Habits of Mobile Millennials

Blog-Banner-Millennials-Q1-2015

התנהגויות, יכולות לעזור לנו מאוד להבין כיצד לעצב את הפתרונות והשירותים שלנו- ואפילו חשוב מכך, ההבנה וההבדל בין דורות שונים והתנהגויות של כל דור יכולים לגרום לנו בפועל לעשות החלטות נכונות יותר ומדויקות יותר במהלכים שלנו, בתכנון המהלכים. כחלק מההבנה הזו אני מאתגרת את הבלוג שלי בקטגוריה שעושה drill down לנושא ומשטחת בפניכם התנהגויות באופן ממוקד, על פי דור ספציפי. הפעם, אני רוצה לדבר אתכם על דור ה-Y או בשמו הנפוץ היותר דור ה-millennials ועל הרגלי השימוש שלו במסך המובייל.

הפוסט מתבסס על מחקר אותו אני מביאה לכם לכאן אשר הופץ באמצעות : GlobalWebIndex חברת מחקר שסוקרת את השימושים במדיה ואת השינויים וההתנהגויות של דורות שונים. את המחקר המקורי הצמדתי לכם במלואו לתחתית הרשומה, על מנת שתוכלו להיות חשופים לתוכנו ולצפות בו גם בעצמכם- אני מצידי אחלץ לכם תובנות מרכזיות בתוספת נקודות והארות משלי.

המחקר מדבר על ההרגלים במובייל של דור ה-Y– יותר משמונים אחוז מדור זה הם בעלי סמארטפון, וכמעט חצי מהם מחזיקים בטאבלטים. החדירה של המכשירים הללו הינה דומיננטית ובאופן יחסי גבוהה הרבה יותר משאר האוכלוסיות, מה שהופך את דור ה-millennials לקבוצה מאוד מאוד משמעותית שיכולה להנות משירותים ומוצרים שמונגשים באמצעות המובייל. חשוב להבין כיצד הם מאמצים את המובייל בחיים שלהם, הנקודות והמספרים המדוברים מתייחסים לתקופה של אמצע 2014 :

mil3

שליש מדור ה-Y – גלובאלית (כמובן מבלי לקחת בחשבון את סין), מחוברים למסנג’ר של פייסבוק זה אומר 35 אחוז מדור -millennials, ו32 אחוז מהם משתמשים ב- וואצאפ. WeChat דומיננטית בסין כאפליקצית המסרים למובייל המועדפת ביותר.

mil4

כמעט כל דור ה-Y משתמשים בSecond Screen כשהם צופים בטלוויזיה, עם מכשירי המובייל שלהם שמשמשים את המסך השני המועדף- ולמי שמכיר אותי כבר בטח יודע שאני קוראת למובייל המסך הראשון ולטלוויזיה המסך השני. הם משתמשים ברשתות חברתיות, אפליקציות של מזג האוויר, בודקים אחר אינפורמציה און ליין כל הזמן והמוזיקה שלהם נמצאת פחות או יותר רק במסך זה. כל עולם הבידור, הפנאי עבר מבחינתם למכשיר המובייל- כמו כן הם מעלים תמונות וסרטונים לרשתות החברתיות, אלו הפעולות המרככזיות של דור ה-Y במכשירי המובייל.

המחקר גם מצא כי דור ה-Y מחזיק מכשירי סמסונג- אל מול החלופה של Apple ה-איפון, אבל רובם אומרים שהקניה הבאה שלהם דווקא תהיה איפון, זאת כשהם מתכננים את הרכישה של המכשיר החדש הבא.

הפעילות המועדפת ביותר בקרב דור ה Y-  במובייל הינה צפיה בקטעי וידיאו, שישה מתוך עשרה רואים TVoD והם צופים ביותר שעות טלוויזיה און ליין- מטלווזויה לינארית בתשלום בכל יום נתון. נטפליקס הינו הערוץ המשמעותי ביותר עבור הדמוגרפיה הזו, חמישית מהם משתמשים בשירות במקומות בהם נטפליקס פעיל.

דור ה-Y הינו דור הסמארטפונים- 84 אחוז מהם מחזיקים מכשיר חכם, וחלק גדול מהם משתמשים ברשתות החברתיות, צופים בוידיאו און ליין ולא פחות חשוב- רוכשים און ליין !

mil2

פייסבוק עדיין מחזיקה בכתר של הרשת החברתית הפופולארית ביותר בקרב דור ה-Y – אבל ישנה נטייה החוצה לפלטפורמות קטנות יותר, כמו : Pinterest, אינסטגרם או אפליקציות של צאט כמו : Whatsapp ו-WeChat.

שני שליש מדור ה-Y רוכשים און ליין, ב- M-commerce הם הופכים להיות משמעותיים ביותר ככוח צרכני שמוביל את הקניה בסלולר.

בידור ופנאי הינו מפתח מרכזי עבור דור -Y מחוץ לסין, הדמוגרפיה הזו חושבת בצורה כזו על החיים שלה- והם חושבים שמותגים צריכים להיות מבדרים עבורם במסך זה.mi1

מילת סיכום, אני מאוד נהנתי מהסקירה הזו, היא מציגה בצורה פשוטה וחכמה את השינוי שהדור הזה מביא אל פתחנו, חשוב גם לזכור כי הדור שעוקב מיד אחריו הינו דור ראדיקלי הרבה יותר (Z) ולכן המבט על השינוי הבין דורי וההבנה של כל קבוצת גילאים וההתנהגויות שמאפיינות אותן יכולות לעזור לכם בהחלט לעצב טוב יותר את הדרך בה אתם מייצרים- פתרונות, שירותים, תקשורת ודיאלוג. כפי שהבטחתי לכם אני מצרפת את המסמך המקורי לתחתית הרשומה על מנת שתוכלו לצלול אליו בעצמכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.