Mobile commerce | Growth of e-Commerce

moco1

הנה לכם נתונים ממש מדהימים- אשר נשענים על איפוגרפיקה מדליקה שPay Pal הפיצו, מידע של החברה סביב התנהגות הצריכה בסביבת הסחר האלקטרוני. פי פאל מחזיקים במסר מרכזי כבר המון שנים, המסר : הארנק הדיגיטלי כבר כאן ואנשים רוכשים דרך המובייל. והנה, אנחנו יכולים לראות באמצעות הדטה שמובייל קומרס מהווה סוג של אקסלרטור של עולם האיקומרס וגורם בפועל לצרכנים לרכוש יותר באופן מקוון. הפוסט הזה יעסוק בנושא מבוסס הנתונים של פי פאל, וגרפים מעולים של הביזניס אינסיידר אותם שלפתי מתוך המנוי שלי. תוכלו למעשה לקבל סיפור מפולפל שמוזנק לכם לכאן ומדגים לכם הלכה למעשה כיצד הצרכנים משתמשים במסך זה- ומדוע המובייל ללא ספק הופך לשלט לסחר אלקטרוני ולצריכה באופן כללי ובכל העולם.

מובייל קומרס (m-Commerce) עובר במובילות שלו ובצמיחה שלו את האיקומרס, ומייצר אקסלרציה ככל שהחדירה של מכשירי המובייל רק גדלה, מכשיר המובייל מתאים למידות של הצרכנים ומעצב מחדש את הרגלי הצריכה שלהם- זאת על פי המחקר והאינפוגרפיקה של פי פאל, ניתן לראות את המידע המלא בלינק הבא-Link. ההערכות של Pay Pal מדברות על כך כי מובייל קומרס יראה צמיחה של 62 אחוז בין השנים 2013-2016, וזאת בהשוואה לאיקומרס שאינו במובייל, בו הצמיחה עומדת על 13 אחוז. ההוצאה הכוללת של צרכנים במובייל ב22 שווקים שונים בעולם- הנכללים במחקר זה תעמוד על 291 מיליארד דולר עד 2016 !

צרכנים יעשו מיגרציה באופן קבוע אל מכשירי המובייל כשהם צורכים- ותהיה קומבינציה של צמיחה של צריכה במובייל סמארטפונים וטאבלטים שתעמוד על 21 אחוז, זאת בהשוואה לשנה שעברה בה הצמיחה עמדה על 14 אחוז. סין הינה המדינה שבולטת ביותר בכל מה שקשור לפוטנציאל של מובייל קומרס, 68 אחוז מהצרכנים און ליין בסין כבר קנו עם הסמארטפונים שלהם ב12 החודשים האחרונים, זאת בהשוואה לצרכנים בארה”ב, שם הממוצע של הצרכנים שרכשו דרך המוביל עומד על 33 אחוז. צרכני האון ליין בסין הם גם יותר צעירים- זאת בהשוואה למדינות אחרות-86 אחוז מהצרכנים בסמארטפון בסין הם בגילאי 18-34- בהשוואה למשל לארה”ב שם האחוזים עומדים על 53 אחוז מהצרכנים בגילאים הזהים אשר רוכשים במובייל קומרס.

העלייה של הפאבלטים יכולה להיות כלי משפיע נוסף על צרכנות במובייל– פאבלטים הם מכשירים עם מסך גדול יותר מסמארטפונים אחרים, מה שהופך את הקניה ואת הפאנל של הצריכה בפועל להרבה יותר קלה. הטרנד של הפאבלטים הופך להיות ליותר ויותר משמעותי, זאת גם בשל ההשקה של אפל אשר הכניסה לעולם המכשירים החכמים את האיפון שש ואת האיפון שש פלוס, מכשירים שבטווח של חודשים בודדים בלבד הפכו למאוד פופולארים בכל העולם.

35 אחוז מהאנשים שענו למחקר אמרו כי מכשיר סלולר עם מסך קטן מהווה את הסיבה המרכזית שבגללה הם לא רכשו במובייל. אם פאבלטים יהפכו לנורמה ויותר צרכנים יקנו אותם- הגשר לאימוץ מובייל קומרס יהפוך לקל יותר וזה ישפיע בואפן טבעי על הצמיחה של רכישות במובייל, חשוב גם להדגיש כי מהמחקר יוצא שיותר לקוחות רוכשים מהסלולר שלהם אל מול החלופה השניה- הטאבלט.

Percentage Of Online Spending By Device

המחקר גם מציג כי ישנו גיוון בדרך בה אנשים משתמשים- ישנן שיטות שונות לתשלום דרך המובייל, חשוב למשל לשים לב לפוטנציאל הצמיחה של NFC כשיטת תשלום שתהפוך למשמעותית יותר ויותר בשל הכניסה של אפל למגרש משחקים זה, 16 אחוז מהצרכנים שענו למחקר אמרו כי הם לא עשו קניה  באמצעות NFC- אבל הם מתכוונים לעשות זאת. 15 אחוז ענו כי הם מתכננים להזמין במובייל רכישה מראש בזמן הקרוב, נתון זה מאוד משמעותי עבור מסעדות או תחום הקמעונאות, חברות כמו סטארבקס וברגר קינג שמתחילות לאמץ שיטות תשלום חדשות ומכניסות לאפליקציות שלהן פיצ’רים של תשלום מראש- מתוך כוונה לייצר דרך שירותים אלו העמקה ביחסים מול הצרכנים ויצירת נאמנות לאורך זמן.

Share Of Global Customers Who Have Or Plan To Pay Via Mobile

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.