Tips : Serving Content

 

 

 

במסגרת פינת הטיפים שלי,  פוסטים קצרים על תובנות עֶרְכִּיות אדבר הפעם על נושא : ההגשה. כל הקשור לנושא התוכן “יושב” מבחינתי על משבצת חשובה ביותר, זוהי משימה לא פשוטה ואינה מתאפשרת בקלות עבור כולם. לכן, על מנת שתבינו איך ניתן “לשחק” עם התוכן ולעצב אותו בצורות ובכך למעשה לייצר פעילות בולטת ושונה – החלטתי הפעם שהטיפ שלי יתמקד בנקודה משמעותית בתחום זה והיא : ההגשה.

אם תחשבו על כך היטב כשאתם הולכים למסעדה וברור לכולנו כי תוכנה של המסעדה הוא האוכל אשר מוגש לכם על הצלחת, למעשה, חלקה של ההגשה חשוב לא פחות מהטעם (אוכלים עם העיניים). באותה אנקדוטה : גם כשאנחנו יוצאים לקניות וצופים בחלון ראווה – עיצוב החלון, מהות השדרים שהוא מעביר לנו הופך למעשה לחלק אינטגראלי מהתוכן עצמו. התוכן מהווה את המהות : ההגשה מהווה את השער אל המהות והיא זו המאפשרת לנו את חלון הכניסה לעניין. חשבתי על כך רבות והגעתי למסקנה  שכל תיאור שאתן כל הדרכה שאנסה להעביר לא יעשו את העבודה טוב כמו מראה עיניים של הדגמות חיות מתוך הדוגמאות הקיימות ברשת, הן יכולות להכווין אתכם לחשיבה שונה, קריאטיבית, באופן אשר יוציא אתכם מהקופסא ויעזור לכם להגיש שונה את התוכן שלכם !

Greenpeace | סרטון מצויר, מסר מועבר על ידי קול של ילד | Greenpeace יצאה עם קמפיין מקוון המנסה לשכנע את מארק צוקברג להשתמש באנרגיה חלופית במקום חשמל. הקמפיין בצורת סרטון משדר סוג של מחאה נגד Facebook על כך שלא אימצו את הרעיון (עדיין). מטרת אזכור הקמפיין לא מצוינת כאן על מנת שנחקור את המהלך ואת מהות הקמפיין אלא לצורך התמקדות בנושא אחר לגמרי <<<<< אני רוצה להדגיש בפניכם שניתן להעביר מסר קשה באופן שונה ובד בבד להסב את שימת ליבכם אל צורת ההגשה אשר מרככת את אמירה באופן משמעותי דרך ההגשה – העובדה שנבחרו לייצג את הסרטון דמויות מצוירות וכי הקול המלווה הוא של ילד, הופכת את הקשב שלנו לקשב שונה. חשוב שניקח מהקונספט הזה כלים לעבודה השיווקית שלנו, ישנם מסרים מסוימים שיעברו אחרת דרך : ייצוג של ילד, פרזנטור צעיר, אישה או גבר. כאמור, כל אחד מהם ישנה לגמרי את האמירה מאופן הגשתה.

דרך ייחודית להצגת נתונים ומספרים | סרטון המציג נתונים של מדיה  חברתית באנגליה | גם בדוגמא זו אין בכוונתי להתעכב על הנתונים עצמם, אני רוצה ללחוץ על הכפתור של שימת ליבכם למה שניתן לעשות עם נתונים יבשים כביכול. הרעיון של הפיכת נתונים למצגת וממנה לקובץ של סרט מפתח את תוכן הסטטיסטיקות והמספרים ומכניס בהם לחלוחית אחרת וחדשה. כמו כן, ליווי בLine-Up מוסיקאלי תמיד עוזר בשביל לחזק את אלמנט ההגשה. קחו בחשבון שכל תוכן יבש שלכם הלובש דמות מעוצבת בהוספת ליווי מוסיקאלי יכול למעשה להפוך לחגיגה ובכך ליותר נגיש ויותר “אכיל”.

שימוש בכלי ההסברה וההדרכה | סרטון המציג קונספט של שימוש במדיה החברתית דרך כלי המדיה החברתית | מסרים מוסדיים אף פעם לא קל להעביר, בדוגמא הבאה רואים איך מצגת פשוטה, סיפור מוקלט בקול ושימוש חכם בהגיון עושה את כל ההבדל. שימו לב לכך שהפקה מסוג זה היא ממש הפקה הנגישה לכולנו. הכוח של הווידיאו יחד עם ליווי בקול עושה את כל ההבדל ומצליח להנגיש את המסר באופן שונה לחלוטין.

Blendtec | סרטון המציג שימוש בבלנדר באופן ייחודי הכולל קריצה והומור |נכון שמדובר באחד מהקמפיינים המוצלחים ביותר שנעשו אי פעם בYouTube, אבל שימו לב לעובדה חשובה מאוד : הרעיון, והמסר פשוטים לחלוטין.למי שלא מכיר זו הייתה מהות המהלך : החברה החליטה שהמוצר שלה משעמם מדי ולא יהווה מקור למשיכה לגולשים. מצד שני היא רצתה להדגיש כמה הבלנדרים שלה חזקים. היא בחרה בכוונה בפרזנטור מאוד מסוים לספר את הסיפור : מנכל החברה אשר בכל פעם מערבל משהו שונה בבלנדר ובכך מדגיש את החוזק שלו כמו כן, בד בבד למסר החזק ולערך שרצו להוציא החוצה הכול נעשה בהומור ותורם לכך שגולשים רבים ירצו להעביר את הסרטונים הלאה. הדגש אותו אני רוצה שתזכרו : לא מדובר בהשקעה גדולה, לרוב הם לא מערבלים iPad כי אם פרטים פשוטים. הרעיון הוא המשמעותי והוא למעשה מייצר את ההבדל בהגשת התוכן.

לסיכום | כדאי לכם להפעיל שיקול דעת, לחשוב מראש טרום הגשת התוכן אילו כלים יש ברשותכם, איך תוכלו להפיק מהכלים הקיימים סגנונות שונים ודרכים שונות להנגשת והגשת התוכן אל קהל היעד. השינוי, החדשנות והמאמץ שתשקיעו יעשו בסופו של דבר את ההבדל ויגרמו לאחרים להתעניין בכם שוב ושוב. זו משימה לא פשוטה, אני מודה אבל עם הזמן היא נהיית מאתגרת ומועילה לתפעול גלגלי המוח באופן קבוע – עובדה זו לבד יכולה לעזור לכם במישור זה וגם במישורים אחרים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

5 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.