The Power of Visual

 

פוסט זה מאוד משמעותי בעיני משום שהנושא החזותי חשוב לי מאין כמוהו. נראה לי שטוב להקדיש פוסט שלם לכך כי הנושא נמצא במעיין תחום אפור שחלקנו מפספסים. הכוח הייצוגי החזותי במסרים שלנו שווה הרבה פעמים ממש כמו הטקסט הכתוב וחשוב מאוד לפי ראות עיני שיהיה בידיכם סוג של ארגז כלים לעבודה. אפרוט בפניכם את הדגשים שיכולים לעשות את ההבדל ברמת הנוכחות שלכם ברשת ואף יעזרו לכם לייצר בפועל  נוכחות מיתוגית איכותית. בנוסף לכך אספק לכם כמה טיפים טכניים וכן רעיונות לאופן השימוש בזירות שונות עם טריקים שונים שיכולים לשרת אתכם היטב. לפני שאתחיל אדגיש עוד כי ויז’ואל שמדבר חכם ופשוט עם התוכן שלנו, תורם בכך שהוא ממנף את המסר ומעביר הרגשה של עוד…

הדבר הראשון שראוי לאמץ בחשיבה החזותית שלנו ברשת הוא לתכנן נכון את דמותנו, מדובר בכלי הAvatar שהוא כלי משמעותי שמייצג את הדמות שלנו בכל מקום. מורית רוזן המקסימה כתבה על כך פוסט גדול לינק … אבל אמסור בכמה משפטים קצרים את משנתי על הנושא . האווטר זו הדמות שמלווה אותנו ברשת ומשאירה את החותם שלנו בכל מקום בו נבקר  גורם זה חשוב בעיקר לכל המתחמים בהם אנחנו ממתגים את הפעילות שלנו אבל גם לבלוגים בהם אנחנו מגיבים ולפורומים השונים בהם אנחנו פעילים, שימו לב זו הזהות שלכם העוברת כחוט השני ברשת ובצורה הזאת ניתן יהיה תמיד לזהות אתכם ולשרטט את קווי אישיותכם. עליכם להכניס את התמונה שלכם בכל המקומות וגם לדאוג להיות מיושרי קו עם אותו ויז’ואל כדי שתהיו מזוהים. נתון עקרוני ברשת הוא שככל שאנחנו שקופים כך אנחנו מרוויחים יותר. ישנה אפשרות להירשם לדמות ברשת שתלווה אותנו במקומות שונים רצ”ב לינק להרשמה פשוטה, כדאי !

תמונות בפוסט אחד הדברים המשמעותיים ביותר בבניית הפוסט שלנו והעצמתו הוא בחירה קולעת של התמונות אשר יובילו את המסרים שלכם, חשוב לבחור תמונות המשלימות את המסר ולא כאלו שחוזרות עליו, תמונות אשר יעוררו עניין מחודש ויתפסו את העין של הקהל שלכם.

שילוב של ווידאו ושילוב של מצגות כוח של מצגת מאומבדת לפוסט או וידאו המשורשר מYouTube יכול להכניס המון חוזק לתוכן שלכם, המידע הזמין ברשת ושלל האפשרויות הקיימות במאגרייה, בכוחם להפוך את הרשומה שלכם לרשומה מסוגננת ועשירה. אתם יכולים לראות איך השיטה מיושמת לאורך כל סדרת המאמרים שלי בבלוג זה שבו תמיד מצורף סרט או מצגת היוצרים ערך מוסף אל מעבר לחומרים המקוריים שלי. לעיתים תוכלו כמובן להוסיף גם הפקות מקוריות משלכם בווידאו או במצגות. בפוסט הנוכחי למשל צירפתי לכם מצגת אשר אני עצמי יצרתי וזו עוזרת לי להעביר תכנים ישנים הקשורים ישירות לקונטקסט של הפוסט הזה.

Look & feel שפת מיתוג שיוצרת אחידות וזהות מיתוגית שלכם שמייצגת אתכם. בנקודה זו יש לשים לב לכך שכמו בחיי מותג הדורשים שפת מיתוג ואחידות כך גם בצעדים התוכניים שלכם ברשת כדאי שתאמצו לכם ולמתחם שלכם ערך זה של נשמה, כי זוהי מהותו של העיצוב : תכניסו נשמה. הקפידו לייצר קו אחיד של שפת תוכן, גדלי פונטים קבועים, שילוב של מדיה עשירה, סוג הפונט, כותרות ותתי כותרות וכמו כן מקצבים המזוהים עם “הדיבור” שלכם, הקהל שקורא אתכם ברשת כמעט צריך לשמוע אתכם מדברים, ואם תהיו אתם, זה הדבר שלבטח ייצר את השפה האחידה. כמובן, אין זה סותר את הצורך לייצר אבולוציה של הנראות שלכם, כשם שגם מותגים גדולים מייצרים אבולוציה במישור הנראות. אבל ברגע שהשפה שלכם תהיה בקשר עם קהל הלקוחות שצברתם לאורך זמן גם השינוי שיתרחש תוך כדי תנועה יתקבל כחלק מתהליך המיתוג והזהות שלכם ברשת.

לינקים פוסט עשיר בחזותו הוא פוסט הכולל לינקים ליציאה למקומות שונים. הדבר מעיד על איכות הידע שלכם בניבכי הרשת והכושר שלכם בשימוש ברב גוניות, זכרו כי הרשת קודם כל ולפני הכול מייצרת תוכן וכפי שהודגש שוב ושוב התוכן הוא משמעותי ביותר בתחום ! דרך פיתוח החזותיות של תוכן רב  גווני, עשיר ומלונקק למקומות אחרים אתם מייצרים שפה שהיא שפת המקצוענות ברשת.

הכוח של נוכחות התגובות שלנו ומה אנחנו יכולים לעשות איתן, כבר כתבתי על כך לא מעט לינק אבל אזכיר כי התגובות בפוסט שוות ערך לפוסט עצמו ולפעמים אף יותר, הודות לפעולתן כגורם משלים, על אחת כמה וכמה בתרבות הצריכה של הישראלים אשר רגילים לייחס חשיבות גבוהה לטוקבקים, התגובות נוטלות חלק משמעותי בנראות של הפוסט ועל כן ראוי להתייחס גם אליהן כמרכיב מבחינה חזותית.

Flickr | Picasa אתם יכולים להשתמש במתחמים חינמיים ברשת כדוגמת שתי זירות אלו, אני גם מבטיחה לכתוב פוסט גדול על המתחמים של התמונות העומדים לרשותנו. קחו בחשבון שמעצם העובדה שתשתמשו במתחמים כאלו תייצרו כמה דברים : 1. מתחם נוסף ממותג שלכם 2. הקלה על המתחם שלכם מבחינת עומסים של תכנים 3. אופציה שלכם לשלוט על סך התמונות שצברתם ברשת במעין מתחם בלוגינג תמונה המייצרת את יומן הרשת הוויזואלית שלכם.

עיוותים ורזולוציה חשוב מאוד לא לעוות את התמונות אותן אתם מכניסים, זה נראה רע וחבל ! הדבר מעוות את המסר שלכם ומייצר את ההפך ממה שתרצו להעביר, למדו להשתמש בכלים העיצובים העומדים לרשותכם ותדאגו להשאיר את התמונות כפי שצולמו עם הגדלה והקטנה בפרופורציה. כמו כן חשבו תמיד על כך שאתם ברשת והרזולוציה של התמונה לא צריכה להיות גבוהה לבל תכבידו מדי על המתחם שלכם. כהערה סותרת לכאורה תדאגו במקביל שלעולם לא תכניסו תמונות קטנות מדי ומפוקסלות זה פשוט לא נראה טוב.

צילומי מסך קחו בחשבון שתמיד תוכלו לשלב צילומי מסך של דוגמאות ותכנים אותם תרצו “להקפיא” ולהביא לפוסט, ברגע שאתם מייצרים שומר מסך הוא מייצר לכם קובץ JPG בו תוכלו להשתמש כמו תמונה ולייצר כוח של העברת מסרים שקולעים לכוונתכם.

הפוסט הזה מהווה בעיני פוסט המשך לרשומה שכתבתי לפני כמה חודשים. צירפתי לכם מצגת שערכתי מהפוסט ככלי שירותי עבורכם עם טיפים נוספים שמצויינים בתוכה…מקווה שתיהנו, תיישמו ותייפיפו את הפינות האישיות שלכם ברשת ..

 

View more presentations from zohar.

 

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

27 comments

 • zohar urian says:

  https://zoharurian.com//01/the-power-of-visual/ פוסט חדש בבלוג שלי – הכוח של הויזואל בתכנים שלנו ברשת – מקווה שתהנו 🙂

 • ella gofman says:

  RT @zoharu: https://zoharurian.com//01/the-power-of-visual/ פוסט חדש בבלוג שלי – הכוח של הויזואל בתכנים שלנו ברשת – מקווה שתהנו 🙂

 • פוסט מצויין של זהר אוריין על הכח החזותי של התכנים ברשת ועל חשיבותו @zoharu
  https://zoharurian.com//01/the-power-of-visual/

 • זה נשמע יותר פשוט ממה שזה באמת. איך יכול מישהו שאין לא כשרונות של עיצוב כמו שיש לך, ואין לרשותו צוות של מעצבים, אבל יש לו – למשל – כוונות פוליטיות, ליצור סביבה חזותית חזקה.

  הערת אגב, האתר שלך אינו מאפשר בחירת פונט, ואני די שונא את הפונט הזה. הפונט החביב עלי הוא ARIAL

 • “ויז’ואל שמדבר חכם ופשוט עם התוכן שלנו, תורם בכך שהוא ממנף את המסר ומעביר הרגשה של עוד… ”

  כמה פשוט,כל כך נכון.
  חבל שלעתים מבוזבז זמן יקר
  כשלא פועלים כך.

  זהר,
  תודה על עוד פוסט נפלא שלך
  ושבת שלום.

 • eyal biranNo Gravatar says:

  זהר יקרה ! כתיבה נפלאה כרגיל והתמונות שבחרת ממחישות אפילו בפוסט זה מהי עבודה נכונה עם ויזואלים מעולים. אכן תמונה אחת שווה אלף מילים. ושוב פוסט אחד שלך שווה הרבה לינקים להפצתו !!

 • biran eyal says:

  http://bit.ly/6uhzvb the power of visual – by the power girl – @zoharu in her blog – d'ont miss !

 • Ronit Kazaz says:

  RT @zoharu: https://zoharurian.com//01/the-power-of-visual/ פוסט חדש בבלוג שלי – הכוח של הויזואל בתכנים שלנו ברשת – מקווה שתהנו 🙂

 • יעליNo Gravatar says:

  טיפים טובים. כרגיל .

 • פוסט מדהים! גם אני מאמין שהמיתוג האישי ברשת הינו אחד הצעדים החשובים ביותר עבור כל בלוגר. רגע לפני שצוללים פנימה לקריאת פוסטים או כל תוכן אחר לצורך הענין ברשת, חשוב קודם כל למשוך את עיני הגולשים בעזרת מיצוב איכותי ורלוונטי. אני הייתי לוקח את הנושא צעד קדימה ואומר שכאי להיעזר במעצב טוב שיתאים לכם את ה- Look & Feel הנכון עבורכם.

  זוהר – הפוסט הוא עוד פרק בספר שאת פשוט חייבת לכתוב! די – זה כבר לא צחוק, שבי ותכתבי ספר בנושא!!!!

  תודה!

 • JUDITHNo Gravatar says:

  יופי. תודה על הטיפים. ועד שתרחיבי בפוסט על מאגרי התמונות,אולי תוכלי לומר איך מגיעים לזירה של PICASA ?

 • חגיתNo Gravatar says:

  תודה. טור מעניין ומקצועי.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי יהודית, לגבי פיקסה ופליקר אני מאמינה שאכתוב את הפוסט בקרוב רצ”ב לינקים לשתי הזירות :
  http://picasa.google.com/

  http://www.flickr.com/

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אלה , גבי, אייל ורונית תודה רבה על הריטוויטים ועל הפרגון . שמחה שאני מצליחה להביא ערך מוסף ועניין שתורם .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי דניאל, קצת מוזר לגבי הפונט : הפונט בשימוש בבלוג זה הוא אריאל . ואגב לא ידועה לי בעיה של החלפת פונטים זו מערכת עריכה פשוטה בסגנון של וורד ויש כאן לא מעט אפשרויות . מה שכן תמיד ניתן לשכלל על ידי תוכנות עריכה ישירות משולחן העבודה במחשב http://download.live.com/writer

  לגבי יכולות : אני לא מסכימה איתך, כל אחד יכול לשבת שעה שעתייפ עם מעצב לקבוע חוקי דגל שמובילים את המהלכים. לא מדובר על עיצוב מסובך מדובר על התווית קו מיתוגי זהה . לדעתי עם קצת מאמץ וקצת השקעה בכיוון אפשר לייצר זהות מיתוגית . כמו כן נתתי כבר בפוסט זה ובמצגת המצורפת כמה כלים שיכולים לעשות את השינוי . בהצלחה ובכל מקרה לכל שאלה/ התיעצות חשיבה אני כאן .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  פיני , נחמד שיש חבר רשת רציני ואיכותי כמוך .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי אייל, כייף לראות אותך שוב ושוב אצלי בבלוג . שמחה מאוד שהפוסטים שלי תורמים , גם אתה גדל והופך לבלוגר משמעותי ברשת . שימשיך כך … 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי עומר, לגבי הספר זה ממש בעשייה ואני מקווה שבקרוב מאוד אוכל להכריז על הפצת הקובץ הדיגיטאלי . מדובר בספר שמאגד בתוכו על פי פרקים פוסטים שכתבתי כאן וגם פוסטים שכתבתי בעבר בבלוג שלי במרקר . כמו כן אני מוסיפה מאמרים נוספים שאינם נכללים כאן . מקווה מאוד שהוא יהווה ארגז כלים איכותי לעבודה עבור ארגונים שרוצים להכנס לעולם המדיה החברתית נכון .

  לגבי ההערה שלך על המעצב : מסכימה לחלוטין .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  חגית תודה על הביקור ועל המחמאה

 • הי זהר,
  הרבה תודה על הפירגון! מחכה ליום שבאמת לכל אחד יהיה אוואטר…
  ומצטרפת לאייל בפירגון לתמונות שבחרת שילוו את הפוסט. אני מאד נהנית מהדרך בה את מציגה את החיבור בין ה Visuals השונים – אוואטר, תמונות, וידאו והחיבור של זה למיתוג המקצועי/אישי. מאד נכון וחשוב לזכור בעיקר כשפעילים במגוון רשתות.
  תודה כמו תמיד, מורית

 • kerentairi says:

  The Power of Visual | Active & Marketing http://bit.ly/7VnOV0
  טור חדש המדגים הלכה למעשו את תוכנו בבלוג של זהר אוריין

 • The Power of Visual – http://b2l.me/eds49 (via @zoharu)

 • הי זוהר אני עוקב אחרי הפעילות שלך ברשת כבר לא מעט זמן, ואני רוצה להודות לך על עבודה מקצועית ומעניינת מאוד,( באופן כללי ועל הפוסט הזה במיוחד ).
  הפעם החלטתי להגיב כי הפוסט שלך דומה מאוד לרשימות שלי לקראת הרצאה שאני מכין ביום שלישי הקרוב.
  ואני רוצה להוסיף רצוי לזכור שלא כולנו אנשים של מילים כתובות, ויזואלים עוזרים לקרב קהל שנרתע מטקסטים ארוכים, רק בזכות זה שהם קוטעים את הרצף של טקסט.
  בנוסף וידאו ומצגות מאפשרים להעביר את המסר לקהל נוסף שלא בהכחך מעדיף את המילה הכתובה.
  בכל מקרה תודה על ההשקעה, אני ישמח לשמוע עוד
  ניר אנקורי

Leave a Reply

Your email address will not be published.