Building a better Ukraine || Zero Time Innovation

תוך כדי המלחמה שכולנו נכנסנו אליה לאחרונה-  נזכרתי שאנחנו לא היחידים בעולם שנמצאים בכזו סיטואציה, אוראקינה ורוסיה מנהלות מלחמה כבר המון המון זמן! וחשבתי שזה המקרה הקרוב ביותר שניתן ללמוד ממנו, ולקחת ממה שקורה שם לכאן. בשנה שעברה באחד הכנסים שנסעתי אליהם, ראיתי את סמנכ”ל הדיגיטל והטכנולוגיות של אוקראינה על הבמה, והוא סיפר איך “בונים את אוקראינה- כמקום טוב יותר” באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות. הסשן הזה עלה ליוטיוב, וזו הרצאה ממש מעוררת השראה שאני ממליצה לכל אחד מכם לצפות בה. צירפתי את התוכן המלא בתוך הפוסט והחלטתי לחלץ ממנו את הדברים החשובים.

אחד הדברים, מעוררי ההשראה, שלמרות שאוקראינה בנובמבר בשנה שעברה היתה עמוק בתוך המלחמה (ולצערנו הרב עדיין)- המסר של ההרצאה הזו מדבר על העתיד, וכיצד אפשר דווקא מתוך משבר כל כך גדול להצמיח משהו חזק יותר, טוב יותר ולבנות עתיד מבטיח יותר.

המסר המרכזי בתוכן של הסשן הזה, הוא שטכנולוגיה, וחדשנות יכולות להגן על הדמוקרטיה ולנצח את המלחמה עם היד על העליונה. המסר הנוסף הוא שאוקראינה השתמשה בטכנולוגיות והצליחה לעשות זאת בזמן הקצר ביותר שאפשר- לזמן כאן יש משמעות גדולה כי זה מה שמאפשר ליצור ערך ואימפקט אמיתיים.

Mykhallo מציג על הבמה כיצד בינה מלאכותית מאםשרת לזהות בתוך תמונות מה אמיתי ומה לא. דרך שימוש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית, הצליחו באוקראינה לזהות רוצחים שמתחזים לחיילים ובפועל להפסיק את הפייק ולתפוס אותם. באמצעות בינה מלאכותית ומטוסים ללא טייס הם הצליחו לאתר מקומות שבהם האויב (הרוסי) פעיל ולטרגט את הנקודות הללו בשביל להלחם בצורה סופר מטורגטת ומדויקת.

בגלל חוסר בתקשורת, ניתוק של תחנות שמחברות את האינטרנט האוקראינים נדרשו לטכנולוגיות מבוססות חלל הוא פנה אל אילון מאסק וביקש ממנו עזרה, ותוך יומיים אילון שלח להם את מה שביקש- בכך התאפשרה בין היתר, תקשורת בין אנשים, משפחות מנותקות וחיילים שלחמו בשטח שלא דיברו המון המון זמן, חודשים ארוכים!

Mykhallo מספר סיפור מדהים, שהאנשים שלו ביקשו ממנו מדפסות תלת מימדיות- אז הוא שאל אותם, למה אתם צריכים 3D Printing? אז הם ענו לו- כי על ידי הטכנולוגיה הזו אנחנו יכולים להדפיס חלקים שמשפרים את האיכות של הDrones שבהם אנחנו משתמשים במהירות מאוד גדולה ובכך לעזור לצבא לנצח את המלחמה.

כדאי לכם ממש להקשיב לבחור המבריק הזה, שמספר בצורה נלהבת ומעמיקה כיצד אוקראינה משתמשת בטכנולוגיה, חדשנות ודיגיטציה לטובת מאמצי המלחמה ולטובת החיים של התושבים על מנת, כפי שהוא אומר: לבנות אוקראינה טובה יותר, עתיד טוב יותר!


חדשנות זמן אפס! ליווי ויעוץ לתקופה הנוכחית שיעזור להבין איך להתמודד עם המצב בטווח הקצר, ובטווח הארוך שאליו חייבים להיות מוכנים ולתכנן כבר היום!

אתם יותר ממוזמנים לדבר איתי, ולבחון אפשרות לשימוש בסט השירותים שלי! מסדנאות חדשנות, הרצאות על חדשנות בחיבור לכלים ושיטות חדשות, יעוץ וליווי לפרויקטים שנדרשים לפרק אותם ולבנות באמצעותם את המשך הדרך שלכם. 

למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות להתנעת מהלך חשיבה וחדשנות- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.