Facebook & iOS 6

 יש לי רושם שמארק צוקברג התחתן השנה לא פעם אחת אלא שלוש פעמים : פעם אחת עם אישתו הטרייה והחדשה, פעם שניה עם הבורסה ופעם שלישית עם אפל. מערכת ההפעלה החדשה של אפל, הiOs 6 הושקה וכל מחזיקי מכשירי אפל מאיפד , איפון ועד איפוד, הזדרזו להוריד אותה ולהתעדכן. היא מביאה לא מעט חידושים רעננים למשתמש ואחד מהם, שעליו אני רוצה להתעכב ברשומה זו, הינו האינטגרציה המלאה בין Facebook לבין מערכת ההפעלה.

הרעיון של חיבור אינטגרטיבי מושלם בין Facebook לבין מערכת ההפעלה החדשה של אפל אינו חדש. דובר על כך לא מעט מִזֶה תקופה , ואכן, השידרוג מקדם למעשה את רעיון השיתופיות של תמונות, פוסטים שונים ותכנים והופך את החיבור לקל יותר ונגיש. כמעט לפני שנה אפל בנתה אינטגרציה מלאה של Twitter אל הiOs5 – אחד הפקטורים המרכזיים שעזרו לTwitter לגדול הרבה מעבר למה שכולם חשבו שהיא אי פעם תגדל.

איך למעשה Facebook משתלבת במכשיר ומה יוצא לכם מכך – להלן מספר נקודות שכדאי שתכירו : Facbook מופיעה בחלקים מסויימים של פעילות בסלולר שלכם כאינטגרטיבית לחלוטין. כמו כן, היא מחוברת לSiri ומאפשרת לכם להעלות סטאטוסים דרכה באמצעות סטאטוסים “קוליים”, ובנוסף, גם האפ סטור והאיטיונס תומכים לחלוטין ובאופן מפורש באפשרות לעשות Like לתוכן ולהראות מה אנשים אהבו. “בגדול” – פרט זה אומר שיש כפתור של Facebook בכל מקום אפשרי בסביבת הiOs , ממש בדומה לחיבור שהיה עד כה (במהלך שנה האחרונה) עם Twitter.

נדרשת מכם התחברות בודדת – המבוצעת חד פעמית מתוך המערכת : וברגע שתרצו לשתף עניין מסויים,  המערכת תקפיץ לכם בקשה להזין את היוזר ניים שלכם עם הסיסמא.

מרגע שתהיו מחוברים תוכלו להציג באופן אוטומאטי פרסום מִבֵּין היישומים הבאים : ״תמונות״, Safari, ״מפות״, סירי, App Store, ‏iTunes, ‏Game Center. כמו שכתבתי שכתבתי קודם, אתם מקבלים לידכם אפשרות פעולה ובכך אפל משמשת כאנאייבלר עבורכם, שמסמיך אתכם לשתף תכנים מתוך המערכת בפשטות, מבלי להזדהות בכל פעם מחדש.

הצגת תמונות פרופיל ופרטי קשר מעודכנים מ-Facebook ב״אנשי קשר״ – על הנתון הזה תחשבו פעמיים לפני שאתם “זורמים” איתו, בחיבור בין המערכות מתגלה לעיניכם האפשרות למשוך את כל החברים שלכם מFacebook אל אנשי הקשר בטלפון. לכשתעשו זאת אנשי הקשר שלכם שמסתנכרנים לרשת החברתית יופיעו עם תמונה ואף עם הפרטים שלהם בFacebook. ביחס לנקודה זאת – קחו בחשבון שלאחרונה Facebook שינתה את ההגדרות של הפרופיל, ובאם לא שיניתם, יצא שכאשר ימשכו את הפרופיל שלכם – הרי המייל הראשי שיופיע כדיפולט יהיה המייל של Facebook. במידה ומשכתם את החברים שלכם מFacebook ולאחר מכן התחרטתם – ישנה דרך “לכבות” את ההצגה שלנתוניהם בהגדרות של המערכת (האמינו לי שדי מבהיל לראות פתאום באנשי הקשר עוד כ2000 נתונים).

צפיה באירועים וימי הולדת מ-Facebook ב״לוח שנה״. הסנכרון בין המערכות כולל את ממשק האירועים : אירועי הFacebook יסתנכרנו לכם אל תוך תאריכי לוח השנה ולמעשה ישמשו כתזכורת בימי הולדת, מועדי חתונות, אירועים שונים שלגביהם עשיתם אטנדינג בזירת הסושייל.

השדרוג כולל גם – סימון ״אהבתי״ על תכנים והצגת סימוני ה״אהבתי״ של החברים שלנו ב-App Store וב-iTunes Store

צירפתי לכם את סרטון ההשקה של אפל , והָחֵל מהדקה 2.10 תוכלו להיות חשופים לאמירות של אפל לגבי האינטגרציה של Facebook אל מערכת ההפעלה ואל חווית הגלישה שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.