Visiting Other Blogs

Visiting Other Blogs & Creating Our Footprint in the net … מדברים על הסוגיה הזו המון, (בייחוד בחו”ל) ובכל זאת הרבה פחות גם נעשה בפועל. מוסכם על הכול שכשיטת שיווק אפקטיבית במדיה חברתית מודל התגובתיות בבלוגים של אחרים אכן עובד ! יתרה מכך המודל הזה מהווה את אחד העוגנים המשמעותיים ביותר ליצירת טביעת רגל מקצועית ואיכותית בלוקיישנים מוכרים היוצרים טרפיק (וכך חוזר חלילה אל המתחם שלנו בין אם במסגרת של בלוג או של אתר). אמנם קשה, זה סיזיפי, וזה מחייב ובכך מפחית כפי הנראה את הרצון לאמץ וליישם את הגישה המוצעת, למרות ההכרה ביעילותה. בפוסט ארוך בו ניתחתי מחקר שנעשה על מדיה חברתית לאן ב2010  ציינתי שפעילות זו הוכתרה כטובה ביותר ומשמעותית ביותר באקטים השונים שלנו במדיה חברתית, אקטים שיווקים המחזירים עצמם בסינרגיה. 

משנים את השיח ברשת : לפני שאתחיל את הפוסט לגופו אספר לכם אנקדוטה קטנה : אשר לקוחה מתכנית טלוויזיה בשם Mad Men בערוץ HBO, הסדרה מגוללת את סיפור חיי משרדי הפרסום של פעם (היו זמנים…) באחד הפרקים האחרונים של הסדרה אומר השחקן המוביל שתפקיד הפרסום הוא לשנות את כיוון השיחה בנושאים שלקוחות המשרד מעוניינים להשפיע בהם. מעניין שדבר כנראה לא השתנה ברצון השיווקי שלנו מזה מאה שנים. כולנו רוצים להשפיע על השיחה ועל דעתו של הלקוח דרך כלים פרסומיים שיווקים כאלו או אחרים. אלא שהפעם השינוי המשמעותי מתבטא בכך שהכוח אכן עבר לידי לקהל ובשביל שנהיה שם ונשפיע אנחנו צריכים לייצר נוכחות, כזו שמייצרת תגובתיות  חלק גדול ממיתוג התוכן שאנחנו יכולים ורוצים לייצר קשור באופן ישיר לפעילות השיחתית והדיאלוג שאנחנו יוצרים באופן יזום ברשת Online Conversion וכפי הנראה זהו שם המשחק. (ממליצה לראות את הסדרה בלי שום קשר לפוסט)

בשלב זה אני מרחיבה את הנושא ומכלילה בתוכו נוכחות תגובתית, שיחתית  במתחמים נוספים כגון Facebook וTwitter ופורומים מקצועיים כאלו ואחרים. חשוב לי להדגיש שכאלף בית של חשיבה שיווקית אדם בעל ידע ובעל חוכמת חיים שרוצה להחצין את מקצועיותו ולהראות נוכחות רשת צריך לאמץ גישת “הטיול ברשת”  ונוכחות בSpread. מבין המתחמים בהם ניתן לייצר את הFoot Print שלנו : בחרתי עבורכם מספר אפשרויות לפעילות נכונה שתייצר את טביעת הרגל שלכם, ויש לשים לב כי הראשונה היא החשובה ביותר ובגללה למעשה “נולד” הפוסט הזה.

המלצה מרכזית : לבחור עשרה בלוגים בהם אנחנו עונים באופן קבוע, אנחנו צריכים להגדיר לעצמנו את הנישה בה אנחנו רוצים לייצר נוכחות. למצוא בין עשרה לחמישה עשר בלוגים במתחמים עצמאיים אשר עוסקים בתחום שלנו ולהשתלב בשיחה, ובנקודה זו נסו לבחור בלוגים כשמראש אתם מודעים לכך שייצרו שבט וקהילה הקשורים לתחומכם כך תוכלו להישען על הכוח שהם צברו ליצירת בולטות שלכם. שימו לב לכך שהתגובתיות שלכם עשוייה להשפיע על הזירה המקצועית אבל במקביל גם ללקוחות פוטנציאלים החשופים לבלוגים אלו מתחמים שעבדו קשה ובזיעת אפיים על רייטינג ויצרו קהל לקוחות כך שאתם יכולים למנף דרכם מבחינה שיווקית את הפעילות שלכם.

תוכלו להכניס את הבלוגים למועדפים שלכם להיכנס אליהם על בסיס קבוע או לסירוגין להירשם להתראות על פוסטים חדשים ולקבל על כך תזכורת ישירות למייל שלכם Google Alert, עצם העובדה שתייצרו ביקורים קבועים במתחמים של אחרים תפיק עבורכם מספר תוצאות רבות תועלת 1. אתם וודאי אולי עשויים ללמוד על תחומכם יותר אם תהיו ערניים ותקראו את התכנים (כן, זו הייתה עקיצה קטנה לישראלים הלא סבלנים) 2. תוכלו להישען על טרפיק שאחרים יצרו ובכך לגרום להגדלת הנוחכות שלכם אבל הדבר מחייב שכן תצטרכו מצידכם להשקיע בתגובות איכותיות ובולטות. מעצם העובדה שאתם עונים, הנכם מקבלים חשיפה של קהל שאחרים עמלו עליו ובכך מייצרים נוכחות שלכם בעיקבות התגובה אתם גם מפנים את לקוחות הבלוגים האחרים אל האתר שלכם וחוזר חלילה כל התנועה הזו תיתרחש אך ורק אם תהיו איכותיים ובעלי ערך מוסף בתגובה שלכם.

ללמוד מאחרים בהמשך להערת הסוגריים שלי אני מדגישה את הנתון הזה. עצם העובדה שאנחנו מבקרים על בסיס קבוע במתחמי תוכן עוזרת לנו באופן מובהק להעמיק בעולם התוכן שלנו ומי יודע אולי גם תיקחו ותאמצו שתיים שלוש תובנות תוך כדי שיטוט.

אני פורשת לכם בנקודות עם פירוט קטן מתחת לכל נקודה באילו מתחמים תוכלו להיות פעילים :

פורומים מקצועיים בתחומכם או רשתות חברתיות סגמנטאליות לעולם התוכן שלכם זה המקום והמומנטום להראות את המומחיות שלכם בתחום, קחו בחשבון שקהלי היעד שלכם מסתובבים כאן ומחפשים תשובות אם תהיו כאן ותגיבו בהכרח תייצרו נוכחות שיכולה להוביל ללידים שיווקים איכותיים.

פורומים בThe Marker Cafe בקפה ישנן הרבה קהילות מקצועיות בתחומים שונים, והבולטות שלכם בדיונים של חברים או לסירוגין העלאת תכנים מקוריים שלכם לדיון ייצרו טביעת רגל משמעותית כמו כן קחו בחשבון כי אתם מרוויחים ממתחם הזוכה לתעדוף משמעותי במנועי החיפוש ולרייטינג שנוצר על ידי אחרים.

פעילות בדסק של גלובס זהו מתחם יחסית חדש המאפשר לכם להיחשף בפוטנציאל אל למעלה מ150 אלף קוראים איכותיים של גלובס, קהל בחתך סוציואקונומי גבוה, קהל בכיר. זו במה איכותית  להשארת תגובות וחיזוק הקשר שלכם לידע בתחומכם ברמה המקצועית.

פעילות בFacebook בסטאטוס של אחרים הנוכחות שלכם במתחם זה נגזרת מהסטאטוסים אותם אתם מעלים, אך לא פחות חשוב גם התגובתיות שלכם והנוכחות שלכם אצל אחרים, עצם העובדה שתהיו נוכחים בתוכן של אחרים תגרום לכם להיחשף לקהל הסובב את החברים שלכם ובכך תוכלו להרחיב את הקהילה שלכם את השבט שלכם, השוני הגדול במתחם זה הוא האפשרות שלכם להראות את הכישורים החברתיים שלכם, זהו מתחם חברתי לפני הכול וזאת גם ההזדמנות שלכם לערבב את האישיות שלכם כלפי חוץ.

פעילות בTwitter שואלים אותי לא פעם מה אני עושה כאן, אני יכולה להגיד לכם באופן מפורש שהדבר הראשון שאני עושה זה לקרוא תכנים של אחרים והדבר השני המשמעותי הוא כרטיס של יחסים, כרטיס חברתי אני מנהלת מגע ודיאלוג תגובתי ומשמעותו יצירת נוכחות שאינה יכולה להירכש במקום אחר ברמה עוצמתית כמו שניתן להשיג מפעילות במתחם זה.

לענות במתחם YouTube כן, כן כשאתם משוטטים במתחם זה, מושכים Embed כזה או אחר לצרכים שלכם, מתרשמים מסרט כזה או אחר, קחו דקה ותשאירו תגובה אין לכם מושג איזה ערך מוסף משמעותי תגובתיות כזו יכולה להניב עבורכם.

לענות לשאלות בLinkedin דיברתי על מתחם זה לא פעם ויש לי פוסט גדול על הנושא שכתבתי לא  מזמן לכן לא אכביר במילים. אין ספק שנוכחות במתחם התשובות והשאלות של LInkedin שווה השקעה מיתוגית תוכנית רמת דרג.

כמו-כן יש לענות בבלוג שלנו לשאלות המתעוררות במהלכו ! אין ספק כפאנץ ליין בכל הנוגע לנושא התגובתיות שלכם במתחמים השונים ברשת. אי לכך אל תחסכו בהשקעה הכול כך חשובה שהיא הצורך לענות בבלוג שלכם לתגובות לפוסטים שכתבתם : התאמצתם, שיווקתם , הבאתם את הקהל שלכם אליכם בכל הדרכים עליהן כתבתי בעבר וגם בדרכים הנזכרות לעיל בפוסט הנוכחי ! ובכן תשקיעו עוד mile קטן ותגיבו לתגובות שקיבלתם בבלוג הדבר משמעותי, והוא מייצר את ההבדל, זו שיחה וזו מהותה של המדיה החברתית. תזכרו נכון שזה נשמע מפחיד אבל אין צורך לעשות את הכול בו ביום, קיים פה גורם הזמן והבנייה המתפתחת באפקט מצטבר…

בחרתי סרטון מYouTube המעביר נכון לדעתי את המקצב עליו אני מדברת…

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

26 comments

 • זהר,

  תודה על מאמר מקצועי מחכים ומפורט.
  שמח להתעשר מנסיונך ומשתדל ליישם
  כמה מעצותייך.

  שיהיה המשך שבוע נפלא.

 • אהרוןNo Gravatar says:

  זהר,

  תודה על המידע מאיר העיניים. ללא ספק תגובות בבלוגים של אחרים נושאות ערך מוסף – בתנאי שהן באמת איכותיות. האימרה שאיכות היא הכמות הטובה ביותר רלבנטית ביותר.

 • יוניתNo Gravatar says:

  זוהר,
  תודה על מידע חשוב ומועיל. אני מאד נהנית לקרוא את הבלוגים שלך, ללמוד וליישם את ההצעות שלך.
  ממתינה לבלוג המועיל הבא…
  יונית
  מדריכה להצלחות

 • biran eyal says:

  http://bit.ly/8MP9j1 זהר אוריין בפוסט חכם ומקצועי על פעילות חוצת בלוגים @zoharu

 • zila l says:

  RT @biraneyal http://bit.ly/8MP9j1 זהר אוריין בפוסט חכם ומקצועי על פעילות חוצת בלוגים @zoharu

 • הי זוהר, זה בהחלט פוסט בשבילי:-)
  אני רואה את התגובות של אנשים למה שאני מגיב להם, לפוסטים, לסטוטוסים שלהם, וזה בהחלט נכון כפי שאת כותבת.:-)

 • מאמר כתוב יפה וברור,
  תודה

 • dana yanivNo Gravatar says:

  זוהר
  תודה על השירות המעולה.
  אין ספק שכל זה דורש עבודה רבה, זמן ורצינות.
  יחד עם זאת נראה שיש כאן רווח עצום.
  כל יום מבטיחה לעצמי שיטוט פורה כזה ברשת. השארת תגובות ו”הופעות” בבלוגים של אחרים – ולא מגיעה לזה 🙂
  הפוסט שלך בהחלט הכניס בי אנרגיות לעניין ואני מתחילה ליישם!
  אז שוב תודה רבה
  ולילה טוב

  דנה יניב
  אימון אישי בשילוב N.L.P
  מאמנת נשים נשואות לצבא

 • RT @biraneyal: http://bit.ly/8MP9j1 זהר אוריין בפוסט חכם ומקצועי על פעילות חוצת בלוגים @zoharu

 • שוב תודה לך.
  ממתין בכליון עיניים לספר שלך שיקבץ ויכיל
  את הידע שלך.
  רפי. בית ספר לידידות.

 • היי זהר

  שוב תודה על הפוסט המעניין והחשוב.
  אנשים רבים לא מבינים את חשיבות התגובות ורק דואגים לקדם את עצמם בתכנים חדשים (שזו כמובן טעות גדולה – כפי שהצגת בפוסט זה).

  מחכה לפוסט המרתק הבא…

 • אני אכן מתנהג בהתנהגות ה”פרזיטית” שאת מציינת.
  מאחר שאני “מרגיש” את החשיבות של הרשתות החברתיות – ולמרות שעוד לא קבעתי מה אני בעצם רוצה מהן, אני מבקר בהרבה בלוגים ומגיב להרבה פוסטים, כולל הנוכחי.
  ברור שהדבר מביא לחשיפה רבה ול”טביעת רגל” חשובה, אבל הוא גוזל המון זמן. כדי להגיב תגובה חכמה לפוסט צריך לקרא אותו בעיון. זה לא קשה בטוויטר בגלל הגבלת האורך, אבל פוסט חשוב כמו זה הנוכחי, לוקח דקות רבות לקרא.
  פעם כשהייתי צעיר היתה אופנה של לימוד
  SPEEDREADING
  קריאה ברפרוף שבכל זאת מאפשרת לך לעכל את עיקרי הדברים. אולי צריך לחזור לזה בעידן התפוצצות המידע.

 • ניליNo Gravatar says:

  הי זוהר,
  את נהדרת – תודה.
  מאוד מאוד מודעת לפעילות ברשת שאכן מראה תוצאות עבורי, ועדיין שמחה ללמוד דברים. כמו על תגובות בפורומים ובלוגים ספציפים.

  איזה כיף ללמוד. תודה.

  ואגב, שאלה/בקשה לפוסט:
  אשמח לדעת כמה את משקיעה בפעילות במדיה החברתית שלך, שהרי זה לא רק כתיבת הפוסט, אלא גם פרסומו ברשתות השונות (ויש כאלה שהן לא נוחות במיוחד כמו הדה מרקר..). אם תרצי לחלוק, זה מאוד ילמד ויעשיר, איך לתכנן את היום והזמן לפעילות אפקטיבית.

  תודה!

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי נילי , שמחה שנהנת . לגבי שאלתך כתבתי על כך פוסט מפורט : רצ”ב

  לינק

 • urianzoharNo Gravatar says:

  פיני אני רואה את הפעילות שלך ברשת לטעמי אתה מאמץ די הרבה המלצות …

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אהרון אתה צודק מאוד . אגב הערת האיכות קשורה לחיים בכלל לא ?

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי יונית שמחה שכך . הפוסטים הבאים בהזדמנות זו יהיו :
  1. על הכוח של החזותיות
  2. משמעות של RSS
  3. פייסבוק פוסט שלישי בסדרה
  4. בוק ריווי על ספר מעניין שקראתי בתחום המדיה החברתית
  5. סיכום של סקר על מדיה חברתית שערכתי באופן עצמאי
  6. גוגל אנליטיקס פוסט שני בסדרה
  והיד עוד נטויה 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אייל , צילה ואורן תודה רבה על התגובות ועל הריטוויט .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  שמוליק רמזתי לך בסטאטוס שלי בפייסבוק שאני כותבת פוסט במיוחד בשבילך … הנה השלמנו את המעגל 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  לדנה , סיגלית ורפי תודה רבה על המחמאות ועל הביקורים החוזרים.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  דני, מאמצת את ההמלצה שלך על ה – SPEEDREADING
  למרות שאני באה מרקע אקדמאי ואני מאוד מאוד מאוד אוהבת לקרוא . הורי שניהם חיים את האקדמיה הרבה מאוד שנים וזה סוג של הרגל בבית שלנו לקרוא והרבה .

 • Visiting Other Blogs – http://b2l.me/d5uz7 (via @zoharu)-פוסט מומלץ

 • זהר,
  אני קוראת את טורייך בהתמדה, ותמיד לומדת משהו חדש, מסמנת לעצמי משימות לטווח קצר/ בינוני/ ארוך.
  תודה על פוסט חשוב שהיישום הפעם מיידי.

  קרן טאירי.

Leave a Reply

Your email address will not be published.