Le Web 2011 | SoLoMo

Le Web 2011 – התמה המרכזית של הכנס סובבת על רעיון ה : Social + Local + Mobile השילוב מייצג גישה שמאפשרת לנו לנתח בחוכמה את המהלכים הדיגיטלים שלנו ולהבין לאן פני התעשייה, ואֵילו מגמות מונחות על שולחן הדיונים העולמי בתחום זה. נבדקה השאלה מהי המשמעות של ההשקעות דווקא בכיוונים אלו מהפרספקטיבה של המשתמשים.

לפחות עבורי סדר הדברים על פי התמה הזו משקף מהלך הגיוני בהחלט. לנוכח העובדה שהסמאטפונים והטבאלטים חודרים אל חיינו בקצב מואץ, ולאור העובדה שהטכנולוגיה משתכללת מיום ליום מובטח שכל העשייה שלנו תנותב למקום הנכון – המקום העסקי. הקידמה הטכנולוגית מאפשרת לנו לייצר נגיעות משמעותיות עם בסיס הלקוחות שלנו, ואלה מחוזקות על ידי הקשר למשולש הקדוש הזה. אחת האמירות המקסימות ביותר בכנס הייתה האמירה הבאה שאני מצרפת לכאן, מדברי אריק שמידט יו”ר גוגל בניתוח שלו לשאלת הליבה – למה שלושת אלו הם השחקנים החשובים ביותר מבחינת התעשייה והעסקים.

Social | כי הכול בתקופה הזו הופך לSocial

Mobile | כי במובייל אנו מעבירים פחות או יותר את כל חיי המעשה.

Local | כי זה הקונטקסט שאנחנו חיים בו.

“שרשרת המזון” שעומדת מאחורי החיבור בין שלושת המגעים היא: ה- Local מזין את ה-Social והסושייל מצידו מזין את הלוקאל, וחווית ה-Social מתקבלת גם באוף ליין.

לכאורה המשפט נשמע מסובך למדי אבל אם תסתכלו לעצמכם “בלבן של העיניים” תגלו עד כמה הדבר נכון וכי זה מה שיקבע את המגמה ואת המשך הדרך. עד היום הסושייל תיפקד כזירה חברתית והמותגים “התארחו” בזירה זו ויצרו נוכחות. כאן צברנו אוהדים ושעשענו אותם, פחות או יותר – כל הזמן , על מנת שהקשר יישמר. מהיום, הדופק פועם בצורה הרבה יותר עסקית והמשמעות של הפעילות בזירת הסושייל חייבת אפוא להיות מחוברת לנקודות המכירה, דהיינו אל הלוקאל. האֶנֶייבלר של כל הסיפור הזה הוא המובייל. הוא הערוץ שמחבר למעשה בין עולמות הדיגיטל ומאפשר לנו לייצר היגיון עסקי אמיתי בזכות הקשר המתמשך אותו אנחנו טוֹווִים עם קהלי היעד שלנו.

בפאנל השקעות – שבו למעשה משתקף איפה המשפיעים העיקריים – משקיעים את הכסף שלהם עולה כי המקומות בהם מונחות ההשקעות הגדולות ביותר הם : משחקים, Social, Facebook, Mobile ובווליום חזק במיוחד, גם כל מה שקשור לאי קומרס ולקומרס ברשת החברתית. צריך לקחת בחשבון שאם אכן אלו המקומות בהם המשקיעים לוקחים סיכונים – כפי הנראה מדובר באותם המקומות אשר נוגעים במקסימום צרכנים וגולשים. תופעה זו מקלה עלינו בזיהוי מגמות במציאות המעודכנת. מתוך כך נוכל להבין באילו כיוונים החברות צריכות לשים את הפוקוס והיכן להשקיע. התמצאות זאת היא חלק אינטגראלי מהתוכניות האסטרטגיות שלהן – היערכוּת התשתיות, ההתארגנויות הפנים ארגוניות, העסקיות והשיווקיות.

אנחנו צריכים להימצֵא בנקודה בה אנו פורצים דרך ומעיזים וכלל זה צריך להיות המוטו של העסקים שלנו

Bigger. Bolder, Better

עלינו לזהות את המגמה, להחליט ללכת בעקבותיה, לבנות אסטרטגיה, להַתְווֹת חזון, יעדים ומטרות. משלב זה יש לבנות תוכנית עבודה הכוללת השקעה בתשתיות חיוניות, לחשוב על תכולות ועל מודל לניהול. כל הצעדים הללו יבטיחו שאנחנו הולכים במסלולים הנכונים, שממקסמים את הפוטנציאל הגלום בהזדמנות שניקרית לפנינו. חשוב שנדע לתכנן חכם את צעדינו דהיינו לפעול ממקום שיודע לייצר קוויק ווינס כי זוהי מהות הדיגיטל : לעבוד הרבה, מהר עם אוסף רחב יריעה של נגיעות קטנות, בינוניות וגדולות שיחד משרטטות את הסיפור השלם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.