Facebook Steps up Location & Search

events-asset2-search

כבר לפני יותר משנה- הערכתי שפייסבוק תכנס חזק למגרש המשחקים של שירותים מבוססי מיקום, והנה אנחנו רואים כי פייסבוק נכנסת לעולם של-Search ו-Location Tech עם אפליציה חדשה של אירועים אותה השיקה בחודש האחרון. Facebook הכריזה על השקת אפליצקציה של אירועים- Link יישום עצמאי שלמעשה מסטרים את המידע של כל האירועים בפלטפורמת פייסבוק ויוצר מהם פיצ’ר יעודי ושירות לכל דבר ועניין מבוסס חיפוש ומיקום.

events-asset3-calendar

היעד של האפליקציה הינו להיות מחוברים לכל האנשים שמתעניינים ספציפית באירועים “Event Seekers” ולספק להם בכך מידע שוטף ורלוונטי על כל האירועים המתקרבים והקרובים, כמו כן לאפשר להם למצוא מידע שיעזור להם לעשות דברים עם החברים או המכרים שלהם. משתמשים יוכלו להכניס את האירועים מתוך האפליקציה אל היומן שלהם ובכך לייצר אגריגציה מבוססת האירוע והמיקום שלו.

אפליקציה של אירועים יכולה לעזור לפייסבוק להיות יותר מחוברת ובאינטגרציה עם כל מה שקשור ל-Location ו- Mapping בתוך חווית המובייל, ואין ספק שרובד כזה יכול להשפיע בצורה משמעותית באוברול על אסטרטגית המוניטיזציה שלה, המהלך הזה עוזר לפייסבוק בכמה רמות

המהלך יכול להוות את התשתית של פייסבוק- לתוכניות להפוך לשחקן בעולם של- Search Advertising, דטה של לוקישן בייס הינה משמעותית ביותר כחלק מהאלגוריתם של החיפוש. זה יכול לעזור לתת קונטקסט לתוצאות מבוססות מיקום בחיפוש של המשתמשים, מה שהופך את המידע להרבה יותר מדויק ורלוונטי עבור היוזרים. באירוע הדוח”ות הכספיים של השנה בפברואר- Mark Zuckerberg שירטט את התוכניות של החברה ואת הכוונות שלה אל עבר עולם החיפוש. 

האסטרטגיה של פייסבוק מפורקת לשלושה שלבים :

קודם כל בניית קהל,

לאחר מכן יצירת אינטראקציה אורגנית בין מותגים ויוזרים

ולבסוף עיצוב ופיתוח מוצר מוניטיזציה שמאפשר לפייסבוק להרוויח מהפעילות- אפליקציה של אירועים יכולה להוות את הצעד הראשון של האסטרטגיה הזו.

מדובר במרחב שיכול לחזק את פייסבוק בשאר הOfferings שלה, למשל פיצ’רים חדשים בMessenger, שמתקשרים אל דטה הקשורה למיפוי ו-Location Base אשר יכול לעזור למשתמשים ולחבר אותם להצעות קונטקסטואליות- למשל אפשר לחבר את זה לעולם של מוניות והזמנת מונית, אבל הפונקציה מחייבת לכך שמשתמשים יגדירו את הלוקישן שלהם במוד של-On.

פיתוח כזה יכול גם לעזור לפייסבוק עם העוזרת הוירטואלית דיגיטלית שלהM גם במקרה הזה מתוך איטגרציה למקור של דטה נוספת למשתמשים, בגלל שהאירועים יכולים להיות בסינק עם אפליקציות יומן של המשתמשים- פייסבוק תוכל לשתף את היוזרים הללו עם מידע שמסונכרן ל-M שיכול לעזור לשכבת הבינה המלאכותית להיות יותר חכמה ולעזור לאנשים בצורה יותר מדויקת, כבר היום עוזרים דיגיטלים כמו סירי וגוגל מחוברים ליומן ולמעשה נהנים מהאינטרגרציה ומהאפשרויות שהיא מייצרת.

מילת סיכום. טכנולוגיות מבוססות מיקום במוביל הופכות להיות לנושא של צו השעה- זאת יחד עם פלטפורמות של-Search כמו גוגל ואפל או מצד שני- Uber. טכנולוגיות מבוססות מיקום הופכות להיות לכלים שעוזרים לאנשים לעשות טרקטינג על המיקום, ומייצרות דטה איכותית שיכולה להיות בשימוש לטובת טירגוט איכותי יותר והצעות ערך קונטקסטואליות וקידומים רלוונטים.

אנשי שיווק, קמעונאים וצרנים צריכים לדעת למנף את ההתפתחות הזו ולקיים דרכה מעורבות שמעמיקה את היכולת לייצר נאמנות ולהוביל משם מכירות. פייסבוק ללא ספק תנסה לחבר בין היכולות החדשות ולהפוך את עצמה לעוד יותר רלוונטית בדומיין של המובייל, בכך- פייסבוק תוכל להגדיל את ה-Revenue Generation שלה ולספק למותגים את היכולת להגיש מודעות רלוונטיות יותר לאנשים שמשתמשים בפלטפורמה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.