Google Wallet | Mobile Payment Solutions

עולם הדיגיטל מתקדם בצעדי ענק מידֵי שבוע אנו שומעים על פתרונות חדשים, מיזוגים חדשים ושילוב שיטות רכישה בין חברות שמחפשות פתרונות דיגיטליים להשבחת הפעילות העסקית של החברה. אחת השיחות המרכזיות המתקיימות כיום סובבת על עולם התשלומים הדיגיטליים. בנקודה זו אפשר לומר שחלו תמורות בשטח, ואנו עדים להתפתחויות משמעיות שמשפיעות על עיצוב הכלים התואמים בכל העסקים כולם.

דוגמה טובה להתפתחויות הללו הינה הGoogle Wallet הארנק הדיגיטלי והפתרון שגוגל מביאה. Google Wallet הינו למעשה ארנק וירטואלי אשר אוגד בתוכו את כרטיסי האשראי שלנו ואת האינפורמציה שנמצאת עליהם במה שקרוי : הענן של גוגל. בפועל השירות מאפשר לכל אחד נגישות לכרטיסי האשראי שלו מכל מקום דרך אפליקציה שנקראת גוגל וואלט ונמצאת במערכת ההפעלה של אנדרואיד המותקנת על סמארטפונים. כל אחד מאיתנו יכול להשתמש בגוגל וואלט גם כאיוואלט – קרי : קניות און ליין שנערכות גם ברצפת המכירות הפיזית במקומות בהם מופעל קורא של NFC. הטכנולוגיה של NFC מאפשרת למעשה את התקשורת ואת החיבוריות הישירה בין מכשיר הסלולר לבין הקופה עצמה שביכולתה לאשר את הרכישה ולהתחבר ישירות אל חשבון האשראי שלכם.

גוגל וואלט פועל במקומות בהם מקבלים את המדבקה של מאסטרקארד – הPayPass – אבל, בצד המסגרת הזאת אפשר להשתמש גם בכרטיסי אשראי נוספים כגון : ויזה, אמריקן אקספרס או דיסקובר (כרטיס אשראי בארה”ב) באמצעות הצלבה לאפליקציה כפתרון של תשלום. בארה”ב הפתרון כבר נמצא בלא מעט מבתי העסק – אבל הוא עדיין לא לגמרי מרושת באותה רמה ובכל מקום. הוא נמצא ברשתות כגון – אמריקן איגלס, בננה רפַּבּליק, מייסיס, אולד נייבי ועוד… למי שמעוניין ברשימה המלאה של נוכחויות הגוגל וואלט בארה”ב ניתן להיחשף לה בלינק הבא: Link.

המערכת הזו מאפשרת ללקוחות לשלם בסביבת עבודה דיגיטלית מאובטחת עם רוב כרטיסי האשראי, והיא ממלאת אחר ההצהרה של גוגל לגבי הפתרון : כרטיסי האשראי מאובטחים למעשה בגוגל וואלט ונמצאים בסביבת עבודה בטוחה. כאשר אתם משלמים בתוך החנות, גוגל היא למעשה הגורם המשלם לסוחר, ומבצעת את הטרנסאקציה עם כרטיס האשראי בו בחרתם. כך שלמעשה לא הסוחר ולא מערכת ההפעלה של האנדרואיד נגישים למידע אמיתי על הכרטיס שלכם ואינם ומקבלים כל פירוט על התוכן שמאוגד בו. הגוגל וואלט מתופעל על ידי פין אישי,, ויש בו אפשרות להפעיל דיסאקטיבציה לתשלומים ממערכת ההפעלה של האנדרואיד במידה ואיבדתם אותו.

הדבר היפה ביותר בתפישה של הגוגל וואלט הוא העובדה שבמערך זה אין מדובר רק על מעבר המידע ממקום למקום (במקרה זה כסף) – אלא בפתרון אשר מסוגל לחבר תחת קורת גג אחת מספר שיתופי פעולה בין סוחרים למטרת תשלום ולהצעות ערך מול הצרכן. הוספתי לכם הדגמה של הגוגל וואלט בסרטון המצורף – כדאי שתסתכלו ותשקלו ברצינות להפנים את השיטה. מתברר כי עתידו של הסחר שלנו מתקרב מרגע לרגע אל המקום המשוכלל הזה, ולא ירחק היום בו הארנק שלנו יהפוך לתוצר דיגיטלי, ומעל לכל מסתמן שהוא יתחיל “לעבוד” עבורנו ולזהות הזדמנויות שאולי אנו מחמיצים בלעדיו כבר במציאות של היום.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.