TED | Inspirational Tool

 

נכחתי לא מזמן בהרצאה שבה דיברתי על מקורות מידע ברשת.למרבה התדהמה, גיליתי לדאבוני שלא כולם מכירים ולמעשה כלל לא מודעים לקיומו של האתר הזה : Ted. החלטתי שמן הראוי להקדיש לו פוסט ממוקד מטרה אשר ממקסם את המסר ואת החשיפה.  כך תוכלו לפתוח חלון הזדמנויות עתיר במקורות השראה משמעותיים עבורכם. כמו כן, למי מכם שכבר מכיר את האתר ראיתי לנכון לתת ערך מוסף בצורת ארבע הרצאות מאוד מעניינות אשר מיפיתי על סמך נתוני ההרצאות החדשות ו”אימבדתי” עבורכם לתוך רשומה זו.

קצת על Ted : נתחיל מהסיסמא : Idea worth spreading המסר המוביל של המיזם הזה מכוון אותנו לרצות “להעביר הלאה”. הרעיון של הפרויקט נסב על הרצאות קצרות שלא עולות על 18 דקות. האתר מכיל קשת רחבה של תכנים בעלי אופי ממוקד קצר ורווי. התכנים הנידונים באתר: חדשנות, טכנולוגיה, איכות סביבה, עיצוב, אינטרנט, יזמות עסקים ועוד. כל אלו מקוטלגים על פי נושאים מובילים וזמני העלאת תכנים. המיזם מתנהל ללא כוונת רווח בהתאם למגמה שבה החל לפעול בשנת 1984 ככנס שנתי אשר התקיים בארה”ב. מאז הוא התפתח ומשתמש בכוחה של הרשת להפצת תכנים של טובי המרצים בעולם – ואכן הדגש הוא על הטובים שבהם !

אופן ההתנהלות באתר והתוויית דרכים נוספות לצרוך את התוכן :  Facebook, Twitter וכמובן שקיימת לרשותנו אפליקציה מדליקה בiPad. אישית הכי חביב עלי להיחשף לתכנים דרך  אפליקציית הFlipboard. האמצעים הללו עוזרים לכם לזכור שכדאי לצרוך את התוכן. כך למעשה תוכלו להיות ניזונים מהחומרים המועלים על בסיס קבוע על ידי “תזכורות שונות” ותבטיחו לעצמכם צפייה בשלוש הרצאות לשבוע (לפחות).

למה  זה חשוב ? ואשר למקורות השראה – מה אנחנו משיגים ? לא את הכול צריך להמציא. אפשר לקבל שפע רעיונות איכותיים מאנשים חכמים שטרחו על כך וגם דרכם “לגעת בעולם”. הראציונל של התובנות שמגיעות מאחֵרים מביית לנו את החזון שלנו ומייצר עבורנו היגיון על ידי מבט מקיף שמתייחס להתרחשות הכוללת. תוכן וידיאו בפרט מאפשר לנו “למפות ולמסגר” את שימת הלב ולמקד אותה בנושא מוגדר ועצם העובדה כי הסרטים קצרים וממוקדים מאפשרת לנו לפתֵחַ צרכנות חדשנית של תוכן – להפיק הרבה במעט זמן.

דוגמא ראשונה : הרצאה המדברת על השינוי העולמי בכל הקשור לכוח. הכוח שעובר מהמערב למזרח אבל גם הכוח של השחקנים החדשים המעוּרים בעולם הנוכחי. אנו למֵדים איך לקיים אינטראקציה ומה ביכולתנו לעשות לנוכח השינוי שחל עם התפתחות מושג הכוח !

דוגמא שנייה : הרצאה שמדברת על איזון, על נושא הקיימות ועל היחס הנרקם בין האדם לבין המוצרים ועל ההשלכות של ערכים אלה על הדינאמיקה של השוק. בעיני הרצאה זאת מורידה את המסרים הגדולים והגבוהים ל”רצפת הייצור” ומאפשרת לנו להיות נגישים יותר לערכים כמו שמירה על איכות הסביבה ועל יחסי האיזון שלנו עם אנשים שונים כיחידים המרכיבים יחד את מערכת הקיום היומיומית. מומלץ להיות סבלניים שכן לוקח למרצה זמן סביר של שתי דקות להתחמם ולהוציא את הטוב שבו. עוד מימד חשוב שניתן ללמוד ממנו דרך האתר – איך מרצים שונים מעבירים תכנים שונים זה מזה וכיצד ניתן להחדיר אקלקטיות לתחום הפרזנטציה.

דוגמא שלישית :   הרצאה על כוחה של הטכנולוגיה ושל הרעיונות שמושפעים מהדינאמיות שלה. דברים שלא נעשו בעבר, ומה אנחנו יכולים ללמוד ממודל המיזמים העדכניים. למשל על התייחסות ממוקדת על משחקי מחשב ועל האופן שבו הם מנצלים את ההתפתחות של העולם הווירטואלי ואת השפעותיו על דרכי השימוש שלנו. מה קורה לנו בשעה שמצטמצם זמן השימוש ואיך, נוכח העובדה הזו גם אנחנו עוברים שינוי, מושפעים ואף מקרינים על שאר הפעילויות שלנו ביום יום.

דוגמא רביעית :  הרצאה של אמנית המדברת על העבודה שלה עם פלסטיק. מה קורה לחומרים בהם אנחנו משתמשים לאורך זמן מנקודת המבט של האמן ומהזווית התכליתית. איך אנחנו יכולים להיחשף לבעיות של איכות הסביבה דרך השנורקל של האמנות ולהתחנך דרך לימוד התחום והאבולוציה שלו. מבט על התמונה הגדולה שמבהיר איך אפשר להפסיק להשתמש בפלסטיק כתופעה שחייבים לעצור אותה, אחרת לא יהיה סיכוי להשתלט על כמויות הזבל שאנחנו מייצרים.

מילת סיכום . ניווכח שהעולם מלא ברעיונות, באנשים מדהימים והרשת פותחת כר פורה של אפשרויות הזנה ממקורות מידע סופר איכותיים אשר לא היו זמינים לנו בעבר. ההזדמנות שלנו להיות נגישים למידע וללמוד ממנו באופן אוֹטוֹדִידַקְטי מאפשרת לנו להתפתח , לגדול ולהשיג יותר. ההישגים מקבלים ביטוי הן במישור הפרטי והן במישור העסקי ולמען האמת שניהם די מתערבבים זה בזה. חשוב ביותר  לציין שדרך תזונת מקורות מידע מסוג זה אנחנו לוחצים על אחד הכפתורים המשמעותיים ביותר לחיים השוטפים – כפתור העניין !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

9 comments

 • פרידיNo Gravatar says:

  לא הכרתי!!
  כבר רצה לחפש תכנים המעסיקים אותי בימים אלה…
  שוב תודה, זהר!

 • שרונהNo Gravatar says:

  זוהר מעולה! מאוד שינה והוסיף לי תכנים מדהים שלא הייתי מגיעה אליהם בלי האתר הנפלא הזה. תודה

 • שלומיNo Gravatar says:

  ויש מקום להוסיף שממש לא מזמן היה כנס ted בתל-אביב , במסגרת סיבוב ההופעות העולמי של ted (בשנים הראשונות זה היה בארה”ב בלבד)

 • הכי כייף שתמיד יש שם הרצאות שעוד לא נחשפתי אליהן, וכל אחת זורקת אותך לעולם חדש ומרתק!
  תודה על ה”דיג” של 4 ההרצאות – ועל הפרספקטיבה שלך לכל אחת מהן, שתמיד עוזרת לי לראות ולשמוע סרטונים באמצעותך בצורה יותר ממוקדת

Leave a Reply

Your email address will not be published.