Le Web 2013 Paris | Social & Business

2233445566

אפשר לומר שBrian Solis הוא המאהב הדיגיטלי שלי, ולא שהוא מודע לכך- מדובר באהבה חד כיוונית לחלוטין אבל אני יכולה להבטיח לכם שגם ככה היא חזקה מאוד. אני עוקבת אחרי בריאן סוליס המון שנים, ובכל פעם שיוצא לי לראות אותו בלייב על הבמה זה משמח אותי מאוד כי זה מבטיח שאלמד דברים שאפילו לא התכוונתי לחפש או לשאול. הפעם, אני רוצה ללכת אתכם צעד צעד לאורך ההרצאה המאלפת שהוא נשא בכנס Le Web Paris 2013. אשר נסבה על כמה נושאים אקטואליים : על עולם שמשתנה, ואיך הסושייל משתלב בשינוי, על החברה וההתנהגות של הגולשים ועוד. בסוף הרשומה אני מוסיפה לכם את הוידיאו של הסשן המלא הזה- ומבחינתי אבליט לכם בתוך הפוסט כמה דברים משמעותיים שאמצתי אישית, על מנת שיוכלו לשרת גם אתכם.

בריאן הוא מומחה בכמה שטחים : בסושייל מדיה, בתרבויות העולם, בהתנהגויות של אנשים- ובהבנת אופייה של החברה שלנו. הוא מדבר רבות על המחקר שבו הוא עוסק לאורך השנים האחרונות לגבי הטכנולוגיות שמשבשות את מה שקורה סביבנו, ובעיניו שיבוש זה לא מקבל ביטוי רק בשינוי של המדיה אלא גם בדרך בה אנחנו עושים עסקים. מבחינתו עשר השנים הקרובות לא תקרינה לנו–  אלא תקרינה בגללינו. זוהי המשמעות הגדולה שהשינוי שמתחולל בשנים האחרונות מביא איתו. העתיד מונח בידיים של אלו שמייצרים את הDisrupt Market- את שיבוש התעשיות והעסקים. רעיון זה מְזַמֵן לנו להכיר נקודת מבט חדשה, ובריאן אכן מאתגר אותנו לנקוט באותה גישה כלומר- מוטל עלינו לגרום לזה לקרות ולא לחכות שזה יקרה לנו. 

חדשנות מעיקרה להציג משהו חדש אבל גורם ה- disruption מביא בפנינו דרך חדשה, זו מגמה שדוחפת אותנו לעשות דברים אחרת, ובצורה שלא נוסתה בעבר. חשוב לאמץ שיטה זו של “חשיבה מעוצבת”, שמשמעה לחשוב על תהליך מושכל של מערך שיטתי שהשפעתו תורגש- מערכת שיטתית שתזעזע תעשיות שלמות, וזו בדיוק התקופה הכי טובה לעשות זאת כי אנו חיים בתקופה מעניינת שבה כולנו מחוברים ! הוא קורא לדור שלנו: Gen C – דור הקונקטיביים. הרי זו עובדה שאנו נמצאים בעולם מאוד קונקטיבי, כאשר במציאות של היום לוקח לילדים “למשוך” שש דקות של ריכוז עד לנקודה שהם חייבים לבדוק מה חדש בסושייל שלהם, או באפליקציות של הסלולר שלהם. במלים אחרות זוהי רמת הריכוז שאנחנו מתמודדים איתה- רמת האי ריכוז 

עצם שימת הלב- הפכה לקומודיטי מאוד נדיר וקשה להשגהונתון זה מתווסף לעובדה שאנו מנסים להשיג שימת לב בתקופה בה קם דור חדש של צרכני מידע, זהו דור הדיסלייק שטורח להביע אי מרוצות, והמשימה שלנו היא להעניק לדור הזה השראה יוצאת דופן על מנת שהוא בכלל ישים לב אלינו. לכן אנחנו חייבים לפעול כשלנגד עינינו חזון ברור שמגדיר מי אנחנו ומה בידינו להציע. הוא טוען שהעניין מבוסס על מתמטיקה פשוטה- אם אדם רגיל מבין מה אתם עושים אז אתם כבר נמצאים בחצי הדרך ללהפוך לקומודיטי ! 

2233447788

יזמים צריכים להיות מוּנָעים מנקודת המוצא של חשיבה מדויקת, ולא ממניעי האגו או מֵעֶמדה פאסיבית שמתבטאת בחוסר הקשבה, אלא מתוך התייחסות לדברים שיש להם משמעות לחייהם של האנשים. עליהם לאתר את הבעיה ולמצוא את ההזדמנות הנכונה ליישם את הפתרון שהם מביאים לאקו סיסטם זה. כך משבשים בפועל את השוק על ידי מתן פתרון לבעיות אמיתיות. חברות שהצליחו בכך בתקופה האחרונה ניגשו לבנות את התוכנית שלהן על בסיס המודל הזה של עיצוב תהליך שתכליתו לפתור בעיה ולענות לצורך אמיתי. הדבר החשוב ביותר שרובנו מפספסים ולא טורחים להתעכב עליו הוא לשאול- למה ? רובינו מדברים על התוצאות, כגון מה אנחנו עושים ואיך אנחנו עושים אך איננו שואלים את עצמנו מספיק- למה !

אתם צריכים להבהיר לעצמכם- מה אתם מייצגים בחיי האנשים שמשתמשים במוצר או בשירות שלכם. יעד זה למעשה מותנה בארבעה כללים עיקריים : 1. שאתם מבינים את הבעיה ואת הצורך שעולה מהשטח 2. שאתם מודעים לקונטקסט בו אתם נמצאים ומסוגלים להציע את הפתרון הרלוונטי שלכם מול כל מה שקורה סביבכם. 3. שאתם יכולים להביא גם בהמשך סדרה של פתרונות קריאטיביים- בכדי לפתור את כל מה שצץ על דרככם ולפעול מתוך חזון פרוגרסיבי. והנקודה הרביעית והחשובה ביותר- אתם חייבים להכניס ממד ביקורתי והיגיון אובייקטיבי לשיטתכם- על מנת שתהיו מוכנים לבדוק את הפתרון שלכם שוב ושוב ללא לֵאוּת. רק כך תוכלו להוציא אותו לפועל בצורה חכמה. 

223388765

בריאן מסיים עם אמירה חזקה מאוד בעיני- הוא אומר שאנחנו צריכים להתחיל לחשוב כמו Nike שהיתה פעם חברה “חד ממדית” שמייצרת נעליים, ובאבולציה שלה כחברה הפכה למותג טכנולוגי, חברת דטה, מספקת שירותים ופלטפורמה לכל דבר– צירפתי לכם את ההרצאה המקורית, אותה הוא העלה לרשת על מנת שתהיה זמינה לכול.

כמו כן צירפתי את ההרצאה המקורית מהכנס באורך מלא – 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.