The Customer Journey to Online Purchase

35465985

לדעתי, אחת החברות המעניינות ביותר בעולם הינה גוגל, ומה שהופך אותה לעוד יותר מעניינת מהפלטפורמה שהיא מציעה ומהתפוצה של הכלים המגוונים והפתרונות שלה- הינה העובדה שהחברה הזו באופן תמידי משתפת במידע עדכני, ענייני ומועיל שעוזר לנו כאנשי שיווק לעבוד נכון יותר. הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם לאחד הכלים המוצלחים שגוגל שחררה לאחרונה ואותו מצאתי בחיפושי ברשת. כלי שיכול לעזור לכם להבין לעומקו את “המסע של ההחלטות של הצרכן ברשת”- מה משפיע עליו ומתי. הכלי הוא מחולק על פי קטגוריות ואזורים בעולם – ואני אעבור אתכם על הדברים המרכזיים על מנת שתוכלו להתמצא ביוטיליטי זה, וכמו כן כמו תמיד אני מוסיפה ומציגה לעיניכם את הכלי עצמו כך תוכלו להכירו ממקור ראשון, רצ”ב- Link.

243654

צריך לשים לב שהכלי מאפשר לערוך חלוקה אופיינית בין מדינות ובין קטגוריות.למרבה הצער אין מיקוד על ישראל, אך בכל זאת ניתן לעשות שימוש בכלי עם פרמטרים מקבילים, אם נחתוך את המיפוי לפי המדינות שקרובות ביותר לאקו סיסטם המקומי שלנו. בכל פעם שנצליב בין מדינה לתעשייה נקבל למעשה מסע לקוחות שונה – ונראה בפועל מה גוגל ממליצה לנו לעשות על מנת שנוכל לבנות פנל פעולה אטרקטיבי מול קהל היעד שלנו.

לקחתי לדוגמא חיתוך בין תחום הקמעונאות לבין מיפוי של ארה”ב על מנת שנוכל להסתכל יחד על הכלי ועל יכולת ההצלבה שלו וללמוד מהפנל הנגלה לנגד עינינו. כפי שתוכלו לראות בצילום המסך שצירפתי לכאן- המסע של הלקוח מחולק למעשה לארבע פעימות : מודעות, שיקולי קניה, כוונת קניה, החלטה. במקרה של קמעונאות בחיתוך גאוגרפי לארה”ב נגלה שהשלב הראשון שמומלץ על ידי גוגל הוא השימוש במודעות דיספליי בדיגיטל, כמניע לפעולה דרך מודעות ושיקולי הקניה. הפעימה הבאה, של כוונת הקניה, כבר נמצאת באזורים החדשים של סושייל ושל מייל, שם למעשה הצרכנים יכולים להתייעץ עם האחרים ולגבש את החלטתם. החלק של ההחלטה מגובה במגוון פעולות טקטיות שמגיעות לסגירה בפועל : חיפוש שעונה לצורך שנובע מכוונה ברורה, והצעות ערך ישירות שמבוססות על החיפוש. 

354648

בשקף הבא תוכלו לראות חיתוך על פי ימי הפעילות – על אותו עיקרון של הצלבה : בין קמעונאות למיפוי גיאוגרפי של ארה”ב. כמו כן- בגרף הבא שצירפתי לכם לרשומה, תוכלו להבחין גם בשוני מובהק בין הימים השונים, אם תשלבו בין החיתוך הקודם לחיתוך לפי הימים תוכלו לשקלל בצורה קולעת את זמני הפעילות שלכם ואת אופן הפעולה על מנת למקסם הוצאה מול הכנסה בפועל.

24343

מילת סיכום. הכלי הזה והפוסט המתאר אותו כאן באים להדגיש לכם נקודה חשובה: מסעו של הלקוח אינו אחיד הוא משתנה מתעשייה לתעשייה, וכמו כן המסלול משתנה לפי אזורים שונים ברחבי העולם. בנוסף לכך חשוב להתייחס גם לשיטות המתחדשות בעולם הסחר הדיגיטלי, ובזמן פיצוח המסע של הלקוח על ידי הצלבה בין התעשייה שלכם למקום בו אתם פעילים מסחרית תצטרכו לסגל לעצמכם חשיבה דינאמית לאור העובדה שהפיצוח שלכם לא נשאר יציב, ולאורך זמן יחולו גם בו שינויים תוך כדי תנועה שכן האקו סיסטם העסקי משתנה כל הזמן. חשוב לפתח יכולות מבית שמסוגלות לנתח את תמונת המצב על בסיס קבוע על ידי כלים כאלו ואחרים לגבי ה”קליינט ג’ורני” של הלקוח שלכם ולהבין בכל שלב איפה ואיך ראוי לפעול.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.