My iPhone 5

הדברים שמשמחים את זהר. כן אין ספק שאחד הרגעים המכוננים והמשמחים של השנה היה כשקיבלתי לידי את האייפון 5, “בן הזוג” הטכנולוגי החדש שלי. בפוסט הזה אני רוצה לזרוק לכם מעט אמירות על משמעות השינוי, עם קצת לחלוחית רגשנות מטעם גיקית שכמוני שמתרגשת – מה לעשות, מקופסא שחורה עם שדרוגים וחידושים כגון מהירות, גודל, צורה, עובי וכולי. כמו שאומרים, “לכו תבינו” מה עושה את זה. ובכן לגבי, אלה הן בדיוק התכונות שמושכות אותי. האיפון חמש שוחרר למכירה לפני שבועות בודדים ואני חדלתי לספור איפהשהוּ בשלב החמישה מיליון הראשונים שנמכרו (בטווח זמן שלא ייאָמֵן, בשלושה ימים בלבד), אין ספק שזו תקופת תחרות לא פשוטה לאיפון – מצד יריבות לא פחות טובות, שביניהן נימנות: נוקיה עם דגמי הלומיה החדשים ומערכת ההפעלה של מיקרוסופט, מכשירים חדשים עם מערכת ההפעלה של גוגל האנדרואיד, סמסונג ואפילו בלאקברי, כולן יוצאות עם דגמים חדשים. לאור זאת, מפתיע איך למעשה אפל מצליחה להתעלות על כל האלופות האלו ולייצר שוב ושוב את המומנטום החזק ?

האיפון קבע סטנדרט חדש בשנת 2007 – וכמעט כל גרסה שיצאה לאחריו ייצגה סוג של שדרוג, תמיד מהיר יותר, לפעמים דק יותר ומעכשיו גם גבוה יותר. כשמחזיקים את האיפון החדש בהחלט אי אפשר להתעלם מהעיצוב החדשני והיפה (וכן, אני מאוהבת – יאמרו מה שיאמרו). השינוי מתחיל מהמסך, סוף כל סוף אפל יצאה מגבולות העיצוב שהתקבֵּעַ בין השלישי לחמישי בכך שיצרה מכשיר מוארך יותר ובאותה נשימה גם דק יותר מהאיפון האחרון. ולפי הרגשתי קל יותר להחזיק אותו, ואף טבעי למגע יד. כל נקודה פונקציונאלית במכשיר תופשת פחות מקום ומשאירה הרבה יותר מרחב למסך – פרט עקרוני שמשנה את חווית הצפייה בתצוגת התכנים.

נכון שאין בו חיבור NFC כמו שהעריכו בתעשייה שיהיה אבל למרות האכזבה, אין ספק שהמכשיר המלהיב הזה הוא סיבה טובה לשמחה שעורר. כמו כן, הפתרון הטכנולוגי של אפל לארנק הדיגיטלי הPassbook מבוסס תוכנה ולא על חומרה מעלֶה הדים חיוביים ונראה שנכון יהיה מצידנו לחכות ולראות לאן באמת הוא עוד מסוגל לנסוק..

אני לא רואה שום הבדל בתמונות שצולמו באיפון 4 אל מול תמונות שצולמו באיפון 5 למרות שאומרים שהמצלמה הרבה יותר טובה ובעלת תאורה חדה יותר. אך אין עוררין על כך שהמסך של האיפון חמש מציג את התמונות בצורה חדה ובהירה יותר. באופן כללי השדרוג של האיפון חמש יכול להירשם כשדרוג המרצדס של המסארטפונים והוא מעביר באופן מקורי ושונה את חווית המשתמש של אפל. מה שכן, אין ספק שהצילום הפנורמי החדש שקיים רק במכשירים איפון 4s ואיפון חמש נותן נוק אאוט מדהים למצלמות הדיגיטליות בסמארטפונים. בנוסף – הinterface של המכשיר נראה הרבה יותר עדין ממכשירי סמסונג (בעיני כמובן) -האפליקציות נראות בו מצויין ויורדות במהירות, וחווית הגלישה פשוט. מענגת.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.