People to Be Inspired By | Eric Schmidt

 

התחלתי סדרה חשובה בבלוג שלי – אנשים כמקור להשראה. למי שלא ראה את הפוסט הראשון רצ”ב Link. הרשומה הזו תעסוק באחד האנשים המעניינים ביותר בתעשייה – אריק שמידט, היו”ר הפעיל של Google , אחד משלושת המייסדים של מנוע החיפוש וארגון האינטרנט הגדול בעולם. הרשומה הזו תהיה מעט שונה מהקודמת, ובה אתמקד בנושא ההרצאה שצירפתי לכם בסיום. ההרצאה מובאת לכם מוועידת המובייל בברצלונה הGSMA. זוהי הרצאה באורך מלא שגוגל עצמם העלו לרשת בערוץ הרשמי שלהם. היא כוללת גם הרצאה של אריק שמידט על התעשייה שלו והמפגש שלה בעולם המובייל. גם הדגמה של כלים חדשים של גוגל שמראים לנו לאן העולם מתפתח וגם שאלות פתוחות מהקהל בסוף ההרצאה להן אריק מתייחס באופן פרטני. לדעתי חשוב שתראו את ההרצאה כולה כי היא למעשה מקור השראה גדול שניתן לקחת ממנו הרבה לצידנית כלי העבודה שלכם.

אחד הדברים הכי מדהימים באינטרנט וברשת החברתית הוא שישנם אנשים גדולים שניתן לעקוב אחריהם ולשמוע את משנתם בקביעות, על בסיס שבועי. אריק מחזיק פרופיל בגוגל + ופרופיל בTwitter , וכן מעדכן מדי פעם באופן פעיל בבלוג הרשמי של גוגל. אישית ראיתי את אריק במספר הזדמנויות בכנסים המוערכים כמובילים בעולם ותמיד לקחתי המון מהמסרים שהוא מעביר. הקסם של המפגשים בכנסים הללו הוא שבאמצעות הרשת והתקשורת החדשה הם זוכים לחשיפה עולמית. אכן ניתן להיות נגישים למידע ולהרצאות כולן ברשת כפי שתיווכחו ברשומה זו ובהרצאה המצורפת. חשוב לי להקדים מבוא קצר על האיש ומה קיבלתי ממנו – את השאר אתן לו לדבר בעד עצמו, אם תבחרו להשקיע מעט זמן ולצפות בוידיאו המצורף.

פשטות | אחד הדברים המשמעותיים שאני לוקחת מאריק שמידט הוא הגישה שמוּנעת מעמדה של פשטות. ניכר מהאופן שבו הוא מעצב תהליכים, מסתכל על התפתחות העולם הדיגיטלי ועל דרכה של גוגל כי הדגש על הפשטות (במובן של “סימפליסיטי”) מושם בצורה מאוד בולטת. זוהי תובנה יסודית שאני מציעה גם לכם לקחת אתכם לארגז הכלים. יש לנו נטייה לסבך את הדברים ולפעמים – אסטרטגיית הקשבה, דיוק בהבחנה של הצורך ומתן מענה פשוט וברור מתגלים כעולם ומלואו עבור הנמענים, ולא פחות חשוב – מהווים מגנט שגורם לאחרים להתחבר.

הזדמנות | אריק רואה במעקב אחר ההתפתחות הזדמנות גדולה. לאחר שהוא מזהה אותה – הוא מעצב את המשך התהליכים של החברה דרך המשפך הזה, שמשמש לו כמצפן. לשיטתו, הנכוֹנוּת לבדוק כל הזמן ולוודא שיש לנו מצפנים שקשורים להזדמנויות זו תכונה נהדרת. דוגמא טובה לכך הינה העובדה שאוכלוסיות שלמות עוברות במהירות ובחדות לסלולר, מה שאומר כי הגלישה והחיפוש עוברים למעשה לזירה הזו. גוגל מזהים את ההזדמנות ועד מהרה “תוקפים” אותה ומייצרים סביבת עבודה מותאמת למסעו של הלקוח (לClient Journey). זהו אחד ממקורות העוצמה העיקריים של החברה – לזהות את הדרך הדינאמית בה צרכי השוק והצרכנים משתנים ולפיה לייצר סביבת עולם חדש מותאם צורך.

שינוי וחדשנות | עוד דבר שניתן לזהות בקלות על האיש – היכולת שלו לייצר חדשנות מתוך השינוי עצמו. אין לו פחד מכך שהדברים משתנים – השינוי הוא סיבה טובה ומקור אידיאלי לייצר חדשנות ולהכתיב באופן תמידי את קצב הפיתוח של מוצרים ושירותים חדשים. 

מילת סיכום | אני מאוד ממליצה לכם לראות את ההרצאה במלואה. לשמחתי – אריק מוזמן לכל הכנסים העולמיים בהם אני נוכחת, כך שזו ההזדמנות טובה עבורי לחוות מקרוב את דרך עבודתו ואת צורת החשיבה של האיש. ולשמחתכם… – גוגל דוגלת בגישת “קוד פתוח” ובעקרון השיתופיות והם מעלים את התכנים לרשת ומאפשרים למעשה לכולם להיחשף לשיטתיות שעל פיה החברה למעשה מתפתחת וגדלה לממדי הענק שלה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.