Fancy & Brands

דרך מעולה לגלות שיתופי פעולה חדשים עם הופעתם של פרויקטים ומהלכים מעניינים במיוחד, הינה לעקוב אחר המותגים המובילים בעולם ברשתות החברתיות. מותגים שידועים כפעילים במדיה הדיגיטלית ומייצרים השכם וערב מהלכים מקוריים ובהחלט כדאי ללמוד מהם. אחת החברות שעושות זאת בצורה נכונה ואיכותית הינה אמריקן אקספרס העולמית – מותג האשראי שלמד הלכה למעשה איך לעבוד נכון בדיגיטל. אין ספק שהיתרון שהשיגה החברה נובע מהקו המוביל שלה שמתחיל מהצעד הפשוט והחכם – ההתנסות. אמנם רוח ההרפתקנות עלולה לרוב להיות מסוכנת, אבל מצד שני הודות לכך החברה מצליחה בקלות לזוז מהמקום המקובע ולעבור לעמדה חדשה, דהיינו -לשבור פרדיגמות ולייצר יכולות חדשות. כך גם כל מותג יכול לעבור תמורות הרות-גורל באקט משמעותי שמכתיב את הדרך בה הוא מתמודד עם שינויים כל כך מהירים ומדביק את הקצב הדיגיטלי (שלפעמים נדמה כי מהצד הטכנולוגי הוא מהיר ממהירות האור).

ההקדמה הזו נועדה לחשוף אתכם לאחד המהלכים האחרונים של החברה אותו גיליתי, כמובן – כפי שאמרתי בפיד שלי, בFacebook. החברה החליטה לנסות את מזלה במציאת החיבור בין הסושייל לקומרס בערבוב חכם של כמה גופים נוצר שיתוף פעולה עם אחת הפלטפורמות המובילות והחזקות בתחום זה – The Fancy. פלטפורמה של סושייל וקומרס מאוד נוצצת וקסומה שגורמת לכל האחרות להחוויר לידה. היא בנויה גם לווב וגם למובייל ומייצרת לא פחות מ- 10 אחוז רווח מסך המכירות באתר. לאחרונה אפילו אפל התכוונה לרכוש אותה בשל העובדה שהיא כל כך מוצלחת ומבטיחה. אין ספק שזהו אחד מקישרי ה-UI המעניינים ביותר שקיימים ברשת תחת קטגוריית הסושייל קומרס – או יותר נכון מובייל סושייל קומרס.

אמקס למעשה פתחה “בית” וירטואלי הממוקם בפלטפורמת The Fancy שמציג ללקוחותיה נושאים המוגשים מטעמו של המותג ומתחבר באופן טבעי לדופק דיגיטלי חדש ומוביל בשטח. צירפתי לכאן צילום מסך של הזירה שלהם וכמו כן אני מוסיפה לכם אותה בלינק הבא : Link. לטעמי, אחד הדברים המשמעותיים שניתן ללמוד מהרעיון המוצג הוא – שלהתנהל כגוף דיגיטלי פותח בפנינו אופקים רחבים ומכריח אותנו לעבוד במקביל בכמה וכמה כיוונים. אמנם חשוב לייצר נכסים עצמאיים אבל לא פחות מכך צריך לתכנן בצורה מפוכחת איך נכון לנו להתארח במקומות מוצלחים בהם הגולש כבר מורגל לבצע פעולות “חדשות” . זו הזדמנות פז עבור מותג להתגמש ולבדוק דרכים חדשות ולהתנסות בהן בלייב. בבדיקת החיבור בין הסושייל והקומרס תוכלו לראות איך הגולשים מגיבים ובאיזו מידה העברתם ערך אמיתי ללקוחות המתעניינים בכם.

הם משתמשים בשיטת ה Sync הידועה שלהם – איתה הובילו את המהלך הקודם שלהם בTwitter וב Foursquare ומזמינים את הגולשים למשחק דיגיטלי שמאפשר להם לצבור נקודות בזירת The Fancy ולקבל הטבות ייחודיות.

צוות השיווק של המותג הולך “עד הסוף” עם הרעיון שלהם ומצמידים למסר שלהם את אחת הנשים הנודעות באופנה Jenné Lombardo כפרזנטורית מגישה של הזירה החדשה. בכך הם מובטחים להשיג את הרעש הויראלי שנוצר סביב המהלך ואת הרלוונטיות והערך הנובעים ממנו. למי שלא מכיר את הפרסונה – צירפתי לכאן סרטון בו היא מציגה את גישתה לחיים, לאופנה, ללייף סטייל ועוד.

הטייק אוף שאני לוקחת מהמהלך הזה רווי בתובנות על חשיבה חכמה וראש פתוח. חישבו על כך שאתם יכולים בהחלט לייצר שיתופי פעולה שעוזרים להנכיח את המותג שלכם בזירות דיגיטליות חזקות ובכך מאפשרים לכם להתנסות הלכה למעשה בגישות עסקיות חדשות. כל מהלך שתעשו צריך להיות מלוהק היטב ובעיקר מוטב שתוודאו כי יש לכם סיפור מעניין די הצורך שיעודד אחרים לספר אותו בקלות למעגלים נוספים בסביבתם. הרעיון של יצירת חיבור עם זירה חזקה בעלת גישת מכירות שונה עם פרזנטורית מיוחדת גורם לקוקטייל המקורי הזה לקרות כבמטֶה קסם! תערבבו בתבונה את המשקה העסקי במיתחם הדיגיטלי שלכם ודברים מרגשים יקרו גם לכם ! בהצלחה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.