My iPhone 5S Review

 222

אני “תַּפּוּחִית”, כלומר לגמרי לגמרי אפלית-  ומאוד אוהבת את המוצרים שלהם. אמנם אני מרשה לעצמי להיות ביקורתית אבל בסופו של יום ובָאמת המעשית של החיים- ברגע שהם מוציאים מוצר סלולרי חדש אני רצה לרכוש אותו. לכן, לאחר התלבטויות החלטתי לרכוש את האיפון 5S החדש, ואני כלל לא מצטערת שעשיתי זאת. להלן אציג את הביקורת האישית שלי על הופעת המכשיר, הפוסט הזה יעסוק בתכונות המכשיר החדש וגם קצת במערכת ההפעלה החדשה iOS 7 כי לדעתי החדשנות של אפל בגל הזה כורכת את שניהם יחדיו. המעבר שלי לאייפון 5S נעשה מהאייפון 5- יש אומרים שההבדל הוא לא גדול במיוחד אך בנקודה זאת אני חייבת להביע את הסתייגותי ולתת לכם את הנקודות העיקריות שמעצבות את ההבדל.

קודם כל נתייחס לשינוי המרכזי – כניסה למכשיר דרך זיהוי טביעת ההאצבע שלנו : מעצם העובדה שמדובר בטביעת אצבע שמגדירה את הכניסה למכשיר זה לתפישת עולמי השינוי המשמעותי ביותר אותו אפל ביצעה במכשיר החדש. החידוש עומד הלכה למעשה בתנאים של מכשיר פרסונאלי אשר סביבו יכולים להקים אקו סיסטם שלם של הגדרות שמעלות את המכשיר לדור הדיגיטלי הבא, הודות לתיפקודיו כמרכז תקשורת, ביצוע תשלומים, העברת מידע ותוכן פרסונאלי. אם הגדרתי בעבר את המכשיר כמחשב הפרטי הנע שלי הרי שמעכשיו הוא הפך להיות אפילו יותר משמעותי מבחינתי, כמשתייך לקטגוריה של- Mobile computing.

444

אפל השיגו שני יתרונות חכמים עם טביעת האצבעהם התאימו את המיקום של טביעת האצבע במקום בו אנו רגילים להיכנס לסלולר שלנו בל מקרה. הרבה יותר קל להרגיל אנשים לפעולה חדשה במקום אליו התרגלו ממילא בגירסה הקודמת, והיתרון השני- מאפשר לנו להשתמש בסנסור החדש במקום שאנו מרבים להשתמש בו במהלך היום. הרעיון הזה של שימוש בג’סטר ובחיישן לתכלית הזיהוי העצמי שלנו שמתפקד כתעודת זהות מרגיל אותנו לשיטה החדשנית הזו ובונה את המסלול הרצוי והנכון עבור אפל: אם תרצו עידכונים כאלו מגדירים מחדש את חוקי המשחק בכל הנוגע לשימיש במכשיר שמסוגל לתפקד כארנק הדיגיטלי שלנו, כמקום הנייד שמנחה אותנו במהלך היום כולו ומרכז בתוכו את הפרטים הכי אישיים שלנו.

גם למערכת ההפעלה החדשה הiOS 7 נוסף יתרון מעניין במכשיר החדש : לתפישת עולמי, אפל יצרו במערכת ההפעלה האקטואלית סגנון עיצוב חדיש שעיקרו- דו מימד ותלת מימד שמתערבבים יחד ויוצרים אוירת אנימציה. מכיוון שניסיתי (לשם השוואה) את מערכת ההפעלה על המכשיר הקודם שברשותי אוכל להעיד כי במכשיר החדש המערכת זזה בצורה חלקה ומהירה מאוד. מדובר באפקט של האפליקציות שגדלות בנגיעה כמו פרפלקס ופועלות בצורה נהדרת מה גם שהן משרתות את הרעיון שעומד מאחורי השדרוג האחרון של המערכת. אין ספק שבאופן כללי (ואפילו בלי קשר להופעת המכשיר החדש) המערכת החדשה מייצרת סביבת עבודה שאינה מפריעה לגולש אלא מתאימה את עצמה לצרכיו.

ברור לי שלא כולם יסכימו איתי אבל בעיני זהו המכשיר האסתטי ביותר שקיים כיום. מבחינתי אפל מכתיבים לנו צורת חשיבה שבסופו של דבר משפיעה על כל שאר השחקנים, ועל שיטות העיצוב שלהם- פשוט, קל לשימוש וקל משקל. גם העובדה שמערכת ההפעלה נהיתה “שטוחה” מעידה על כך שאנו רוצים ובעצם גם צריכים להיות בסביבות עבודה נקיות וקלות לשימוש.זה מה שיקבע בסופו של דבר את הזיקה החיובית שלנו לשכלולים ואת נכונותנו לבוא במגע עם הטכנולוגיה. לאחר התנסות של שישה חודשים עם הסמסונג 4S אותו קיבלתי במתנה כמעבדה ניסיונית ליום הולדתי, אני יכולה להעיד שגם רשת הטלפון עצמה וגם מערכת ההפעלה של גוגל, האנדוראיד- קשות לניהול ואינן ברורות כלל וכלל. בעולם של טכנולוגיה מתפתחת היעד החשוב ביותר בעיני הוא לייצר מוצרים ושירותים שמישים וקלים להפעלה. אין זה משנה עד כמה המערכת שמאחורי הקלעים מורכבת ומשוכללת- כיוון שמצד המשתמש עקרון הפשטות וקלות השימוש חשובים לאין ערוך ! 

מילת סיכום – בעיני היה שווה בהחלט לרכוש את המכשיר החדש. כדאי לזכור כי כיום מכשירי הסלולר שלנו מתפקדים כמחשב נישא לכל מקום, והעובדה שהבטרייה שלו מחזיקה יותר זמן, הביצועים שלו מהירים יותר והUI שלו חוויתי וכייפי היא שמשביחה הלכה למעשה את רמת השימושיות ביום יום והרי זאת הרמה שאנחנו מחפשים. נאמר בפשטות כי המכשיר נועד להשביח את איכות החיים שלנו ! צירפתי לכם סרטון ביקורת מעניין על המכשיר ועל מערכת ההפעלה- וממליצה לכם בחום לראות גם אותו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.