Transaction & Big Data

במסגרת קטגורית הBig Dataבבלוג שלי אני רוצה הפעם להתעכב אתכם על תוכן שאני מיבאת עבורכם מאימרקטר. מאמר שעוסק במחקר סביב טרנסאקציות של לקוחות בדיגיטל, ובוחן את האינפורמציה הנדרשת סביב ההזדמנות של ביג דטה. במחקר עסק בשאלה איפה מתרכזות למעשה התנועות והפעולות המעניינות ביותר בעולם הביג דטה בעיני המותגים המסחריים – ומה לדעתם שווה את ההשקעה, כמו כן מה פחות. אעבור אתכם על הנקודות המרכזיות, וכן כתמיד – למי שרוצה לקרוא את המקור, רצ”ב- Link.

גופים פיננסים וגופים מתחום הבריאות בארה”ב, הם אלו שמתקדמים יותר מכול עסק אחר באימוץ פתרונות של ביג דטה. הדבר תקף במיוחד לגבי מוסדות פיננסיים ושירותים פיננסיים היכולים להשתמש בהרגלי הצריכה של הלקוחות והדטה שנוצרת מכך על מנת לעבות את רשימת האינדיקטורים שלהם ולהתעדכן בטרנדים ובצרכים האקטואליים של השוק- מול צרכיו האינדודואלים של הצרכן. באמצעות הדטה המתקבלת הגופים מעידים על כך שהם מצליחים לייצר פתרונות מתאימים לחתך הוורטיקלי שזוהה בדרך זו. מחקר שנערך ביולי 2013 מטעם חברת מחקר שעוסקת בדטה ובאנליזה- מצא כי 68 אחוז מקרב מנהלים בכירים בתעשיות המובילות העידו כי הם מתכוונים להשקיע למעלה ממיליון דולר ביישומים ופתרונות של ביג דטה בשנה הנוכחית, בעוד ש19 אחוז מוכנים להשקיע יותר מ10 מיליון דולר. כמו כן להערכתם עד 2016 מחצית מהמשתתפים במחקר מתכוונים להשקיע יותר מ10 מיליון דולר בהשקעות הדרושות להקמת תשתיות ופתרונות ביג דטה.

המחקר מצא כי מחלקות שונות בארגון נכונות להשקיע בפתרונות שנובעים ממניעים שונים לגבי השימוש בביג דטה. מתוכם  77 אחוז ענו כי מאגר הביג דטה מייצר פתרונות פרקטים של יעול מערכי השיווק והמכירות, מקל על ניהול סיכונים, עוזר לגילוי הונאות וחיזוק האבטחה. בנוסף צוין עוד פקטור עסקי משמעותי עליו ענו במחקר 68 אחוז: כאן נעו הנשאלים בין שני תחומים עסקיים חשובים, הראשון- זיהוי מוצרים חדשים ופיתוחם החדשני על פי הדטה המנותחת, והשני- עריכת מחקר יסודי לגבי ההזדמנויות של פיתוח IT שהוגדר כחלק משמעותי לעסקים בעיני 64 אחוז מהמשתתפים במחקר.

תוכלו לראות בגרף הבא את החלוקה לדרגות החשיבות של הנושא על פי התשובות של משתתפי המחקר – במקום הראשון הוצב נושא השיווק והמכירות !

Source eMarketer

בגרף הבא תוכלו לראות את החלוקה לסוגי המידע בסיווג מאגר הדטה לנושאים  אשר עיניינו את בעלי העסקים באופן המירבי- אוסף הטרנסאקציות של הלקוחות בפועל כדטה שמאפשרת קודם כל להכיר את הלקוח על בסיס תנועותיו השגרתיות, ולאחר מכן לנתח את הדטה שהתקבלה בדרך זו ולחלץ ממנה תובנות רלוונטיות. עניין זה נרשם כיעד הראשון של העסקים, לפי ש 82 אחוז ענו כי זה סוג הדטה שיכול להועיל להם לצמיחה. עוד כמה סוגי דטה נמצאו בפוקוס, כגון איסוף אינפורמציה עם נתונים רלוונטיים על הלקוחות בצד הפיננסי, ולא פחות חשוב- הדטה שמגיעה מהרשתות החברתיות וההתנהגויות של הגולשים עניינה 65 אחוז מהמשתתפים במחקר.

Source eMarketer

מילת סיכום- לחברות ניתנת הבחירה בדרך המועדפת לאמץ את עולם הביג דטה ואת התהליכים הנבנים סביבו אל מול סוגים שונים של דטה אותם הן יכולות לבחון. ביכולתן לזרז את התהליכים האנליטיים של החברה, וכמו כן לערוך אנליזה שתהיה יותר מוכוונת לבדיקה צמודה של הרגלי הצריכה של הלקוחות ומתוך כך להשביח את המהלכים הבאים של החברה. החוכמה היא לדעת איך לעשות אינטגרציה חכמה בין המקורות הנפרדים של הדטה הקיימת ברשת ולאבחן מהם הנתונים הנחוצים לנו בפועל.

ההתמקדות בשאלות הנכונות תביא מאליה את התשובות הנכונות. אין ספק שניכר שינוי בתמונת המצב, מעצם העובדה שארגונים מצהירים על רצונם לייצר מערכות אנליטיות טובות יותר להעמקת האינטגרציה בין תהליכים שנועדו לקידום לבין שיטות טכנולוגיות מעולם הביג דטה. הממצאים מראים הלכה למעשה שזהו ערוץ תנועה חיוני לעבודה ושהרוב “הבלתי דומם” של עולם הסחר כבר הבין שניתן לעשות עם ערוץ זה דברים טובים ומתוחכמים ביותר שישפיעו בפועל על צמיחתה של החברה ועל הגידול הכמותי של לקוחותיה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.