Slideshare & Content

כתבתי בעבר פוסט ארוך על מקורות מידע ברשת לינק הבטחתי שארחיב על מתחם Slideshare ולפני שאתחיל, אספר לכם כי שמעתי ממישהו ברשת משהו נחמד, הוא מצא פרשנות לזירה זו הYouTube של המצגות כינוי מוצלח בעיני שחשבתי שיהיה נכון לשתף כקדימון של רשומה זו. למקום הזה יש המון להציע הן ברמת התכנים אותם אנחנו מחפשים והן בדרך שלנו לתת ביטוי לתכנים של החברה, ארגון או של העסק הפרטי והקטן שלנו… ולכן אני פורסת לכם כאן מעיין Guide קטן של התנהלות גם ברמת המחקר והחיפוש וגם ברמת המיתוג ויצירת הנוכחות שלכם.

חיפוש מידע הדבר המרכזי המומלץ במתחם זה הוא חיפוש המידע, באופן טבעי המידע שתמצאו יהיה תוכן מצגתי המועלה על ידי אנשים שונים מכל העולם בתחומים מגוונים. מערכת החיפוש קלה ונוחה וניתן להגיע לתכנים מעולים שיכולים לעזור לכם בגיבוש הרעיונות שלכם ולהוות מקור השראה נהדר לעבודה. זהו בית ספר מקוון לעסקים, התחומים השונים המועלים כאן יכולים להוות case study איכותי עבורכם בכמעט כל נושא אותו תבחרו.

קטגוריות חיפוש מנוע החיפוש מתאפשר ומאפשר בכמה אופנים, על פי קטגוריות , חיפוש חופשי במנוע של המתחם או על פי פופולאריות שיכולה להיחתך על פי נושאים וגם על פי זמנים. שימו לב שבקטגוריות החיפוש המתחם מייצר תיעדוף של תכנים פופולאריים לא רק בממשק הנוכחי כי גם במקומות אחרים למשל : תעדוף התכנים אשר הועלו בFacebook ובTwitter. כמו כן ניתן לחתוך מידע על פי תוכן המצגת ומה היא כוללת, מצגות יכולות לכלול וידאו, אודיו ועוד … תיכף נדבר על האפשרויות השונות. ניתן לראות את התכנים המובילים של היום הנוכחי בתחום נבחר, או לסירוגין מה הם התכנים המובילים לשבוע או לחודש האחרון. הקטגוריות נחלקות לתחומים מובילים הכוללים בין היתר : כלכלה, מדיה חברתית, אינטרנט, בריאות , עיצוב , טכנולוגיה , לימודים ועוד…

שמירת המצגות ניתן להוריד את רוב המצגות מהרשת בקובץ PDF, (למעט קבצים שנסגרו לאופציה זו) כמו כן תמיד ניתן לייצר צילומי מסך ולהעתיק לדף מצגת שלכם, זאת במידה ותרצו לשלב תכנים שמצאתם כאן בחומרים מקוריים שלכם. אני אישית עוד לא מצאתי את הדרך להפוך קבצי PDF ל PPT למרות שניסיתי … אבל בכל מקרה אם חשוב לכם לאמץ שקף כזה או אחר ממצגת טובה שמצאתם תמיד תוכלו להפוך את הקבצים לקבצי jepg או לייצר שמירת מסך ולהעתיק לקובץ משלכם.

מתחם ממותג משלכם לא כולם מודעים לעובדה כי ניתן ורצוי לייצר לעצמכם שטח מצגות משלכם, המתחם יכול לקבל סממני מיתוג שלכם, פרטים על החברה, לוגו עסקי, שרשור לאתר החברה ועוד … בשטח זו תוכלו להעלות תכנים אותם תרצו לחשוף לקהל הרחב. דרך נוספת למתג את עצמכם ברשת ולהרחיב את הFoot Print שלכם. מקום כזה יכול לשרת אתכם כעוגן של תוכן , אתם יכולים להכניס בו מצגות שיווקיות, מצגות שמציגות תכנים ושירותים של החברה שלכם ומצגות שמעבירות ערך מוסף על העולמות אותם אתם סובבים. כמובן, כמו בכל מקום ברשת כדאי ורצוי להיות כמה שפחות מכירתיים וכמה שיותר ערכיים. ככל שתעבירו ערך ותתנו משהו בעל שווי אמיתי כך תייצרו נוכחות יותר אפקטיבית. קחו בחשבון שניתן לקחת תכנים כתובים שלכם למשל פוסטים שכתבתם כמדריכים ולהפוך אותם למצגת , אני מצרפת לכם דוגמא לפוסט שלי שהפך לתוכן מצגתי מילון יחסים במדיה החברתית.

העלאת מצגות בצד הטכני העלאת המצגות קלה למדי, כדאי להעלות קבצי PPT פתוחים, כמו כן קחו בחשבון שכמו בכל מתחם אינטרנטי יש בעיות קלות בהגירה מעברית לאנגלית, רצוי מאוד להפריד במצגות בין האנגלית והעברית ולבטל את כל הכניסות וההנפשות שהיו לכם במצגת. הכוח של הEmbed ניתן למשוך מהמתחם מצגות אשר אתם העלאתם למתחמים שונים בהם אתם פעילים, כמו כן, ניתן להכין כאן מצגת מושלמת ולהציג דרכה בכנס או אירוע בו אתם משתתפים (במידה ויש אינטרנט כמובן !) שימו לב שחשוב לדעת ששילוב של קבצי Embed באתר שלכם גם עוזר ברמת SEO טיפ קטן אבל משמעותי. כמו כן ברור שתוכלו למשוך דרך הקוד מצגות של אחרים גם לתוך תכנים מקוריים שאתם כותבים וגם כקובץ אותו אתה רוצים להציג בפני עצמו במתחם זה או אחר.

שילוב של YouTube קיימים טריקים ממש מקסימים ייחודים למתחם זה, ניתן להעלות מצגת ולשלב בתוכה קובץ וידאו משורשר ישירות מYouTube ניתן לשלוט במיקום הקובץ בסט השקפים שלכם ובכך להכין מצגת מוכנה להצגה הן ברמת הON line וגם כהכנה לOffline, ניתן לשלב באותה מידה גם קבצי אודיו בלבד.

קידום בSlideshare קחו בחשבון שאם אתם מעלים תכנים אשר משורשרים אל מתחמים אחרים ומאומבדים בזירות אחרות אתם צפויים להיות מופתעים, לי אישית קרה כבר פעמיים  שמצגת שהעליתי קודמה לעמוד הבית של המתחם בגלל פופולאריות נקודתית. לא נראה לי שצריך להסביר הרבה את ערך הקידום והחשיפה העסקית האיכותית שאתם זוכים לה במידה וקודמתם. AdShare ממש כמו רכישת קמפיין מגוגל או קמפיין בFacebook גם כאן ניתן לרכוש קמפיין וקידום למצגות שלכם ככלי עסקי, כגילוי נאות חשוב לי להגיד שלא ניסיתי מעולם את האופציה הזו אבל נראה לי שחשוב לציין שהיא קיימת.

חיבור לבלוג כדאי לשים לב לקטגוריות המוצעות ניתן למשוך את הקבצים המועלים הן שלכם והן של אחרים, שימו לב כי קיימות מתחת למצגת אופציות שונות להעברת הקבצים חשוב לייצר מקסימום התאמה כך שאם הבלוג שלכם מתנהל על פלטפורמת WordPress כמובן שכדאי שתבחרו באופציה זו וכן הלאה. החשיבות היא בהתאמת הקוד למתחם בו אתם פעילים כך שיתקבל בצורה הטובה, הזמינה והאיכותית ביותר. כמו כן חיבור לLinkedin חיבור לFacebook ניתן לייצר חיבור אוטומאטי בין המתחם לזירות אלו, בכל פעם בו תעלו מצגת היא תתעדכן באופן אוטומאטי במתחמים שלכם, זהו הקישור הקיים ברשת , הסינרגיה הRSS, של התכנים שלכם ממקום למקום.

הכוח של מצגת בתוך פוסט שאנחנו כותבים קחו בחשבון ששילוב של מצגות ברשומות שלכם תמיד מוסיף ערך, כמובן מתוך הקפדה על תאימות התכנים והבאת ערך מוסף, זוהי האופציה שלנו לייצר רב גוניות ושימוש ברב שכבתיות התוכנית הקיימת ברשת בעוצמות. כמו כן יש קהל רב שצרכנות המידע שלו בנויה טוב יותר לתוכן מצגתי זו האופציה שלכם להמשיק את התוכן שלכם גם לקהל זה.

מתחם מורכב זהו מתחם עם המון אופציות ואין אפשרות להכיל ברשומה אחת את כולן. קיים כאן עולם ומלואו מאופציה של יצירת אירוע או חשיפה לאירועים של אחרים, יצירת קבוצה בנושא מסוים כי שימו לב התוכן במתחם זה הוא המלך אין ספק בעניין, הזמנת חברים ואינטראקציה יש לכם אפשרות לעקוב אחרי אחרים, לענות להם בתכני המצגות שלהם כמו כן יש לכם אפשרות לייצר Playlist של המצגות המועדפות עליכם. נתון זה משמעותי כי הוא משקף את עולם התוכן שלכם אל מעבר לתכנים אשר אתם מייצרים כך מי שנחשף אל הזירה שלכם יכול להכיר אתכם ואת תחומי העניין שלכם. יש אפשרות מהמתחם עצמו לשרשר את התכנים ישירות אל Social Media אחרים כגון Twitter, Facebook ועוד ….

צירפתי לכם מצגת מדליקה שמצאתי על מדיה חברתית לארגונים כמובן שגם היא מגיעה מSlideshare דוגמא טובה הבאה להראות לכם איך משתלב תוכן מצגתי בתוך פוסט Build In מקווה שתהינו ..

 

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

23 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.