Connected World | Global Connected Home

3344

כשמדברים על Connected World, זה חל באופן טבעי וברור- גם על בתים מחוברים. וחשוב בעיני לקבל מושג אלמנטרי באמצעות תחזיות ומספרים שמתפרסמים ברשת במקורות מהימנים, מקורות אלה למעשה פורסים עבורנו את תמונת העתיד הקרוב והרחוק- באשר לחדירה של מוצרים, מכשירים, שיהפכו את חיינו למחוברים. באמצעות החיבוריות צפוייה המגמה הזו לחדור לחיינו ובכך להפוך למיינסטרים. אני רוצה לשתף אתכם במספרים ממחקרים שונים ובדטה אליה אני נחשפת על מנת שתוכלו לראות על מה מדובר ותוכלו להבין את התחזיות לגבי- בתים מחוברים באמצעות מכשירים אשר מאפשרים את החיבוריות, התחזיות עומדות על כ-650 מיליון יחידות קונקטיביות עד שנת 2019.

צירפתי לכם גרף של הביזנס אינסיידר אשר ממחיש לכם נתונים משמעותיים אותם אסקור לכם ברשומה, תוכלו להבחין דרך הויזואליזציה בעקומת הצמיחה ובהיקף החדירה של מכשירים חכמים לחלל הבית מהיום ועד לשנת 2019.

ConnectedHomeForecast

מספר כה משמעותי מבשר כי בעתיד הלא רחוק בתים ברחבי העולם יהפכו למבנים חכמים יותר ומחוברים במערכת פנימית משוכללת, וזאת בטווח של חמש שנים בלבד. ההערכות מדברות על מספרים עולמיים- כפי שניתן לראות בגרף שצירפתי לכם מעל לטקסט זה : הָחֵל בהשתקפות המצב בו אנחנו נמצאים היום, ועד ההערכה שבשנת 2019 נגיע לפיק בו יימָכרו כ650 מיליון מכשירים שיחברו את הבתים ויהפכו אותם לחכמים יותר. לטובת פירוט מעשי של ההערכות הללו האנליסטים של הגרף המצורף כללו ברשימת הדברים שיגרמו לבתים להיות מחוברים (Smart Appliances) מספר מכשירים חכמים מסוגים שונים כמו : מכונות כביסה, מכשירי ייבוש, מקררים, ועוד. הספירה גם מפרטת בנושא- מערכות האבטחה וכלל אמצעי השמירה לביטחון הבתים הכוללות : סנסורים, מוניטורים (Nest) מצלמות ומערכות אזעקה. כמובן שזה כולל גם מערכות מתוחכמות שכבר היום מעוררות גלים תקשורתיים כמו טרמוסטטים חכמים וגלאי עשן.

ההערכות עומדות על כך שהגידול יתבטא בעלייה של 60 אחוז בטווח של חמש שנים, כלומר עד 2019. שימו לב שכיום המספר עומד על 63 מיליון מכשירים מחוברים. חלק גדול מהמכשירים המחוברים לבית יהיו מערכות מוניטורינג, ויחוזקו במערכות חכמות לאבטחת הבית. צירוף מכשירים כמו טרמוסטטים חכמים וגַלָאֵי עשן, גם כולל סנסורים חכמים שקל להתקין אותם ועלותם אינה גבוהה- מה שהופך אותם בפועל ליותר זמינים עבור בתי אב שהכנסתם ממוצעת.

ישנה הערכה כללית שמכשירי חשמל מחוברים יישארו עוד זמן מה בגדר קטגוריה שלא תחדור במהירות לשטח, וזאת בשל המחיר הגבוה שכרוך בדבר. הצפי הוא שהתפוצה תיגדל בשיעור של 22 אחוז מ2015 עד 2019. בקטגוריה ניכללים מקררים חכמים, מכונות כביסה וייבוש חכמות, ואלו למעשה המכשירים שהחדירה שלהם תואַט בשל תוספת המחיר הגבוה ממילא על מכשיר רגיל. אך ככל שהמחיר ירד, וככל שיעבור הזמן והלקוחות יהיו יותר מודעים לקיומם של מכשירים מתוחכמים כאלו- וגם הערך המוסף יהיה מובן לכול, ניתן להעריך שגם רשת מתוחכמת זו תצמח ותהיה יותר נגישה ויותר אטרקטיבית עבור הצרכנים.

מילת סיכום, רמת המודעות של הלקוחות שתבוא לידי ביטוי בדרישה למוצרים חכמים עבור בתיהם- עוד רחוקה מלמלא את הפוטנציאל שלה. כתוצאה מכך, החדירה של רעיון הבתים החכמים תיקח זמן. אבל נקודת המפנה תגיע לָבֶטַח בתוך כשנתיים. התחזיות מדברות על שנתיים מעכשיו שכן במשך הזמן הזה יותר ויותר שחקניות מרכזיות נכנסות אל התחום באופן מאסיבי ומייצרות פתרונות יעילים. ככל שתחריף התחרות במגרש זה ויופיעו עוד ועוד שחקנים רלוונטיים- כך גם יוצף השוק ביותר מתחרים והמודעות של הלקוחות לחידוש תעלה ותאיץ את המכירות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.