IGNITION 2015 | The Future of Digital

3344

כמו שהבטחתי אני מפרסמת עבורכם פלייליסט של תכנים על הוועידה שהייתי בה בניו יורק-  IGNITION Business Insider 2015, הפעם חשוב לי לסקור אתכם ביחד את הרצאת הפתיחה אותה העביר העורך הראשי והיזם של הביזניס אינסיידר- Henry Blodget, הנרי סקר שבע תחזיות אשר למעשה משקפות בעיניו את עתיד המדיה הדיגיטלית ואת עולם הדיגיטל וההשפעות שלו על החיים שלנו.

אעשה שני דברים : האחד, אסקור אתכם יחד את הדברים שנראו לי חשובים להקפיץ ועליהם אוסיף מסקנות ותובנות משלי, השני- אצמיד לתחתית הרשומה את המצגת המקורית על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם ולקחת ממנה תובנות ואינסייטים משלכם.

אז מה יהיה העתיד של הדיגיטל ? The Future of Digital- עתיד הדיגיטל להתעצם ולגדול ! מובייל בעלייה, Subscribing- זה השחור החדש, Native Ads רק ימשיכו לגדול ולצמוח- וההגדרה של Native על מנת שנהיה כולנו מיושרים- מודעות אשר מתנהגות בדומה לפלטפורמה בהן הן מתפרסמות- ותחשבו על כך שאפשר לקחת את הרעיון גם לחיים הפיזיים.ישנו שיפט דרמטי- העולם עובר לעולם מבוסס שירותים, שירות יהפוך למוצר המשמעותי ביותר של החברה, וכשאני אומרת שירות אני גם מגלמת בתוך האמירה- את המילה חוויה.

שקופית3

הדיגיטל יהפוך להכל, כבר היום זה ניכר במספרים- הצריכה של המדיה באופן כללי יורדת בכל ורטיקל, המקום היחיד בו יש צמיחה הוא הדיגיטל והמוטיביטור הגדול ביותר לגידול הינו המובייל.

שקופית5

מדובר בשינוי בין דורי ! אנשים לא משנים את ההתנהגויות שלהם, בכל אופן לא באופן ראדיקלי- צריכת המדיה משתנה בגלל הדורות הצעירים שנולדים לדיגיטל ועם הזמן הם יהיו הדורות שיהפכו למשמעותיים יותר- הדורות הללו גדלים בדיגיטל.

שקופית8

צריכת המדיה של דור הMillennials שונה בצורה דרמטית מהדורות הקודמים להם– המבוגרים יותר. ניתן לראות כי בני 18-24 צופים הרבה פחות בטלוויזיה מבוססת כבלים- מדובר בצניחה בארבע השנים האחרונות של יותר משלושים אחוז.

שקופית17

בעוד חמש עשרה שנה מעכשיו, ההערכות של הביזניס אינסיידר הן שכשמונים אחוז מצריכת המדיה תהיה דיגיטלית- ועל מנת שנהיה מפוקסים על המצב- כיום אנחנו עומדים על 40 אחוז בארה”ב.

שקופית18

Subscription זה הדבר הגדול הבא ! ולא מדובר בססקריבשין שקשור רק לצריכת מדיה דיגיטלית אלא בהכל- ניתן לראות זאת במספר רב של תחומים : שירותים, טלוויזיה, מוזיקה, מדיה, איקומרס ועוד. אנחנו נצפה בproliferation של שירותי ססקריבינג שונים ומגוונים- העולם הולך להיות מלא בשירותים חדשים,Subscription מודל ודיגיטל.

שקופית30

פרסום נייטיב ימשיך לפרוח– וחשוב להגיד שיש לנו נטייה לצמצם מה זה אומר פרסום נייטיב, בפועל הדרך הטובה ביותר לתאר Native Advertising היא- כל תוכן שמתאים את עצמו לסביבה ולפלייסמנט בו הוא נמצא. משמע ככל שהתוכן יהיה מתאים יותר הוא יהיה פחות אינטרוסיבי- יותר מוצלח ובעל ערך ואנשים לא ירצו בהכרח לעשות לו Ad Blocking.

שקופית35

השימוש בNative Advertising רק יעלה – אבל באופן שונה ממה שאנחנו עושים שימוש בטלוויזיה, אנחנו נדע יותר להתאים את עצמנו ואת הסיגנלים שלנו למסך הרלוונטי ולהתנהגויות של הגולשים- גם ברשתות החברתיות וגם בסרץ. זה אומר שנעבוד יותר קשה בלייצר תוכן רלוונטי לדיגיטל ונדע לייצר מסרים חכמים יותר תפורים על פי המדיה.

שקופית44

Ad Blocking כפי הנראה יפתר– וזה מסמן על משהו מאוד משמעותי ! האיכות של התוכן תעלה בצורה משמעותית מאוד- כולם כולל כל השחקנים בתחום זה יצטרכו לחשוב הרבה יותר על חווית המשתמש- ולמשתמש תהינה שתי ברירות או לשלם בכסף או לשלם בדטה- משמע או לשלם על מנוי או לשלם בכך שהמידע שלהם משמש כלי עבור המפרסמים לייצרת והנכחת מודעות.

שקופית58

הפלטפורמה הבאה החשובה ביותר תהיה– Messaging App, זה מה שנמצא בלב החוויה במובייל- זה מאנשים עושים, Messaging App נהיה יותר גדול מהרשתות החברתיות וחשוב לאמר שבאסיה אפליקציות המסרים המידיים הפכו לפלטפורמות שיש בתוכן : שירותים, בנקאות, ארנקים לתשלום ועוד ועוד, גם במערב פייסבוק עושה מאמצים אדירים להפוך את אפליקציית המסנג’ר שלה לאולר שוויצרי מלא בפעולות- כמו העברת כספים, הזמנת מוניות ותשלום על מוצרים.

שקופית71

בקרוב הטלוויזיה תתחיל להרגיש את מה שהעיתונות המודפסת מרגישה בעשור האחרון– מספר משלמי הטלוויזיה בכבלים יורד בצורה משמעותית, הצפייה צונחת ושחקני ה-OTT מתעצמים. שוק הSubscription נמצא בשיגשוג וזו הדרך החדשה לצרוך תוכן טלוויזיני- מכל מקום בכל זמן איפה ומה שאנחנו רוצים. ניתן לראות כיצד שירות כמו אמזון פריים משפיע על צרכני Amazon לשנות ולהזיז את ההרגלים שלהם ולצרוך טלוויזיה מהפלטפורמה כי הם כבר נמצאים באקו סיסטם שלה- דיגיטל מנצח פשוט בגלל שהוא פשוט, ונוח !

דיגיטל מדיה ה-New Big Media, והשחקנים הגדולים והחזקים הם אלו שינצחו- החיבור בין כוח במדיה והפצה הופך להיות לדבר המשמעותי ביותר ושחקניות עם כוח הפצה הופכות להיות לגופים החזקים ביותר בעולם.

שקופית104

כפי שהבטחתי לכם שילבתי בתחתית הרשומה את המצגת המלאה, עליה אני ממליצה לכם להסתכל ולקחת מתוכה תובנות ואינסייטים משלכם. מצידי, אני מבטיהה להמשיך ולפרסם לכם תובנות נוספות מהכנס המדהים הזה כחלק מפלייליסט התכנים שנמצא תחת התגית- IGNITION Business Insider 2015.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.