Brands on Google Plus

223344

במשך השנה האחרונה מתרוצצת בראשי המחשבה, ואולי אפילו כמה מחשבות- בכל הנוגע לגוגל פלוס. די מצער אותי להיווכח שהמותגים בארץ לא מצליחים להרים את הראש ולגלות את הפוטנציאל הטמון ברשת החברתית הזו. לכן, שמתי לי לְיַעַד להדגיש בפניכם כמה עקרונות בנושא ולחלץ לכם מתוכו תובנות מרכזיות לעבודה נכונה ברשת חברתית זו. הפעם, על מנת לעורר אצלכם את הגירוי לפעולה אקח אתכם לסיור מודרך בעשרה עמודי מותגים שדגתי עבורכם מהעולם, מותגים שעובדים נכון בפלטפורמה זו בעיני. אעבור איתכם על כל מותג בכמה מילים, ובתוך שמו אלנקק עבורכם לינק דרכו תוכלו להֵיחשף בעצמכם לשיטת העשייה בתחום הנדון.

Uniqlo | זוהי אחת החברות המרשימות ביותר בעיני בפעילות הדיגיטלית שלה, ואגב- המותג מצליח יפה גם במציאות הפיזית. בפעילות שלהם בגוגל פלוס הם מקפידים לפרסם תוכן השראתי של מתקפת הליין אפ שלהם. פחות הארד סייל למרות שלפעמים ניכר השילוב של מבצעים נקודתיים עם התמקדות בתוכן שמאופיין כלייף סטייל. אופן התייחסותם למשימה מעודד את הגולשים להשתלב ביתר מעורבות עם המותג כך שהכלי תומך במותג בשאיפתו להשיג הכרה בינלאומית הלכה למעשה.

101

Topman | חברה שעובדת בצורה אינטנסיבית בגוגל פלוס- עם ממוצע של שלושה פוסטים מושקעים מידי יום, מה שמעיד על הצהרת כוונות ברורה לביסוס נוכחות אמיתית במדיה זו. תמונות ברמה מאוד גבוהה ולינקים למאגזין של המותג, וגם ניצול יפה של כלי האשטאג שנועדו להשביח את הנוכחות שלהם גם בשפה, גם בטון וגם בנראות הנכונה. יש ממי ללמוד וטוב שכך.

102

ASOS | אסוס הוא אחד המותגים הראשונים שפיתחו נוכחות בגוגל פלוס. הם יוצרים מעורבות תוססת ברשת החברתית הזו כי הם פועלים בה כפי הראוי ומשתמשים במירב הכלים, וכן יוזמים המון פעילויות האנגאאוט כדי ללבות את השיחה סביב עולם התוכן של המותג. 

103

Burberry | כשמותג יוקרה ותיק ומכובד כמו ברברי משתף פעולה עם כל הזדמנות שעולה ברשת החברתית, כדאי לנו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו אומרים לא להזדמנות. העמוד שלהם כמו שרק ברברי יודעים לעשות מלווה בלייף סטייל, חדשנות מבית ברברי- ממש חווית מותג מלאה דרך הכלי החברתי של גוגל. גם אם לא תפתחו נוכחות משלכם בגוגל פלוס שווה לכם לעקוב אחרי העמוד הזה, כי הוא מוסיף לִווְיַת חן לחיי השגרה.

110

Mercedes-Benz | מותגי רכב ומותגי יוקרה בתחום הרכב גילו את הפוטנציאל הטמון בעבודה נכונה בגוגל פלוס. גם פה תוכלו למצוא מדגם מרשים של מרצדס שלוקחים את העמוד למקום חדש ומכובד מתוך התפישה של קונקט, אינטראקציה- ומדביקים את הקהל בהתלהבות מהמותג וממוצריו. זהו עמוד מיוחד במינו שמייצג את כול אלו בהצלחה מרובה ומצטיין בעוד יתרונות מעניינים. תוכלו להיחשף בעמוד לאינסייטים מטעם המותג על מרצדס בנץ- ועל האקו סיסטם של רכב יוקרה זה.

109

Toyota | עוד מותג רכב שעובד בצורה חכמה בגוגל פלוס, משתף ומוסיף ערך לעולמה של טויוטה: על חדשנות בטכנולוגיה, על תערוכות רכב עולמיות והרבה מאוד על עיצוב, חזון החברה ועוד, אין ספק שהם יודעים לספר סיפור מעניין שניתן ללמוד ממנו רבות.

108

H&M | מותג אופנה שעושה בית ספר לכל האחרים- משלב בעמוד הגוגלי שלו איקוני אופנה כמו קארל לגרפלד שתמיד תמיד משתף פעולה עם רעיון הרשת החברתית, ועוד רבים וטובים כגון : Stella McCartney, Viktor & Rolf, Roberto Cavalli, הם משלבים את הקאלט של החברה בעמוד ואת הדברים שעוטפים את המותג בחייו העסקיים והיצירתיים. עמוד מעניין ששווה בהחלט לעקוב אחריו וללמוד ממנו.

107

Cadbury UK | קאדברי הוא מותג מדליק שאכן הוכיח שהוא יודע לספר סיפור מתמשך ברשת החברתית. הוא עושה זאת ביד רמה בכמה וכמה זירות דיגיטליות ובאותו אופן הוא פיתח יכולת מרשימה גם ברשת החברתית גוגל פלוס. ה”מנטרה” שהטביעו בעמוד שלהם היא לספק לכל אחד מאלה שעוקבים אחריהם הרגשת כייף בסטרים- על ידי תמונות מעוררות תיאבון לשוקולד, תוך שילוב סיפורים קטנים סביב הנושא. מדליק ומתוק במיוחד.

106

Android | לזה אני קוראת- Walk The Talk. גוגל בעצמם ובכבודם מפעילים נוכחות מרשימה לפתרונות שלהם בגוגל פלוס. אחת מהנוכחויות, העמוד המושקע של אנדרואיד בו למעשה יצרה גוגל קהילה גדולה של משתמשים שמשתפים, מקבלים עדכונים על החידושים החמים ביותר ומוכנים להיעזר בנוכחות החברתית להצגת שאלות ומתן פתרונות. 

105

 Angry Birds | העמוד הרשמי של אנגרי בירדס בגוגל פלוס- שהוא כידוע אחד מהמשחקים הפופולאריים ביותר בכל הזמנים (אם לשפוט על פי כמות ההורדות). יש כאן ממש טיימליין של המשחק הזה, כל ההיסטוריה וכל מה שרציתם לדעת על אנגרי, מיילסטונים משמעותיים בפיתוח, תחבולות חדשות וכולי. זהו ממש מאגזין חי של הדינאמיקה של המשחק שמשתמש בצורה חכמה ביותר בכלי המדיה החברתית של גוגל ויוצר על ידו חשיפה אקספוזיציונאלית לרעיון.

104

מילת סיכום. בפעמים הבאות כשאדבר על גוגל פלוס אחדד לכם עוד נקודות משמעותיות על הפלטפורמה, כבניפיט שתוכלו להפיק הודות לעבודה נכונה ברשת זו. כמו כן אציג בפניכם מבחר מחקרים שמעידים על החשיבות בעבודה ברשת חברתית זו ועל התועלת העסקית שבכוחה להפיק עבורכם. מקווה שתלוו אותי בצעד הזה בקשב הראוי ושתבינו עד כמה חשוב לבדוק מחוזות חדשים כדי לגלות איך גם המותג הפרטי שלכם יכול לפתח נוכחות תוססת ברשת חברתית זו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

  • זהרNo Gravatar says:

    אכן, הרבה חברות לא הפנימו את הפעילות בגוגל פלוס. אני שומע הרבה מנהלי שיווק אומרים שפעילות ברשת חברתית אחת, הם מתכוונים לפייסבוק, זה מספיק, אבל זה לא נכטון מכמה סיבות. האחת, לא שמים את כל הביציים (החברתיתו) בסל אחד (פייסבוק). שנית: גוגל פרוסה רחב יותר מפייסבוק, בעוד פייסבוק היא “גן סגור” לגוגל יש הרבה יותר פלטפורמות חברתיות פתוחות (יוטיוב לדוגמה).
    ואני פתוח שאת תוכלי להעיר את עינינו במאמרי ההמשך שהבטחת.

  • אריהNo Gravatar says:

    אני גם חושב שיש הרבה יתרונות בגוגל פלוס בכל הקשור לקידום בחיפושים אורגניים ובמיתוג אישי ועסקי. הבעיה היא שבישראל כמעט ולא קיימת מעורבות של גולשים וקשה מאד לכתוב פוסטים בחלל הריק…!

Leave a Reply

Your email address will not be published.