Food Inspiration, Sharing Online

כתבה מעוררת מחשבה ומלאה מסקנות מעניינות שהתפרסמה בeMarketer תעצב את תוכנו של הפוסט הבא. למי שרוצה לקרוא את הכתבה המקורית רצ”ב – Link. הכתבה עוסקת בנושא שיתוף תכנים ברשת : מדובר על צרכנים אשר משתפים תוכן תמונה של אוכל – ומפרטת איך ואיפה הם עושים זאת. תוכן תמונה בענייני אוכל תופש חלק גדול במרכז תכונת השיתוף בתכנים באתרים כמו פינטרסט ואינסטגרם זו סוגייה מעניינת שיכולה לפתוח לנו צוהר של הזדמנויות ואפשרויות לארגז כלי העבודה שלנו, לכן חשוב לי להתעכב על הנושא. אחלוק אתכם את התוכן של הכתבה ובנוסף אוסיף תובנות משלי על הנושא על מנת שתוכלו ליישם את יתרונות המגמה ולשלב אותם בצורה חכמה בתוכניות העבודה שלכם.

אוכל ומשקאות הם בין קטגוריות הצריכה הבודדות שדורשות תחלופה יומיומית בכל הנוגע לקבלת החלטות, ואכן, חברות הCPG נמצאות כאן מזמן ומספקות מידע רב ותשובות לנושא.

Source eMarketer

אבל יותר ויותר לקוחות משחקים תפקיד משמעותי במיוחד בכל הקשור לשיחה ולשיתופיות ברשת, על פי מחקר חדש של eMarketer השיתוף של גולשים ברשת של תכני תמונה מעורר תחושת “רעב” ורצון טבעי ליצור ולשתף. כשהדברים מגיעים לאוכל , שיתוף תוכן מצד גולשים מועצם על ידי שני מניעים עיקריים אשר כל אחד מהם מספק למעשה מטרה אחרת : הראשון : תמונות מעוררות השראה, והשני : התכליתי – מתכונים שמשמשים כיוטיליטי עבור אחרים. שימו לב לכך שאתם יכולים לקבל מההבחנה הזו אמירה יותר גנרית באשר לתוכן באופן כללי, כלומר : אם צריך לחלק את עולם התוכן בחלוקה  קטגורית שתשרת אתכם ביעילות בארגז כלי העבודה, מתברר כי סוג התכנים שאנשים צורכים ומשתפים נחלק למעשה לשניים : האחד החוויתי, זה שעוזר לנו “להעביר את הזמן” בכייף . והשני – התכליתי, זה שדווקא המקל עלינו לקבל החלטות מהירות – הכלי, היוטיליטי.

Source eMarketer

מתכונים הם סוג התוכן “המבוקש” ביותר כשמדובר בתוכן שקשור אל עולם האוכל ברשת. במאי האחרון נערך מחקר מטעם BlogHer שהראה כי 89 אחוז מהגולשים ברשת שגילו עניין בתוכן שקשור לאוכל חיפשו און ליין מתכונים. תוכן שסובב על אוכל גם משחק תפקיד עצום בכל הקשור לשיתוף תוכן תמונה בפלטפורמות כגון : פינטרסט, אינסטגרם ועוד. במאי 2012 Compete חברת מחקר מוערכת מצאה כי נושא המאכלים הקדים בפער עצום כל נושא אחר, והוגדר כקטגוריה שיצרה אינטראקציה גדולה ומאסיבית בפינטרסט ואינסטגרם. באופן מפתיע, ולמרות שפינטרסט נחשבת לזירה נשית, 37 אחוז מהקהל הגברי לקחו חלק בשיחה זו.

מה שהוגדר בעבר כנישה – דהיינו לצלם תמונות על אוכל ולכתוב על ארוחות באון ליין – עובר כרגע טרנספורמציה מהשוליים למיינסטרים, ומספק הזדמנות עבור אנשי שיווק להציג תוכן רלוונטי שמדבר לליבם של קהל הגולשים. החל בתמונות חוויתיות המעוררות השראה ועד לתכנים של מתכוני אוכל והסברים מאירי עיניים על ארוחות. בכל זה ניתן לשלב עבודה עם קהילת משפיענים המגוייסים על ידי בלוגרים שמסוגלים לשווק ולהפיץ תוכן רלוונטי ולעזור לבנייה ובעיקר להמשך ההתפתחות של המסר. מותגים יכולים בצורה זו לייצר מעורבות גבוהה עם צרכנים הודות לכך שהם מתחברים אל מה שגורם להם להתלהבות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.