The 6 Behaviors of CIOs at Companies Out-Innovating You

070114_HBR FB Image

חלק גדול מהאתגר בעולם המשתנה נסב סביב ממשקים והגדרת תפקידי מפתח בחברה בצורה חדשה שתאפשר להתכתב עם השינוי ולהיות רספונסיבים אליו. 

הפעם, אני רוצה לדבר אתכם על תפקידו של סמנכ”ל מערכות המידע בחברה ה-CIO Chief Information Officer- ולשטח עבורכם כאן מידע מאינפוגרפיקה מצויינת שמדברת בדיוק על הנושא, כיצד מחלקות הטכנולוגיה בארגון צריכות להתיישר לשינויים שהעולם עובר ולהפוך להיות בעצמן מחלקות שמייצרות ויוזמות חדשנות.

האינפוגרפיקה מושתתת על מחקר מעמיק של : Harvard Business Review אותו אשלב לכם בתחתית הרשומה במלואו, אעבור אתכם על הדברים המשמעותיים באינפוגרפיקה ומידע נוסף מהמחקר המלא, ואכניס אתכם לראש של HBR- כך האינפורמציה תהפוך מבחינתכם לכלי עבודה שמעצב את הביזניס ואת הדרכים שאתם צריכים להוביל על מנת שהמחלקות השונות בארגון תדענה לנגן מנגינה חדשה, מנגינה עסקית שמבוססת הזדמנויות חדשות. אני מאמבדת לכם את האינפוגרפיקה לכאן ומתחתיה מכניסה ניתוח טקסטואלי של תובנות מתוכה, כולל אינסייטים ותוספות משלי. חשוב בעיני שתקדישו לכך את הזמן שכן אלו בדיוק הדברים שיקבעו האם אתם מוכנים לעולם החדש והמשתנה במהירות או לא.

The 6 Behaviors of CIOs at Companies Out-Innovating You

המסמך המדהים של HBR- מתמקד באמירה שCIO אשר עסוקים ביצירת Innovation, שמוביל לעסקים אשר מייצרים חדשנות- מחזיקים בשש תכונות במשותף, אותם סמנכ”לי מערכות מידע למעשה עוזרים לחברות בהן הם עובדים להשיג בנפיט משמעותי עבור העסקים, וכתמורה ישירה לכך למעשה הופכים למובילי שוק אל מול התחרות בה הם חיים.

מה הן שש התכונות והמפתחות להצלחה אותם מובילים סמנכ”לים בחברות אלו ? 

1. ההבנה שחדשנות מתחילה מלמעלה : נדרשת מנהיגות, זאת על מנת שבאמת החברה תוכל לשמור על מובילות ומהירות פעולה בתקופה כל כך מאתגרת. ב41 אחוז מהעסקים אשר נסקרו במחקר זה- סמנכ”לי מערכות מידע מהווים דוגמא ומופת לכך שהם לוקחים מנהיגות ואחריות על הובלת החדשנות ואת זאת הם עושים  לצד מנכ”לי החברה.

2. להתשתית את החדשנות ולזוז מהר : 79 אחוז מCIO בחברות שמייצרות חדשנות מחזיקים תשתית מובנית להובלת חדשנות, אבל- הם זזים מהר, הגישה שלהם מונחית תנאים שמונעים מכך שהטכנולוגיה לא תהווה מעצור, והם יוצרים יכולות ארגוניות שמאפשרות לדלוור תוצאות במהירות ולהגיב לשינויים ולצרכים המשתנים במהירות ובאפקטיביות.

3. באותן חברות חדשניות : CIO הופכים לשותפים עסקיים אסטרטגיים, (46 אחוז) הסמנכ”לים המובילים של החברה מצהירים כי כמעט חצי מהזמן של ה-CIO צריך להיות מושקע בהובלת חדשנות בחברה אל מול החלופה והיא : “לדאוג שהאור ישאר דלוק”, משמע במקום להתעסק בתפעול ובניהול השוטף של העסק- להתעסק הרבה מאוד בעתיד של החברה מתוך מצפן של חדשנות ושוב- הדגש מושם על כך שצריך לעשות זאת במהירות.

4. להפוך את כולם למובילי חדשנות : קולבורציה היא קריטית לטובת הובלת חדשנות אמיתית בחברות, 61 אחוז מהחברות שלקחו חלק במחקר עונות כי יצירת אווירה קולוברטיבית ובניית צוותים סביב ה-CIO שמובילים רעיונאות, חשיבה חדשנית עסקית הם אלו שלמעשה יוצרים ומעצבים סביבה של-IT חדשנית. בלי האנשים בחברה שסובבים את האווירה הזו ומובילים אותה כחלק אינטגראלי הסיכויים האמיתיים להצלחה לא באמת גדולים.

5. לתמוך בהזדמנויות עסקיות חדשות : 91 אחוז מהארגונים החדשניים והמובילים שלה אומרים כי ה-CIO שלהם ומחלקות הטכנולוגיה מחזיקים הבנה אמיתית ואיתנה של כל האתגרים העסקיים של החברה, ומבינים שהם עצמם יכולים לשנות את חוקי המשחק ולייצר עסקים חדשים לחברה ולא להיות רק תחת ההגדרה של אגף שנותן שירותים לחברה.

6. משקיעים בחדשנות טכנולוגית בגישה נסיינית שתתגמל אותם ככלי מפתח עסקית : CIO של חברות חדשניות נחשבים לכאלו שיסתכלו על הזדמנויות חדשות ומשקיעים בטכנולוגיות מתקדמות שיכולות להוביל את היתרון התחרותי לעסק- הם נסיינים ומבינים שכדאי להשקיע בטכנולוגיות אד הוק-התנסות מייצרת הזדמנות ויכולה להביא לבידול בתחרות ויתרון גדול אל מול צרכני הקצה.

מילת סיכום, צירפתי עבורכם את המחקר המלא בתחתית הרשומה, יש בו את הנקודות שמניתי ברשומה ועוד. חשוב להבין כי הכלי הזה שמוצג לכם כאן מנכיח את המפתחות האמיתיים להצלחה בהובלת חדשנות בתוך החברה, אם לא יהיו שותפים אמיתיים ואסטרטגיים שמבינים את השינוי ולוקחים עליו מובילות, בעלות ומנהיגות החברה לא באמת תצליח לזוז ממקומה, גוף הטכנולוגיה בחברה חייב להפוך לגוף שחושב ומבין ברמה האסטרטגית את האתגרים ועוזר להם לקרות בפועל- שכן ההזדמנויות העסקיות הגדולות שקיימית כיום נמצאות בדומיין של עולם הטכנולוגיה ואין ספק שמחלקות IT חייבות ךהפוך לפרטנר עסקי אסטרטגי אמיתי לטובת הזזת האתגר וההר קדימה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.