Happy Holiday To My Digital World

אני יודעת שבדרך כלל נהוג לכתוב ברכות חג שמח ושנה טובה למעגל של חברים ומשפחה וכמו כן לאנשים שאנחנו מכירים מהעבודה, הצבא , האוניברסיטה בית הספר וכולי. אבל הפעם החלטתי לעשות משהו קצת שונה ולאחל את ברכת השנה הטובה לרשתות החברתיות בהן אני פעילה. לכל רשת חברתית אייחד ברכה לשנה הבאה ואציין מה אני מייחלת שיקרה לה במהלכה.

לFacebook –מלכת הרשתות החברתיות ! נכון שאת תותחית, ענקית, מלאת רבדים, עתירת אפשרויות, היכרויות ונטוורקינג לכל רוחב היריעה – אך לדעתי מוצב בפנייך עוד אתגר גדול לקראת שנת הפעילות הבאה – להראות לאחרים שאת לא רק כיכר העיר ומְקום מפגש בין חברים – אלא גם מרחב אידיאלי לעשות בו עסקים. אני מזמן כבר הבנתי שזה המצב ממילא, אבל אני לא בטוחה שהצלחת להבהיר זאת בצורה מספיק חדה – עובדתית מותגים עדיין לא משקיעים אצלך כפי שהם משקיעים במקומות אחרים. אני מאחלת לך שתשכילי להסביר את הערך העסקי שאת מביאה לארגונים בצורה הרבה יותר מדויקת, מֵעֵבֶר למגמה המקובלת למכור פרסומות – עסקים יכולים ממש לבנות בית וירטואלי במתחם הדיגיטלי שלך – כאתר חברתי – ולטעמי התפקיד הבא שלך הוא להפגין זאת באופן בולט.

לאינסטגרם – הבת החדשה של Facebook – את מבריקה ומוביילית ובהחלט קלה לשימוש, יש לך פילטרים מדליקים  (אפשר להוסיף עוד כמה). אני מאחלת לך שיפסיקו להשתמש בך רק לסעיף ”תאשטגו” אותי ותעלו לי תמונה – ומותגים יתחילו להתייחס אליך ברצינות. ולהעלות ביוזרים שלהם “מגדלי תוכן” ראויים שמספרים לנו סיפור חדש שלא נשמע כמוהו בשום מקום אחר.

לPinterest – הרשת שעולה לי הכי הרבה, ועכשיו סוף סוף פרצה גם היא כמו אינסטגרם את הגן הסגור של iOs ונכנסה לממלכת הGoogle Play.  לך אני מאחלת להוסיף שכלול לוקאלי : בכדֵי שמותגים ירגישו את הכוח של הסושייל שופינג ויתחילו להשתמש בך ברצינות הראויה, תתחילי לעבוד לא רק בדולרים בסקשן של הGifts ותאפשרי לנו לפרסם מוצרים גם בשקלים.

לGoogle Plus – הרשת שמבחינתי עדיין בגדר תעלומה, ובְּעֶטְיָיה אני שוברת את הראש, כי ברור לי שמסתתר כאן משהו ששווה להשקיע בו אבל עדיין לא הבנתי את “המשהו הזה”. אני מאחלת לך שבשנה הבאה תצליחי להסביר זאת בעברית לאנשי שיווק בארץ. בין היתר – איך המעגלים יכולים לייצר עבורם קהילות מובחנות, איך ההאנג אאוט יכול לייצר מפגשי רשת וירטואליים עם הלקוחות ואיך הכפתור של הפלוס משפיע משמעותית על תוצאת החיפוש החברתית. ואולי אפילו תלכי עוד צעד אחד קדימה ותעיזי לגלות לנו כמה מתוך ה250 מיליון הרשומים ברחבי העולם נמצאים בישראל ובאיזו מידה הם פעילים. לדעתי כל הנתונים האלו אכן יעזרו לי ולאחרים להבין מה עושים, למי ומתי.

לTwitter – הספרייה הדיגיטלית שלי – אל תשתני ! את באמת מושלמת כמו שאת וכל תוספת על הפיד הפשוט – עלולה רק להרוס את החוויה.

לבלוג שלי – שהוא רשת חברתית בפני עצמה, לך הקדשתי מקום כבוד בחיי השוטפים – ואין ספק שתשתנה ותוסיף להתפתח לאורך השנה. תמשיך להיות החוויה הלימודית והמעשירה שלי ולאתגר אותי לטפס על הרים וגבעות בהרפתקאות דיגיטליות חדשות.

לLinkedIn – הרשת החברתית הרצינית שלי – אני מאחלת לך שתחזרי תוך זמן קצר לממשק הקודם, כי הממשק החדש שלך מכוער בתכלית, וכמו כן אאחל לך שתשכילי ללמד את האנשים מה בדיוק ניתן לעשות בך – כי יש רושם מתמשך שאת רשת חברתית שנועדה להשגת מקומות עבודה. ובפועל, בכל רחבי העולם את הרשת החברתית הכי מוצלחת לנטוורקינג, עסקים ושיתופי פעולה, לא הצלחת לעשות את השיפט הזה בארץ. ואני קצת התעייפתי מלכתוב עליך כי פשוט אף אחד לא משתכנע. – מאחלת לך שתנחלי הצלחה בַּמקום שידי קָצְרָה .

לSlideshareהרשת שבחרתי להשגת תוכן ומידע במצגות. מאחלת לך שתמשיכי להיות בדיוק כפי שהינך – את עונה לי בהחלט על צורך מדויק וכל מי שמוצא אותך ברשת שמח שהצליח לגלות אותך.

לPath – הרשת החברתית המובחנת שלי שמאפשרת לי להיות חברה במסגרת מצומצמת שנימנים עליה רק 150 אנשים. – אני מאחלת לך שתצליחי באמת לפצח את המודל הכלכלי שמבוסס על איכות ולא על כמות – זו תהיה קפיצת דרך משמעותית עבור כולנו כי ביום שנפסיק לסגוד למספרים הגדולים ונתחיל להסתכל על עומק היחסים – נוכל לחנוך עידן אמיתי בו נתחיל לעבוד ברצינות בדיגיטל.

ואחרונה חביבה לFoursquare – אני מאחלת לך שבשנה הבאה תצליחי לחבר לכל הצ’ק אינים שאני עושה משמעות עסקית ממשית ותגרמי לעסקים להבין עיקרון יסודי: שברגע שאני מדווחת עליהם בפני למעלה מ-300 החברים שלי ומספרת שנכנסתי לעסק אני למעשה עושה להם שירות שיווקי אדיר שמשתמע ממנו כי עליהם לתגמל אותי על כך. שהרי זה מה שידרבן אותי לדבר על העסק יותר ויותר כמצופה מצרכן נאמן.

יש עוד לא מעט  רשתות שאני עוקבת אחריהן אבל אלו הן העיקריות, ולכל רשת ששכחתי – בִּרְכַּת שנה טובה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.