Global Grand Challenges | Singularity University

בהמשך לרשומה שפרסמתי, הנוגעת בסוגיית “העתיד כבר כאן”– אני רוצה להמשיך ולספר על התוכנית אותה אלמד בנובמבר באוניברסיטת סינגולרטי. הפוסט הנוכחי, יתמקד באתגרים הגלובאלים אותם סימנו בסינגולרטי ואסביר על כל אחד ואחד מהם.

ב-Singularity University, מאמינים כי באמצעות מינוף של טכנולוגיות מתקדמות ניתן יהיה לבנות את הדרך לפתרון של בעיות ואתגרים גלובאלים- ולעשות שיפט ממצב של צִמְצוּם למצב של שפע. הם הגדירו שניים עשר אתגרים גדולים גלובאלים- ובכך שעובדים בכל אתגר ואתגר הסיכוי גדל לכך שהחיים שלנו יושבחו ובעיות גדולות תפתרנה.

ישנם שלושה עקרונות לעבודה על האתגרים :

– להבטיח את הצרכים הבסיסים של האנשים.

– להבטיח השבחת איכות החיים והפיכתה לססטינבילית.

– להתעמת עם סיכונים עתידיים ולבנות פתרונות מנע.

האתגרים הללו עומדים בפני עצמם אבל גם יכולים לחיות באינטגרציה אחד עם השני, למשל– אם אנחנו פותרים את בעיות המים, אנחנו גם יכולים לענות על אתגרים בעולם הבריאות. ככל שאנחנו מתפתחים בלמידת האתגרים, כך אנחנו יכולים לעזור ולעצב כלים ופתרונות לדברים עתידיים שמתחברים. לקחתי מהאתר של הסינגולרטי את- 12 האתגרים כל אחד בפני עצמו, ואני מוסיפה מתחתיו את הפירוט של מה הוא כולל ומה הוא אמור לשרת.

Energy – אנרגיה.

היכולת לייצר שפע, אנרגיה אקססבילית, בתפיסה ססטינבילית עבור הצרכים של האנושות.

Environment- סביבה

ניהול ססטינבילי ושיוויוני של האקו סיסטם העולמי, זאת עבור פונקציונאליות אופטימאלית של התנאים הגלובאלים והלוקאלים.

Food- מזון.

מיקוד בצריכה ממקום של : בטיחות, הבטחת היכולת שלנו לייצר מספיק עבור הצרכים, ומזון מזין אשר יכול לעזור לבנות ולפתח חיים בריאים ואקטיבים עבור כל האנשים בכל הזמן.

Shelter- מחסה.

בניית פתרונות לטובת מחסה בטוח וססטינאבילי לכל האנשים בעולם.

space icon

Space- חלל.

שימוש בטוח ושיוויוני, וניהול של מאשבים מהחלל, כמו גם טכנולוגיות שיכולות להניב ולהועיל לאנושות- ותכנון חכם של העתיד שלנו בכדור הארץ.

Water- מים.

שפע ובטיחות בכל הקשור לצריכת המים, זאת עבור אנשים- תעשיות, וזמינות עבור כל תושבי העולם בכל זמן.

 

Societal Needs- צרכים של החברה

Disaster Resilience- חוסן מאסונות.

יכולת של עיצוב פתרונות אפקטיבים ויעילים של הורדת הסיכון מאסונות, תגובה במהירות לתנאי דחיפות- ובמקביל, שיקום החיים והסביבה הניזוקה- זאת תוך צמצום ההפסדים ברמה האקונומית, ובניית יכולות גלובאליות ולוקאליות.

Governance- משילות.

יצירת פרקטיקות של אנשים בסביבות פורמאליות של ממשלה, אשר יכולות לעזור לבנות עקרונות הוגנים עבור הזכויות של היחיד והרבים ! זאת במשוחרר מתפיסות מפלות המאפשרות לענות על הצרכים של האנשים תחת התנאים המשתנים שלנו בעולם.

Health- בריאות.

יצירת תנאים אופטימלים עבור בריאות הנפש והגוף- כולל גישה רחבה ואפקטיבית באקססביליות כספית לכל הקשור במניעת מחלות, אבחון מוקדם- ופרקטיקות של תרפיות פרסונאליות עבור אינדוודואלים וקהילות.

Learning- למידה וחינוך.

גישה לאינפורמציה וחוויות המאפשרות לבנות ידע ושרירים שמאפשרים לאנשים לשים את עצמם במקום בטוח ומבטיח את ההתפתחות של היחיד מול החברה בצורה שמתאימה לשינוי שהעולם שלנו עובר.

Prosperity- שגשוג.

גישה שיוויונית לכלכלות והזדמנויות אחרות עבור האדם- דרכה אנשים יכולים להיות משוחררים מבעיות של עוני ויכולים לבנות את עצמם ולצמוח.

Security- בִּטָּחוֹן.

יצירת פתרונות לבטחון של האנשים גם בעולם הפיזי וגם בעולם הוירטואלי- מה שאומר אבטחה של התנאים הפיזים של האנשים, המימד הפיננסי, ומערכות הדיגיטל שמכתיבות ומעצבות את החיים בעידן הנוכחי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.