Ultimat Vodka Case Study | Social Media

קייס סטאדי מעורר השראה מובא לכם לכאן כרשומה בבלוג שלי מדובר בקייס של מותג שפועל במדיה החברתית, וכולל תובנות שונות כמו – מה עומד מאחורי העשייה שלו, מַהן התובנות שלו והפרקטיקה בשטח. הדוגמא והמקרה נסבים על מותג הוודקה – Ultimat Vodka ומתמקדים במפורט בעשייה של המותג במדיה החברתית : היעדים, האסטרטגיה, והתוצאות. אשטח בפניכם את עיקרי המקרה עם כמה הערות ותוספות מִשֶלִי, כַּנקודות המשמעותיות שיכולות לעזור לכם בעבודה התכנונית המומלצת לחברה, או למותג שלכם.

Ultimat Vodka משתמשת בFacebook ווידיאו ויראליים במטרה להגביר את המוּדעוּת למותג :

רקע | במטרה לטרגט קהל חדש לרֶגֶל קמפיין חדש של Ultimat Vodka – מותג של משקאות אלכהוליים, היה ברור לחברה שעליה להפיק תוכנית שתלכוד את עיניה של קבוצת יעד שעד כה לא הייתה איתה בקשר. אנשי המותג זיהו את היתרונות של הסושייל מדיה ואת עולם הוידיאו כאופציה נכונה לייצר קמפיין שיוביל למודעות לנושא על ידי מסר שמעודד אנשים לחשוב מחדש על הWork Life Balance שלהם.

מטרות | לעורר מוּדעות למותג הוודקה. אנשי המותג החליטו להתבסס על תובנת הBalance כי היא התאימה להם לגבי קבוצת היעד – אוכלוסיית אנשי עבודה. כמו כן, התובנה העקרונית נתמכה על ידי שימוש באלמנט הסושייל שהובלט ישירות בתוך הקמפיין. שילובו של אלמנט הסושייל ביחד עם המסר החזק התמקד בצורך לקיים סדר יום מאוזן, ה”בַּלאנס” הנדרש בחיינו השוטפים, והיה אמור לגרום לאנשים לשתף את המסר עם החברים שלהם. בכך הם ציפו להשיג שתי מטרות מרכזיות : מודעות ושיתוף – עם מסר ערכי.

האסטרטגיה | הצעד הראשון של המותג היה לייצר סרטון וידיאו אשר יעודד את האנשים לשתף, ולחלוק את המידע עם החברים שלהם ועם העמיתים שלהם בעבודה. הסרטון שהופק היה מושתת על המוטיב של Work Life Balance. כוונת התוצר החזותי  הייתה להראות עובד שמנקה חלונות בבניין משרדֵי עסקים במנהטן, שמפתיע את עובדי המשרד על ידי שלטים שמעודדים אותם להחליט על הפסקה קלה מִרֶצֶף העבודה שלהם , תחת הסיסמה : “Stop Working; Start Drinking.”

מגזר עובדים המוגדר – צווארון לבן – אנשי עסקים שמנהלים את עבודתם מתוך משרדים – צמודים רוב הזמן לשולחן העבודה שלהם, לכן – מינוף הרעיון המתוחכם דרך וידיאו או דרך תוכן שקשור ישירות לחיי החברה שלהם דרך כלי מדיה חברתית כמו Faceboook מתקבל על הלב כצעד הגיוני שהולם את הסיטואציה. השיתופיות הייתה מרכיב מכריע בין סעיפי ההחלטה. על מנת שתהיה תכונה ויראלית שתמשוך סביב הסרטון הרבה מאוד צפיות, החברה שידרגה את הפעילות בשטח בצורת פעילות מדיה חברתית בFacebook ורכשה מודעות שכיוונו ישירות לפעילות המוצגת ולסרטון בYouTube. החברה עבדה במקביל לפרסום בכסף -עם בלוגרים ומדיה מקוונת על מנת להרחיב את החשיפה ולהגביר בצורה ניכרת את הווליום של הקמפיין המקורי.

בנוסף לסרטון הויראלי – המותג השיק אפליקציה בFacebook תחת השם – Social Life Audit. כאשר גולשים עשו לוג אין לאפליקציה היא השתמשה בזיהוי פנים ובטכנולוגית צ’ק אין על מנת להוציא נתונים רלוונטיים על הגולש מפרטי התוכן שלו בFacebook. לאחר איסוף התכנים האפליקציה הגדירה על בסיס החברים של הגולש, תמונות, מספר הצ’ק אינים במקומות בילוי ועד לכמות החיוכים בתמונות את טבלת הנִקּוּד של החיים החברתיים של הגולש. הגולשים יכלו להשוות את התוצאה האישית שלהם מול זו של החברים שלהם. בנוסף לכך הם השתמשו בספונסרד סטוריז כדי לקדם את האפליקציה וכמו כן השיקו קמפיין של פרירולים בhulu ובעוד כמה זירות דיגיטליות של וידאו.

תוצאות : הסרטון בYouTube הגיע כמעט ל2 מיליון צפיות כבר בשבועיים הראשונים להשקתו – והפך לסרטון הנצפה ביותר בYouTube במהלך חודש יולי – חודש ההשקה. הסרטון הוביל ל550,000 ביקורים באפליקציה בFacebook. הגולשים השקיעו יותר מארבע דקות בממוצע באפליקציה. העמוד של המותג רשם עלייה של 270% בכמות הלייקים ברבעון הנוכחי : זמן הקמפיין.

מפתחות עיקריים ותובנות שכדאי לקחת מהדוגמהאנשי השיווק של Ultimat היו מרוצים מהתוצאה של מהלך הWork Life Balance שיצרו – בהבינם כי וידיאו כפרקטיקה יוצר ערך משמעותי עבור המותג ומחזיר בעַיִן יָפָה את ההשקעה. כֵּיוַון שתוכן וידיאו ניתן לשיתוף בקלות וכפי שהוכח גורם לגושים לעשות זאת – המותג יכול מעתה להשתמש בחוזק משמעותי הנובע מהכוח השיווקי של “חבר מביא חבר”. ההשפעה של חבר שמשתף את הוידיאו עם המעגלים שלו הרבה יותר גבוהה מהשיתוף שמקבל המותג דרך מודעה קנויה. התובנה הזו התגלמה בכלי מעשי לעבודה. יצירת סרטון שהופך לויראלי היא שיטה שמהדהדת במדיה בצורה הרבה יותר חזקה וכדאי למותגים להסב את עיקר התקציבים שלהם להשקעות עדכניות כאלו, מול חלוקת ההשקעות במדיה המסורתית. מתברר כי כוחו של מסר סיפורי המשולב בהומור גורם לאחרים לשתף, יוצר אימפקט חזק בהרבה ומחזיר את ההשקעה כפל כפליים.

 צירפתי לכם את הסרטון שהוצמד למהלך של המותג בFacebook ואשר מתאר את דרך החשיבה של אנשי הקריאטיב של המותג תוך הצגת המהלכים על כל שלביהם :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.