Profitable Growth in the Digital Age | PwC

pwc

זו אינה הפעם הראשונה שאני מציפה לכם מידע ודטה ממקור זה, אני עוקבת אחר PWC וחטיבת המחקר הבינלאומית של הפירמה הרבה שנים- מדובר בגוף מחקר מעניין שסוקר את השינוי ומייצר בעיני הרבה מאוד תובנות משמעותיות וערך- בכל הקשור לעידן הדיגיטלי ולחיבור של הארגונים הגדולים לנושא. הפעם, אני רוצה לשתף אתכם במסמך מיוחד מאוד, אולי אחד הניירות הטובים ביותר אליהם אני נחשפתי ! אשר פורס בפנינו את ההזדמנות שנוצרת עבור עסקים באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות.

באקלים העכשווי לייצר צמיחה כלכלית זה אתגר לא קטן, אבל דיגיטל יכול לשחק תפקיד מרכזי ומשמעותי שמהווה פוטנציאל גידול, זאת במיקוד על אתרי איקומרס ועל פיתוח ערך מוסף ללקוחות באמצעות ערוצים חדשים ושיטות חדשות. כל אלו, יכולים להוות בידול תחרותי ולייצר לכם עסקים חדשים בפועל, וכמובן לכוון גם לקהלים חדשים שמייצרים רווניוז חדש וכתוצאה- Growth, צמיחה.

נקודת המבט הזו דורשת אסטרטגיה עסקית לפעילות במרחב הדיגיטלי– בשונה ממה שאנחנו חושבים לא מדובר באסטרטגיה דיגיטלית, אלא משהו הרבה הרבה יותר משמעותי- וזאת, כיצד אתם יכולים לנתב את הפעילות העסקית שלכם ואת קו הביזניס שלכם אל ערוצים חדשים וקהלים שונים- על הפלטפורמה הטכנולוגית. 

ההחלטה של מה עושים עם ההזדמנות הדיגיטלית בפרספקטיבה של יצירת עסקים חדשים או חיזוק קיימים- יכולה להיות מורכבת וOverwhelming, זו הסיבה שהרבה מאוד ארגונים נכשלים במשימה הזו ולא מבינים במדויק את ההזדמנות עבורם ! או אפילו גרוע מכך- בשל הבלבול וחוסר ההבנה ישנם ארגונים אשר נוטים ללכת לכיוונים של “המתנה והתבוננות מהצד”- שתכתיב להם את המקומות אליהם כדאי ללכת רק כשיראו כיצד אחרים מצליחים. אבל, המתנה זו טעות ביסוד ! שכן בדיוק בנקודה זו ישנו אוקינוס כחול אותו ניתן לנצל ולייצר פער משמעותי מול התחרות, הזמן הינו פקטור משמעותי לטובת יצירת הראשוניות וניצול הפער הנקודתי המדובר.

חשוב להבין שלא לבחור בגישה עסקית דיגיטלית– זו כבר אינה אופציה. לא עובר שבוע ובו אנחנו מקבלים תזכורת לכך שהמציאות הדיגיטלית, והעידן הנוכחי מביא איתו כוח משמעותי באמצעות טכנולוגיות חדשות- הזדמנויות שלמעשה משבשות לחלוטין עסקים מסורתיים ומודלים שקיימים מאות בשנים. מודלים אלו מציעים הזדמנויות חדשניות ליצור דרך רעננה של הבאת ערך עבור צרכנים. יחד עם זאת- לזוז מהר מדי, בלי שאנחנו מחזיקים מבט בהיר לגבי הדברים שאנחנו צריכים על מנת שנוכל לשבש לעצמנו את העסק הקיים- זו גם טעות.

אז מה למעשה צריך לעשות על מנת להצליח ולא לפספס הזדמנויות כל כך קריטיות ? ישנם שלושה מפתחות משמעותיים שאתם צריכים לקחת בחשבון :

– הכרות מעמיקה של הלקוחות שלכם והשוק.

– הגדרה ברורה של השאיפות שלכם ומה יהיו הקריטריונים שלכם להצלחה.

– הגדרה ברורה וזיהוי של הדרך הנכונה ביותר על מנת להשיג את אותן מטרות ויעדים.

אתם צריכים לדעת ולהבין את הלקוחות אם אתם רוצים להחזיר את הנאמנות שלהם, חשוב להגדיר בצורה ברורה מה זה אומר הצלחה מבחינתכם ? באופן שמבוסס על שתי הנחות היסוד הללו כרצפה איכותית לפעולה, תוכלו להגדיר את הדרך האסטרטגית הנכונה ביותר עבורכם. לבטח השאלות הללו יגרמו לכם לעבוד יותר קשה ויהפכו את הבחירות למורכבות יותר- אבל זה יעזור לכם לשחרר את הפוטנציאל המלא שמתאים עבורכם בעידן הדיגיטלי.

הצמיחה של טכנולוגות דיגיטל ומובייל– שינתה בצורה דראסטית את הDNA של הלקוחות, של הצרכנים- השינויים הדמוגרפיים הללו הופכים את כל הצרכנים המשמעותיים ל-Digital Natives עובדה זו הופכת לנורמה שתקבע את הדרך בה צרכנים מתנהגים בעשור הקרוב. זה מכריח אתכם לשאול את עצמכם- כמה באמת אנחנו מכירים את הלקוחות העכשווים וכמה באמת אנחנו עונים על הצרכים והמהווים שלהם בהתחשב לדרך החדשה אליה הם רגילים ?

pwc4

השאלה המהותית שאתם צריכים להעמיד לעצמכם הינה– האם אתם מוכנים להישרדות ? האם אתם מוכנים לנצח ולצמוח באמצעות היכולות החדשות שהעידן הדיגיטלי מזמן לכם ? הדור הדיגיטלי גדל- והוא הופך את הדיגיטל לנורמה של עולם הB2C ועולם הB2B. כל אלו יוצרים רמות שונות של מוכנות דיגיטלית, ואתם צריכים להיות ערוכים אליה על מנת שתוכלו לנצח במגרשים המשחקים החדש.

pwc3

טכנולוגיות דיגיטליות עשו טרנספורמציה לScope – ושינו את הסקייל ואת הפוטנציאל של העסקים בעשור האחרון. מכיוון שזו המציאות החדשה שלנו, היא למעשה שיבשה מודלים עסקיים מסורתיים באחוזים שתעשיות שלמות מעולם לא דמיינו. חשוב להבין שהאקסלרציה של השינוי לא תעצור, צמיחה פוטנציאלית דורשת ומהותי לאמץ הבנה מעמיקה על מנת שתוכלו למקסם את מה שהעידן הדיגיטלי מאפשר. המחשבה של מה יכול להחשב להצלחה עבור הארגון שלכם והבנתהפוטנציאל וההזדמנויות שטמונות במרחב הדיגיטלי- מהווה פקטור קריטי על מנת שתוכלו להשיג את מטרות הצמיחה שלכם. אלו שרתמו את הפוטנציאל ישיגו תוצאות גדולות בהרבה יותר מהמתחרים, וייצרו מעורבות שמובילה לאיכות הקשר עם לקוחותיהם- במבט על העתיד.

ישנם שלושה גלים שמהווים את ההזדמנויות עבור ארגונים לטובת השגת פוטנציאל גדול יותר לצמיחה :

First Wave – הגל הראשון– השבחת הפוטנציאל מהאיקומרס דרך חווית לקוח הרבה יותר טובה, הצעת ערך משכנעת יותר ויצירת חדשנות אפקטיבית משבשת עם תמחור חכם ומתוחכם יותר.

Second Wave– הגל הדיגיטלי השני– פיתוח פלטפורמות והצעות שמעודדות את הלקוחות שלכם לשתף את הדטה, ציר הדטה הוא זה שיבנה עבורכם את היכולת להגביר את נאמנות הלקוח- יגדיל את הרווחים ויוריד בעלויות של התפעול בעתיד !

Third Wave– הגל הדיגיטלי השלישי– גל שדורש מכם להתנהג כ”שומר הסף” של הלקוחות שלכם שחושב דרך האינטרס של הלקוח, זאת בכדי שהדטה שהלקוחות משתפים- תפגוש את הצרכים שלהם בתוך מערכת היחסים באמצעות הצעות מפרגנות וחכמות שמתאימות ספציפית להם בכל הקשור לעולם השירותים והמוצרים שלכם.

pwc2

אתם תצטרכו אסטרטגיה עסקית עבור המוכנות לעידן הדיגיטלי–  על מנת שתוכלו לפתח את הארגון שלכם תצטרכו להתעסק עם העסקיים העכשווים- ומהם לפתח ולהתפתח אל ההזדמנויות לצמיחה שנשענות על ההזדמנות הדיגיטלית. זה אומר שאתם צריכים לאמץ יותר קולבורציה, תפיסת חדשנות עם אימפקט גדול יותר וקבלת החלטות הרבה יותר מהירה- כל אלו בווליומים הרבה יותר גדולים מאי פעם.

אנחנו חיים בעידן בו צריך לאתגר את המנהיגים של החברה באופן חדש שלא היה כאן בעבר, בתוך הזמן הזה של השינוי צריך לשמור ולהגן על הערך והמונטין של הנכסים הקיימים- ובמקביל לייצר טרנספורמציה לדרך בה העסק מתנהל ואין ספק שנדרשת כאן אקסלרציה לתוכניות של שינוי על מנת שכל זה יקרה.

pwc6

מילת סיכום. כולי תקווה שהסקירה הנוכחית יצרה אצלכם את הטלטלה הנכונה וגרמה לכם להתפקס ולהסתכל על ההזדמנות מתוך דחיפות וגם מיקוד באזורים החשובים. כפי שהבטחתי המסמך המקורי מצורף עבורכם- על מנת שתוכלו לצלול אליו, וכמובן שאני ממליצה על כך מאוד.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.