו שנולדו משנת 2000 וקדימה.

gen

בשנה האחרונה אני חוקרת את הנושא הרבה– קוראת מלא מאמרים,מחקרים, פוגשת את המסרים הללו בבמות בינלאומיות בכנסים אליהם אני נוסעת ברחבי העולם, החלטתי לקחת את כל הגשטאלט הזה ולייצר לכם פוסט תובנות שמאגד עבורכם כמה מסקנות חשובות בנוגע להבדלים הבין דורים, זאת על מנת שגם אתם וגם אני נבין טוב יותר את דור העתיד ואת הקווים שמעצבים את דמותו. אז איפה טמונים למעשה ההבדלים בין דור ה-Y לדור ה-Z ?

בהרבה מאוד דרכים, אנחנו צריכים להפסיק להניח ששני הדורות הללו דומים- דור ה-Z הינו הדור שעוקב אחרי דור ה-Y והוא דור שנולד לתוך העולם הטכנולוגי. אמנם דור ה-Y גדל לעולם של מחשבים, אבל ! דור ה-Z גדל לעולם של מסכים נגיעים- והסלולרים שזמינים לו תמיד היו חכמים- השיפט הבין דורי הזה מביא לשינויים הבאים:

– בעוד שדור ה-Y מוציא כסף באומץ רב על דברים שונים עם מעט מאוד גבולות, 57 אחוז מדור ה-Z מעדיפים לחסוך את הכסף שהם מוציאים, הם דור הרבה יותר מודע מבחינה צרכנית.

– בעוד שדור ה-Y משקיע הרבה מאוד זמן בקניונים, דור ה-Z מעדיף לרכוש און ליין, וזה נוגע כמעט לכל הרכישות שלהם.

– בעוד שדור ה-Y גדל בסביבה עם כלכלה חזקה, דור ה-Z גדל בזמן בו ישנו מיתון, טרוריזם, אלימות, אִי-יַצִּיבוּת ומורכבות גדולה בחיים שלנו.

– בעוד שדור ה-Y מתנסה בכל רשת חברתית, עושה Subscribing כמעט להכל, דור ה-Z לא רוצה שידעו לעשות לו טרקינג, הוא מעדיף את-  Snapchat, Secret, או- Whisper, כמקומות בהם הוא יכול לנהל את הקומוניקציה שלו עם המעגלים שסובבים אותו- באופן מבוקר.

– בעוד שדור ה-Y צופה בתכנים ביוטיוב, נטפליקס ו-Hulu, דור ה-Z רוצה להיות יצרן התוכן בעצמו- הוא Co-Create טייפ,הוא מעדיף- תוכן שמשודר באמצעותו בלייב סטרימ, ובכך הופך את הפעילות לכזו שהוא חלק אינטרגאלי ממנה.

– בעוד שדור ה-Y אוהב מאוד ספורט, הרפתקאות וסיכון, דור ה-Z מעדיף להסתכל על אקטיביות ספורטיבית ועל כלים לבריאות- לא ככלי משחק אלא ככלים שמטפחים את איכות החיים שלנו ובריאות הגוף.

– בעוד שדור ה Y גדל עם אופי שיש בו יכולת של מיקוד ותשומת לב, דור ה-Z הוא דור מאוד מאוד קצר בזמן, יכולת ההכלה שלו והקשב שלו מסתיימים בערך אחרי שמונה שניות וכמעט ל11 אחוז מדור ה-Z ישנן הפרעות קשב ברורות- ADHD.

– בעוד שדור ה-Y אימץ שימוש בהודעות טקסט כנורמה להתכתבות ולתקשורת, דור ה-Z מעדיף קומוניקציה דרך- תמונות, איקונים וסימבולים.

– בעוד שדור ה-Y דואג לסטאטוס שלו- ולאיך אנשים תופסים אותו מסביבו, כמה לייקים הוא מקבל בסושייל מדיה ומה מידת האהדה כלפיו, דור ה-Z דואג לדברים אחרים לגמרי- כמו הכלכלה והבעיות האקולוגיות בעולם.

– בעוד שדור הY נהנה מחיים שסובבים סביב עצמו, דור ה-Z מתכנן לבד אבל מסתכל בצורה מובהקת על האחר- על הקהילה, הוא דור אכפתי שמאמין שביכולותו של היחיד לשנות את העולם.

תסתכלו על הגרף שצירפתי לכם לרשומה, בו מוצגים חלק מהדברים ותחומי העניין שמעניינים את דור ה-Z :

Gen Z survey

אז הנה, חשבתם שאתם מבינים את דור ה-Millennials, ובמהירות האור מגיע לו דור חדש לגמרי- Vital New Demographic. אנשי שיווק ועסקים שרוצים לפתח את המוצרים, השירותים והשפה של המחר-חייבים לעצב אותה כבר היום באופן שמתבסס על הדור הצעיר של האנשים שמשנים ומשפיעים על הדרך בה הדברים נעשים. כפי שהצגתי לכם בפוסט- לא מדובר על איפיונים דומים, לפעמים הם אף שונים מקצה לקצה, חשוב ללמוד את הנושא, את עוצמתו של השינוי- ולאמצו- לתוך ארגז כלי העבודה שלכם.

צירפתי לכם סרטון שאמנם תוקשר ב-2011 אבל בעיני הוא עדיין רלוונטי, חלק מהמסרים שלו קשורים גם לדברים שכתבתי עליהם בפוסט הזה. הסרטון מעט מפחיד, אבל בעיני עדיף טיפה לפחד- אבל לדעת מה הולך לקרות בשנים הקרובות ואיזה “דמויות חדשות”- נכנסות אל חיינו ומעצבות את הקווים לדמותו של העתיד :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.