Netflix | When Viewers Become Hooked ?

images

האם אתם יודעים מהי הנקודה בזמן בה אתם מתמכרים לסדרת טלוויזיה ? – יכול להיות שנטפליקס תדע לספק לכם את התשובות לכך, וזאת באמצעות היכולת שלה להתעמק בדטה שלה ולבחון בתוכה כיצד אנשים מתנהגים בפועל. נטפליקס שחררה את הנתונים הללו ולמעשה הם מהווים עדות לכך ש-Data יכולה להפוך לכלי חזק מאוד אשר מספר לנו בצורה ברורה על התנהגויות ובכך יכול לעזור לנו- To Hack into ולפעול על פי הדרך שבה אנשים מתנהגים בפועל .

אעבור אתכם על הדברים המשמעותיים מהנתונים המקוריים של נטפליקס, למי שרוצה להתעמק ולקרוא את הידיעה המקורית של החברה רצ”ב – Link.

HouseOfCards

Netflix יודעת באילו תכנים המשתמשים שלה צופים, היא מבינה דרך המערכות שלה ויודעת לזהות כל קליק שאנחנו עושים כשאנחנו מסתכלים בטלוויזיה, החברה יכולה לבצע באמצעות המידע הזה פרדיקציה מבוססת על הדטה ולהבין אילו סדרות יהפכו להיות ללהיט עבורנו- ומה יהפוך להתמכרות מבחינתנו וזאת עוד לפני שאנחנו מבינים זאת בעצמנו.

החברה החליטה לחשוף מעט נתונים מבוסס היוזרים שלה ועל הרגלי ההתמכרות שלהם לסדרות, תוך מיקוד השאלה- מתי למעשה אנחנו מתמכרים ? באיזה פרק של הסדרה ? למעשה, באמצעות הסטרימינג של הדטה שיש לנטפליקס על המשתמשים שלה היא יכולה להפוך למומחית באנליזה של- TV Binge-Watching Habits, נטפליקס יכולה לבצע פרדיקציה אמיתית של הטרנדים אשר הופכים אותנו המשתמשים למכורים לתוכן זה או אחר.

על פי האנליסטים של נטפליקס הרוב הגדול של הצופים– יותר מ70 אחוז יסתכלו על כל הסדרה כולה מרגע שהם עוברים מספר פרקים מסויים. אבל חשוב להגיד שה-Tipping Point משתנה בין תוכניות טלוויזיה שונות ובין מדינות (תרבויוות שונות). למשל, הנקודה בה אוסטרלים הופכים להיות למכורים בבית הקלפים מתרחשת בפרק חמש, בעוד שרוב העולם נהיה מכור לסדרה בפרק השלישי.

כפי הנראה עובדה זו מעידה על כך שאוסטרלים הם קצת יותר מנותקים ויש להם אופי מסויים אשר גורם להם להשהות את ההתמכרות שלהם לסדרות. בשני המקרים ניתן להבין מהדטה את הפתיליה אשר גורמת להתמכרות בסדרה כמו בית הקלפים- למרות שאני חייבת להודות על עצמי שהתמכרתי כבר בפרק הראשון.

תוכלו לראות בגרף המצורף הבא, את הBreakdown של הסדרות אל מול מספר הפרקים- והמדינות השונות, אם ניקח את דוגמת “כתום זה השחור החדש”- שוב נוכל לראות שההתמכרות ברוב העולם לסדרה מתרחשת בפרק שלוש.

Netflix_Hooked_Australia

המשוואה של ההתמכרות לסדרות על פי נטפליקס הינה :  מספר הפרקים שלקח למשתמש לראות ומה שמגדיר את ההתמכרות הוא שלאחר צפייה במספר הפרקים המדובר המשתמש צפה בסדרה כולה- ניתן לראות על פי המספרים של נטפליקס שמדובר ב-70 אחוז מהצופים אשר הופכים להיות מכורים וצופים בעונה כולה אחרי צפיה במספר הפרקים אשר הופך אותם למכורים לתוכן בפועל.

נטפליקס למעשה שוברת פרדיגמות של הטלוויזיה הישנה והמסורתית– אשר נשענת על תפיסת פרקי הפיילוט, ומוכיחה שנדרש מספר פרקים על מנת להראות האם נוצר ה-Traction לתוכן- לא כל סדרה מייד מייצרת את ההתמכרות ואת ה-Performing הנדרש. למשל, נטפליקס מצאה שMad Men  יוצרת התמכרות רק בפרק השישי וגורמת לצופים להדבק אל הכסא ולראות את העונה במלואה.

בנטפליקס מעידים כי ההרגלים המסורתיים של הטלוויזיה ביצירת פרקי פילוט מתנפצים לאור הדטה שהחברה מוציאה ומראה בפועל שיותר מ-20 תוכניות שונות ב-16 שווקים שונים, מתנהגות באופן שונה לגמרי ואף אחד לא נתפס לסדרה ב-Hooked בשלב הפיילוט, עובדה זו מכריחה חברות תוכן אשר יוצרות סדרות להתעקש על שיטה חדשה אשר מציגה את כל הפרקים בבת אחת- תפיסה זו מתיישרת באופן חכם יותר להרגלי הצפיה של האנשים ויכולה בפועל לייצר הוקינג לתוכן באופן הרבה יותר סקיילבלית.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.