Le Web 2012 | Instagram

הכותרות העיקריות שיצאו מהראיון עם Kevin Systrom המנכ”ל והבעלים של אינסטגרם  בLe Web 2012 – עסקו בעיקר במה לא במקום בהיבט החיובי – “מה כן”. המיקוד היה בניתוק המובנה של אינסטגרם מTwitter ובעובדה שאינסטגרם פתאום הפכה מסטארטאפ חביב וקטן עם אנרגיה של מתחילים – לחברה מיושבת שנצבעת מן הסתם בצבעים של אינטרסים עסקיים שלא תמיד מתיישבים עם האינטרסים של הגולש. הכל נכון – ואני לא מתכוונת לסתור את האמירות הללו. אבל אני מאמינה בחתירה לתשובות פוזיטיביות “מה כן” ולאו דווקא נגאטיביות “מה לא”. לכן, בפוסט הזה אציג לפניכם את נקודת מבטי על העניינים המרכזיים שהוצאתי מהראיון הזה..

החזון של אינסטגרם – לגעת בהרבה מאוד אנשים שישתפו את הרגעים הכי קטנים אינסטגרם שואפת להיות פלטפורמה של מיליארד משתמשים ואין סיבה שזה לא יקרה – כי כיום יש יותר מכשירי מובייל מאשרPC והעולם רק הולך בכיוון זה יותר ויותר. אין חשש שהם לא יגיעו לשם אבל החוויה שהם רוצים לייצר חייבת להשתמר כחוויה אותנטית וכפלטפורמה שעוזרת לאנשים לשתף את הרגעים הקטנים והמשמעותיים עבורם.

הסטארטאפ שנכנס לתוך עסק מיושב – כשהסטארטאפ נכנס לחברה גדולה הוא מפיח רוח חיים חדשה בארגון ה”חסות” – אבל במקביל גם הוא מקבל תמיכה מחודשת מהחברה שכבר עברה תהליכי הישתנות. זה מאפשר לסטארטאפ לקבל גב ולקדם תהליכים מורכבים במהירות. חברה מיושבת עשוייה לשמש כמקור מידע רב תועלת עבור סטארטאפ שנכנס לתוכה  כי הם כבר עברו תהליכי פיתוח ומסוגלים לעשות אימפלמנטציה לכל הידע וליכולות שהתמקצעו ולתרום להתפתחות המוצר והגדלת שוָוקָיו.

איך עושים כסף מכל זה, והאם זה נכון לחשוב כך – למי ששמתעדכן במדיה וגם עירני לגבי התנודות – לאחרונה Facebook יצאו בהצהרה פומבית שהם אכן עומדים לבצע מוניטיזציה לאינסטגרם ולהתחיל בפרסום מודעות לבסיס הגולשים בפלטפורמה. למי שלא קרא אני ממליצה לכם להיכנס ללינק הבא – Link וכן רצוי באופן כללי לעקוב אחר Business Insider.com , מדיה שמאפשרת לכם להיחשף להתפתחות עולם התקשורת הזה .

ולענייננו ולשאלה האם זה לגיטימי. החברה משתנה וזה בסדר – יישומים ופלטפורמות שמוקמות אמורות להיות בתנועה ולהתפתח. כמו כן, זה נאיבי לחשוב שפלטפורמה מגיעה לסקייל גדול ולא תנסה לייצר מכך מוניטיזציה. זה כל הרעיון וצריך להסתכל על חצי כוס המלאה’ היישום נבנה על פי צורך מובהק של המשתמשים, נותן לו מענה ומייצר חוויה, יוטיליטי חדשני שמדייק ומשביח את עצמו תוך כדי תנועה על פי תנועת המשתמשים. אבל בשלב מסויים הפלטפורמה צריכה “להתבגר” ולדאוג לאינטרס הכלכלי, זה גם מבטיח שהיא תתפתח ותתקדם !

מילת סיכום. לדעתי שווה לכם לשמוע את הראיון מלה ווב אותו צירפתי לפוסט, שכן הפוסט עצמו הוא תיאור האירוע ואינו מהווה תמליל של הראיון – אלא חילוץ התובנות המשמעותיות שרציתי להעביר כתוצאה מפאנל זה, מנקודת מבטי האישית. – מקווה שהַדגשים שלי יועילו גם לכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.