The Power of Video

אני שמה בHold קטן את סדרת “מנהל השיווק הוא מנהל השוק” (לינק לפוסט הראשון) מפני שחשוב לי לשתף אתכם בסיפור קטן עם ערך מוסף. סיפור קצת אישי שבהמשך ייצר לכם היגיון ואם באמת יצליח לי אז הוא יוכל לשמש לכם גם ככלי.

החלטתי לפתוח לחברי היקר בלוג אחרי הרבה מאוד זמן שהוא מנג’ס לי בנושא. ובדיעבד אחת העכבות הגדולות ביותר שמנעו ממני לעשות זאת הסתברה לי כמאוד פשוטה לפתרון. קשה לו לכתובהוא יודע אבל זה יוצא במאמצים גדולים. מצד שני הוא מצטלם נפלא עובר מצלמה ברמה מאוד גבוהה ויש לו פרזנטציה שלא ראיתי אצל הרבה אנשים. פתאום הבנתי שהכיוון שלנו צריך להיות וידאו בלוג קרי בעגה המקצועית Vlog.

התחלתי לחקור בנושא ולבדוק מה קורה ברשת, לא שלא הייתי מודעת לכוח הזה לפני כן אבל לא ממש הייתי מוכוונת מטרה ל”תעלה” הזו כמו שהייתי סביב פרויקט הVlog שלו. העולם שגיליתי פשוט עצום הכוח של סרט מול פוסט כתוב עם תמונה פתאום שינה אצלי הכול בראש ועשה לי חשק עז להפוך ביום את הבלוג שלי ל”וולוגן” … טוב אני לא כל כך אוהבת להצטלם ופרזנטציות אני נותנת מול קהל חי ונושם לכן מהר מאוד החלטתי לרדת מהסיפור אבל, לא באנו לדבר עלי .

יצאתי למשימת החיפוש של נקודות הבעד ולמה כדאי לצאת למהלך הזה וגיליתי המון סיבות שחיזקו אותי בפתרון אפרוט לכם אותן כאן עם הרחבה כך שגם אתם תוכלו להרוויח מהמחקרון שלי.

למה כדאי לפתוח Vlog ? או במינימום לשלב באופן משמעותי את כלי הוידיאו כאחד מהכלים המובילים בתכנים אותם את מעלים :

Personality included הדבר הראשון והמשמעותי ביותר ששכנע אותי העובדה שיש פה פשוט אישיות הוספת ה”אני” אל התוכן והנגשתו אל האחר הופכת את כל חווית המפגש לשונה לכלי חזק ואמיתי קיימת בכלי עוצמת מפגש שיוצרת להערכתי אפקט ששום כלי אחר לא יכול לה.

קריאות ככלי לחיזוק מול קהל היעד שלנו בהמשך לבעיה הקיימת בקרב קהל לא מבוטל המתקשה בכתיבה באופן קואורלטיבי קיים קהל לא פחות גדול שמתקשה בקריאה. כלי הוידיאו מאפשר העברת תכנים ללקוחות בעלי ריכוז פחות גבוה שאינם מסוגלים לקרוא מאמרים גדולים וארוכים. בדרך זו ניתן לדחוס כמות משמעותית של תכנים שעוברת בצורה “אכילה” הרבה יותר.

עוצמת התוכן הויראלי אנשים פשוט אוהבים לשרשר סרטים מוצלחים, צמצמתי את העולמות שיכולים להפוך לויראליים בעולם של וידיאו לארבעה : הומור, חדשותי, הצצה אל מאחורי הקלעים או ערך מוסף הכולל טיפים. חשוב להדגיש שכתרבות צרכנית אנשים אוהבים לשרשר תוכן וידיאו, לכן כל אחד מארבעת הפרמטרים הללו במבנה התוכן יכולים להפוך את הסרטון שלכם ל”נפיץ ויראלי” ברשת (עין ערך סוזן בויל).

מתן טיפים כאסטרטגיית תוכן אחד הדברים המשמעותיים שעובדים ברשת כעסק שרוצה לשווק את עצמו הוא כלי של טיפים, לתת ולחלק מידע להראות שאנחנו יודעים ולעזור. כל אלו מושכים ויוצרים עוגן ונותנים לנו גושפנקה לשווק את עצמנו כאינסטנציה בתחומינו. כלי הוידיאו נהדר למטרה זו הדרך בה ההסבר עובר והאפשרות של כל אחד מאיתנו להפיק סרטון בו אנחנו מעבירים מידע בפשטות אך בחוכמה יוצר באופן מידי כוח וסינרגיה. כמו כן כרעיון אנחנו יכולים פשוט לייצר בית ספר מקוון לכל מי שבאמתחתו הרבה מידע והרבה תוכן אותו הוא רוצה להעביר ויכול להפוך את המתחם שלו למתחם שיוצר מעין מכון לימוד מקוון לתחומו.

חכם ופשוט זו נקודה משמעותית שמדגישה בעיני ולתפישת עולמי את החוזק של הכלי,  דווקא בגלל שהחומרים מועלים כתוכן גולשים ובעיקר מפני שהם אינם מלוטשים כפרסומת מהוקצעת ומלוקקת גורם ויוצר בקרב הצרכן לחיבור גבוה יותר בגובה העיניים וליכולת להאמין למסרים באותו אופן שאנחנו מאמינים להמלצה של חבר.

רב ערוציות עצם העובדה שאנחנו מעלים סרטים לרשת דרך אתרי שיתוף קבצי וידאו ופותחים ערוץ בYouTube או ב Vimeo(מתחם שיתוף קבצי וידאו שנראה נפלא בעיני) ומשם אנחנו משרשרים את החומרים שלנו לבלוג שלנו או לכל מתחם בו אנחנו פועלים יוצר אצלנו באופן אוטומאטי עבודה ברב ערוציות. ברמה הטקטית זו נקודה מאוד חשובה כי היא בונה את הנראות שלנו ברשת ומייצרת את האפקט המצטבר. חשוב להדגיש שאם כבר עשינו מהלך כזה וייצרנו ערוץ בYouTube רצוי מאוד שנמתג אותו ונהפוך אותו בעצמו לכלי שיווקי בארגז הכלים שלנו. חשוב להדגיש גם עובדה נוספת והיא עובדת השרשור קל לשרשר תכני וידאו ממקום למקום והם יוצרים בולטות מאוד משמעותית בתוכן השונה העולה ברשת.

Look & Feel תוכן רב שכבתי למי שלא הולך רחוק ולא פותח בלוג וידיאו כמוני, חשוב לזכור שהכלי הזה חייב להיות מתומהל בסט הכלים השונים במתחם שלכם. הכנסת וידאו, תמונה וטקסט יוצר את האווירה ואת הרוויה הרב שכבתית של התוכן שלכם כמו כן ברמה החזותית הוספת סרטונים משדרת מייד על מתחם מתקדם ומייצר Look מאוד חדשני ומזמין.

פרזנטציה סרט זו הזדמנות, הזדמנות לייצר פרזנטציה של הדמות שלכם בפני קהל רחב בנקודת זמן אחת !

כלים להפקה הכול נהיה פשוט ובהישג יד כל סלולר וכל מצלמה הכי פשוטה יכולה להפוך בדקה למסרטה, כמו כן כלי העריכה השונים הקיימים ברשת מאפשרים לנו להפוך בן רגע לעורך קטן של התכנים שלנו. אני אישית משתמשת בכלי מדהים של Adobe – Adobe Premiere כלי קצת כבד להתקנה אבל קחו בחשבון שקיימים אין ספור של כלים חינמיים ברשת בהם ניתן לערוך את הסרטים ולהעלות אותם כהפקה עצמית.

הפיכת מצגת לסרטון תעיזו זהו המסר שיש לי להדגיש בנקודה הזו גיליתי שהכול ניתן ברשת כל שנשאר הוא לבקש. יש לכם אפשרות למשל להפוך מצגת ppt לקובץ avi ובכך יצרתם סרטון באפס השקעה ובאפס עלויות. יש עשרות תוכנות המאפשרות המרה מכל קובץ שתרצו לאחר כל שנשאר הוא להקליד ברשת “ממה למה” ותקבלו את התוצאה הרצויה חשוב לזכור ולהוסיף את המילה בחינם והיא תעזור לכם להגיע לכל אותן התוצאות של כלי החינם הקיימים ברשת.

החלק הבא בפוסט נכתב בשיתוף עם הדס אדלר שהיא אלופת הסרטונים והשימוש במתחם YouTube שווה לכם לקפוץ לביקור ב Vlog שלה

השימוש בפלטפורמת השיווק בוידיאו תופש תאוצה יותר ויותר YouTube כמתחם תוכן וידאו של גולשים מדורג במקום הרביעי מבין כל אתרי האינטרנט ושומר ביציבות על מקומו בראש הטבלה לאורך זמן (מקור alexa.com). אין ספק כי זו מגמה המסמנת את הפוטנציאל האדיר הקיים בשיווק בכלי הוידיאו ובמתחמי הוידיאו השונים. לפני כעשור סרטונים מקוונים היו רק קצת יותר מרעיון זאת מאחר והתקשורת הרשתית הייתה איטית, רוחב הפס היה מוגבל והכלים היו יקרים ומגושמים. אך הדינמיות בה מתפתח האינטרנט היא זו שהפכה את רעיון יצירת הסרטונים למציאות וכיום מיליוני אנשים מכל העולם מתקשרים באמצעות סרטונים ברשת.
העובדות :  13.5 שעות וידאו מועלות לYouTube מידי דקה !  20% מגולשי כל העולם גולשים כל יום לYouTube !  בנוסף חשוב לציין כי העובדה שהיא נקנתה ב 2006 על ידי גוגל ב 1.6 בליון דולר רק מחזקת את התחום ואת הקידום על ידה במנועי החיפוש.
 
יותר אנשים משתמשים בפלטפורמת השיווק באינטרנט מאחר והשיווק דרך סרטוני וידיאו הינו בחינם היום כבר ידוע שמרבית גולשי האינטרנט מעדיפים לצפות בוידיאו קצר מאשר לקרוא טקסט, הוידיאו מאפשר הזדהות של הצופה, תהליך הרישום הינו קצר ומאפשר חשיפה מיידית לקהל גדול של צופים, שיווק ויראלי וכן אפשרויות רבות לקידום הסרטון, כגון שתילת הסרטון באתר האישי שלך בצורה פשוטה, מהירה ועוד…
 
ישנם כללים וטיפים ליצירת סרטון מנצח שיעזרו לכם לחזק את המיתוג שלכם, כגון : פתיחה מסקרנת, סיפור אישי, נגיעה ברגש, נתינת ערך לצופה, אפקט הWOW שייצר זכירות איכותית לסרטון. חשוב לשמור על אורך סרטונים יחסית קצרים על מנת שלא נאבד את הקשב של הלקוח, חשוב לקדם את הסרטונים ברשתותה חברתיות כמו כן חשוב לזכור להוסיף בסוף הסרטון מניע ליציאה לפעולה, פרטי התקשרות וכולי.

צירפתי לכם שני סרטונים מתוך סדרה אשר מדגימים בצורה טובה מאוד לדעתי שקצת קריאטיביות יכולה להצמיח סרט לעניין :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

31 comments

 • RT @zoharu פוסט חדש בבלוג של זוהר אוריין , למה להשתמש בוידאו
  http://j.mp/8wDqrz

 • biran eyal says:

  RT @https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו 🙂

 • biran eyal says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו 🙂

 • אני חושבת שחשוב לשלב בין שתי המדיות, כפי שיש אנשים שאינם מסוגלים לקרוא טקסט ארוך, אחרים לא מתקשרים טוב עם וידאו….

  חשוב להעביר תכנים מעניינים כטקסטים כתובים, וכשבאים לצלם סרטון להעלאה לאינטרנט, חייבים להשקיע הרבה יותר בבחירת הלוקיישן עריכת התמליל, אורך הסרטון – אסור שיעלה על שתי דקות, מקסימום שתיים וחצי, וחייב להיות באופן ויזואלי משהו מעניין יותר שקורה ולא רק פרצופו של הקריין…

  נשלחים אליי כל הזמן סרטונים שלאחר השלישי או הרביעי, אני מאלצת את עצמי לראות אחד או שניים נוספים – וכאן זה נגמר!
  וידאו הוא מדיה רבת עוצמה – רק כשיודעים כיצד למקסם ת יכולותיה ולהביא לצופה משהו זכיר ובעל ערך

 • Hadas Adler says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו

 • כאמור, אני משתמשת על בסיס קבוע בפלטפורמה זו, ואני חייבת להעיד שמעבר לחשש הראשוני של צילום וידאו והעלאתו לרשת, יש משהו מאד משחרר בעמידה מול מצלמה והעברת ערך לעולם.
  ככלי שיווקי אני יכולה להעיד שהוידאו מייצר לי הכנסות ותורם בצורה משמעותית לחיזוק המיתוג ברשת.

  זהר, כרגיל, פוסט נהדר.

  הדס אדלר
  שיווק חברתי ברשת.

 • kerentairi says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו 🙂

 • RT @zoharu: https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו 🙂

 • יעליNo Gravatar says:

  מסכימה לכל מילה.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  לאלון , איל , הדס וקרן תודה רבה על הריטווטים 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יעלי ידעתי שתתחברי .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אירית אני מסכימה איתך, לדעתי ולטעמי הדבר הנכון ביותר הוא לחקור , לבדוק וללמוד מה עובד ברשת ורק לאחר מכן לצאת למשימת ההפקה העצמית.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הדס שכנעת אותי , מבחינתי בכל אופן יקח עוד רגע או שניים עד שאוכל לצאת למהלך כזה , אני בדיוק עובדת כרגע על שתי הרצאות קצרות אותן אני רוצה להוסיף לבלוג גם כפוסט וגם כתוכן זמין משום מה עדיין קשה לי עם האאוטינג הזה .

  אולי אני אעשה בשלב הראשון סרט וידאו מול מצגת כששומעים אותי מדברת ורק לאחר מכן אצא בפרזנטציה מקיפה . תודה על הביקור והכי חשוב תודה על התוספת המשמעותית שלך בפוסט זה .

 • מוריתNo Gravatar says:

  פוסט מצוין כהרגלך 🙂
  עוד על למה וידאו – לפי סקר TIM מיולי 79.5% מהגולשים צופים בתכני וידאו באינטרנט, אחוז שכנראה רק יגדל ככל שתכני טלויזיה, סדרות וכו’ יהיו זמינים יותר ברשת ללא עלות וללא פרסומות. המסקנה הברורה היא החשיבות של שימוש בתכני וידאו – ו Vlogs איתם.
  אחד הערוצים שאנחנו ממליצים עליהם לארגונים הוא צילום העובדים שלהם ושיתוף בתחושות שלהם לגבי העבודה בארגון. כלי מצוין לבניית מיתוג המעסיק – שזמין עכשיו גם לארגונים קטנים ולא רק למעסיקים הגדולים.
  אחת החברות המוצלחות שאנחנו מכירים בתחום הפקת וידאו ותוכן לאינטרנט היא Yoji-films, חברים טובים שאנחנו משתפים איתם פעולה, ואפילו צילמו אותי לסרטון קצרצר על נושא מיתוג המעסיק בוידאו: http://bit.ly/4Avido
  תודה זהר!
  מורית

 • Oren Gutman says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/12/the-power-of-video/ פוסט חדש בבלוג שלי , למה להשתמש בוידאו . מקווה שתהנו 🙂

 • Amir TaiarNo Gravatar says:

  מעולה!
  תודה רבה על עוד פוסט מעולה!!!

 • Lior SionNo Gravatar says:

  הי,

  תודה על הפוסט הרציני והמצויין.. אני מסתובב בסיבת וידיאו כבר הרבה זמן, וחייב לציין שברמה האישית זה פשוט לא עושה לי את זה – לא כיוצר ולא כצופה, אני מעדיף את המילה הכתובה – אבל אני יודע שמשתמשים רבים מתנהגים אחרת..

  מה שאת כותבת על וידיאו טוב, יצירתי ומושך הוא נכון – וכל מה שאת כותבת מעבר לזה (ויראליות, הצגת מסר ומוצר) נכון לגבי סרטי וידיאו כאלה. הבעיה שיצירת סרט וידיאו טוב (ויצירתי..) היא הרבה יותר קשה ומסובכת מכתיבה טובה ויצירתית. העלות של תקשורת וידיאו קבועה (vlog) תהיה לדעתי ברוב המקרים ללא ROI מספק. גם הצמיחה באתרי וידיאו לא מאוד מרשימה – איכשהו זה מוצר מאוד אטרקטיבי שכולם מאוד אוהבים אבל הוא עדיין לא מספק את הסחורה.. אני לא מבין בדיוק למה.

 • אחלה של פוסט . שיתפתי בפייסבוק
  🙂
  תודה !
  ליפז מושקט

 • זהר,
  כרגיל אצלך פוסט מושקע ומצוין.
  אהבתי מאד.

  שבת שלום ומבורך.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי מורית . הסרט ממש טוב . ראיתי פעמיים תודה … ממליצה לכולם .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אמיר, אורן, פיני וליפז תודה רבה על הפרגון .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי לירן, אני חייבת להגיד שאני לא מסכימה איתך כלל. אני מסתובבת הרבה בסביבות של וידאו ואני רואה הלכה למעשה איך אפשר ליצר עניין בפשטות . כמו כן מבחינת קידום להערתי את “מוצר קידום” טוב יותר במדיה חברתית …

 • היי זהר
  מסכימה בהחלט כי הוידאו הוא כלי שיווקי מספר אחד היום במדיה.
  כמה נתונים מעניינים על יוטיוב – מסתבר ורבים צופים ביוטיוב אך פחות מ1% מעלים חומרים לאתר.
  ולגבי צילום והפקת סרטי וידאו – רק מצלמה לא מספיקה על מנת שהסרטון יצא בר צפייה.
  יש צורך במיני הפקה הכולל צלם מקצועי, מקרופון, סטינג סביר, תאורה ותסריט

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי אורלי אני לא בטוחה שצריך את כל הצוות שציינת . שווה לנסות לבד ולבדוק עם עצמנו מה הן היכולות שלנו לפעמים האמצעים הקיימים כיום מפתיעים מאוד וניתן להגיע לתוצאות מאוד איכותיות . קחי בחשבון שדווקא הסיבה שהסרט לא נראה מלוקק ועשוי על ידי איש מקצוע עשוי להנגיש את המסר ברמה הרבה יותר “אכילה” כפי שכבר כתבתי בפוסט .

 • אהרוןNo Gravatar says:

  סרטוני וידאו לבלוגים עסקיים הם דרך מעולה לשווק מוצר או שירות, שהרי אין כמו מראה עיניים חי, נושם ובועט.

  יחד עם זאת, כדאי לשים לב שסרטון וידאו בבלוג עסקי, כמוהו כדין כסרט פרסומת שיווקי לכל דבר. הוא חייב להעשות בצורה מקצועית, אחרת לא רק שהמטרה תוחמץ אלא גם עשוי להיגרם נזק לבעליו.

  לדוגמא: לא כל איש מקצוע מעולה ורהוט עם יכולת פרזנטציה מופלאה ‘עובר מסך.’ בנקודה זו הוא יהיה חייב לתרגל מיומנוות הופעה בפני מצלמה או לתת אדם אחר, מתאים יותר, לעשות זאת במקומו.

  חג שמח.

 • ערוצי צפיה בוידיו הוא עוד ערוץ לדעתי לצרכני תוכן , שכדאי לנצלו לטובת שיווק, יו טיוב הוא חלק בילתי ניפרד מהמדיה החברתית.
  כרגיל כמו כל הפוסטים שלך פוסט חשוב ומעולה, שיהיה לך שבוע טוב 🙂

 • זהר, כרגיל נהניתי לקרוא וללמוד נושא שלא הכרתי בעולם התוכן ברשת.
  אורן

 • איזה יופי
  like music to my ears (אם ככה כותבים את זה)

  בידידות,
  אסף חמץ
  נאנוק
  http://www.nanook.co.il

  נ.ב- שווה להפגש מתי שהוא על קפה